Imunita dětí trpí s příchodem jara

Imunita dětí trpí s příchodem jara

Publikováno: 26.03.2019

Zobrazení: 352

Ač je jaro jedním z nejkrásnějších období mnohdy nám ukáže i svou druhou stránku. Některé dospělé potrápí jarní únava a děti se pak nejčastěji potýkají s oslabením imunitního systému.

Jaro se opět po roce vrací a s ním přichází také časté změny počasí, nálad a známé oslabení imunity. Ta, jak známo, trápí dospělé, ale především děti. Pokud vaše dítě navštěvuje školku nebo školní družinu, riziko infekční nákazy je o to vyšší, stejně jako potřeba účinné obrany před ní. Neboť zanedbání preventivní péče je spolehlivou vstupenkou do čekáren dětských lékařů.

Co trápí dětskou imunitu nejvíce

Podle lékařů dětská imunita nejvíce utrpí při častém opakování stejné infekce, kdy dítě během jedné sezóny onemocní 3x a více. Proto je důležité, aby chodilo dobře oblečené a předchozí nemoc vždy důkladně doléčilo. Imunitě dítěte neprospívá ani často zbytečné předepisování antibiotik.
Jejich nadměrné užívání zpravidla brání přirozenému vytvoření obranných protilátek na různé viry, bakterie a další podněty, se kterými se dítě během svého růstu setkává. Pochopitelně je pro dítě zásadní rovněž dobře vyvážená strava s dostatkem ovoce a zeleniny a případné posílení imunity vhodnými doplňky stravy.

Nebezpečí číhá ve školkách i družinách

Všechna více i méně závažná onemocnění mají svou inkubační dobu a děti mohou být přenašečem, aniž by o tom věděly. Zároveň ne každý, kdo je přenašečem, na onu nemoc i onemocní. I přesto, že by školka či družina měla polovinu dětí "nakažených", nemusí se to zpočátku nijak projevit. První příznaky na sebe mohou nechat čekat klidně i 3 dny.
Imunitní systém, který je zdravý, silný, a hlavně obranny schopný, i případnou nákazu od kamaráda s rýmou zvládne bez příznaků. Děti s oslabenou imunitou bohužel infekční vir musí přeléčit.

Dětskou imunitu můžete podpořit Marťánky

Možnost obrany před nákazou však není pouze jedna. Vyloučit nelze samozřejmě očkování, ale ani aktivní péči ve formě vitamínů, minerálů a dalších přírodních látek na podporu imunity. Marťánci jsou specifickými doplňky stravy pro různé potřeby dětí a jsou vynikající podporou jejich imunity před a v období rizika, jako například nyní začátkem jara.
Kromě rozmanitých účinných látek můžete volit i mezi samotnou formou užití, jako jsou cucavé tablety, sirupy s ovocnou příchutí či sáčky pro přípravu nápoje. Pro dítě jsou to dva benefity v jednom – vedle podpory imunity i zdravé mlsání!

Zdravé mlsání a posílení imunity je tu:

Jak probíhá bronchitida u dětí
09.06.2021

Jak probíhá bronchitida u dětí

Za zánětem průdušek stojí ve většině případů virová infekce, jako třeba nachlazení. Tato nemoc může mít buď akutní, nebo chronickou podobu, přičemž u malých pacientů se nejčastěji jedná o akutní formu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 42190
Únava u dětí a co ji způsobuje
09.06.2021

Únava u dětí a co ji způsobuje

Mnozí rodiče si zhluboka oddechnou, když svého andílka uloží večer do postýlky. 

Přečtěte si více
Zobrazení: 14759
Podpořte imunitu dětí dary z přírody
27.02.2018

Podpořte imunitu dětí dary z přírody

Také je u vás zima tradičně obdobím "marodění"? Podobnou zkušenost má většina maminek dětí předškolního i školního věku, které co chvíli chytnou nějakou virózu. Co dělat pro to, aby vaše děti nebyly tak často nemocné? Podpořte jejich odolnost prostředky, které najdeme v přírodě.

Přečtěte si více
Zobrazení: 441