Stav trávícího traktu úzce souvisí se zdravím celého organismu. Řada Biopron® představuje vysoce kvalitní probiotické produkty obsahující probiotické kmeny, které splňují přísné požadavky včetně prokázané životaschopnosti a odolnosti vůči kyselinám. Široká škála produktů pokrývá různé potřeby a cílové skupiny. Péče o střevní mikrobiom nejen dospělých, ale i těch nejmenších, se opravdu vyplatí, protože zdraví sídlí ve střevech!
S jarem nastává ten správný čas nastartovat organismus a podpořit jeho odolnost. Možností, jak podpořit normální funkci imunitního systému, a tím i celkové zdraví, je mnoho. Základem je však zdravý životní styl, jehož součástí je dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, tedy v přírodě. A právě tipy z přírody, které podpoří vaši imunitu, vám přinášíme.
Příznaky nachlazení, rýma, škrábání v krku, ke kterému se přidává dráždivý kašel a bolest za hrudní kostí bývají příznaky, kterými se zánět průdušek obvykle ohlašuje. Bronchitida se řadí mezi nejběžnější infekční onemocnění dýchací soustavy. Neléčený zánět průdušek může přejít v komplikovanější onemocnění jakým je např. zápal plic, a proto je nutné s léčbou neotálet. Užitečné jsou při léčbě i bylinky, které pomohou vykašlávání hlenu.
Rýma tedy zánět dutin patří mezi běžná onemocnění. Rýma je nejčastěji přenášena viry, tzv. rhinoviry, a nemocného trápí asi týden. Zpočátku čirá a vodnatá rýma se během několika dní změní na hlenovou a poté začíná pomalu ustupovat. Ale nemusí to být pravidlem. Pokud máme bakteriální rýmu, jen tak se jí nezbavíme. Pokud tedy rýma trvá déle než týden, je lepší vyhledat lékaře. Jak ale rozlišit typ rýmy a kdy zajít k lékaři?
Zánět průdušek (bronchitida) je u dětí poměrně časté onemocnění. Suchý a dráždivý kašel, který se po několika dnech změní na kašel produktivní s vykašláváním hlenu, je typickým příznakem zánětu průdušek, který často doprovází nachlazení nebo na něj navazuje. Neléčená bronchitida může skončit nebezpečným zápalem plic, a proto by rodiče neměli s návštěvou dětského lékaře otálet.
Nejen onemocnění s lehkým průběhem, ale v případě závažných druhů také život ohrožující infekce. Jak se bránit, když kolem nás cirkulují viry a bakterie právě nebezpečných infekcí jako je COVID-19?
Respirační infekce jsou nejčastějším důvodem návštěv nejen ordinací praktických lékařů, ale také lékáren. S onemocněními dýchacích cest se setkáváme především v chladných měsících, které respirační infekce vyvolávají. I když je jejich průběh většinou lehký, oslabené jedince může ohrožovat na životě.
Denní užívání beta glukanu zkracuje dobu příznaků infekce horních cest dýchacích (rýma, zánět středního ucha, záněty hltanu, angína, záněty hrtanu a průdušnice) u zdravé populace.
S kašlem se v rozmarném jarním období potýká kdekdo. Jedná se o zcela přirozený ochranný reflex, kterým naše tělo reaguje na přítomnost cizorodých látek. Abychom se ho však mohli zbavit, je nejprve třeba vědět, o jaký typ se jedná. Na každý druh kašle totiž platí něco jiného...
Pokud ve Vašem podzimním a zimním jídelníčku převažují zeleninové saláty, není se čemu divit, že je Vám stále chladno. Pokrmy z čerstvé zeleniny je vhodné konzumovat v létě, protože mají schopnost organismus ochlazovat. V chladných měsících se vyplatí zařadit do jídelníčku potraviny, které organismus zahřejí, a navíc podpoří imunitu a dodají energii. Víte, co by ve Vašem podzimním a zimním jídelníčku nemělo chybět?
Nachlazení se v chladných měsících vyhne málokomu. Pokud vaši blízcí a většina vašich kolegů v zaměstnání smrká a kašle, není od věci podpořit imunitu a celkové zdraví osvědčenými přírodními prostředky. Co takhle vyzkoušet med a rakytník?
Září a říjen jsou měsíce, kdy se vyplatí vyrazit na šípky. Nejen, že šípky obsahují vysoké množství vitaminu C a jsou skvělým antioxidantem, ale navíc skvělé chutnají a jako podpora imunity a respiračního zdraví jsou známy už od nepaměti. Přinášíme vám nejen rady, jak šípky sbírat a sušit, ale také tipy, co dobrého si z šípků uvařit. Šípky jsou totiž báječné nejen v čaji, ale také k masu!