Imunita z přírody

Publikováno: 04.04.2022

S jarem nastává ten správný čas nastartovat organismus a podpořit jeho odolnost. Možností, jak podpořit normální funkci imunitního systému, a tím i celkové zdraví, je mnoho. Základem je však zdravý životní styl, jehož součástí je dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, tedy v přírodě. A právě tipy z přírody, které podpoří vaši imunitu, vám přinášíme.

Lidské tělo potřebuje začátkem jara nabrat nové síly a podpořit obranyschopnost

Podporovat normální funkci imunitního systému je vhodné během celého roku, nikoliv jen v zimě, jak si mnozí mylně myslí. Imunita je základem zdraví, a proto je třeba o ni pečovat. Jak? Především zdravým životním stylem, jehož součástí by měla být pestrá a vyvážená strava, zdravý pitný režim, dostatek aktivního pohybu a kvalitního spánku. Imunitě neprospívá nadměrné psychické vypětí a stres, a proto nezapomínejte ani na životní optimismus a pozitivní myšlení, které lze čerpat nejen mezi blízkými, ale i v přírodě. A právě k přírodě se obraceli již naši předci a využívali přírodní zdroje k podpoře zdraví.

Seznamte se s přírodou

Blahodárnými účinky na organismus jsou známy některé houby, jejichž výjimečné vlastnosti využívá východní medicína už po tisíciletí. Hlíva ústřičná, také zvaná Hiratake, je již staletí používána v Japonsku a Číně. Obsahuje řadu přírodních látek, vitamíny, minerály, stopové prvky a jiné látky, jako betaglukany. Také houba reishi obsahuje esenciální aminokyseliny bohaté na železo, selen a vitaminy skupiny B.  Doplněk stravy Hlíva ústřičná PLUS s extrakty z echinacey a rakytníku, které podporují imunitu, obsahuje vysoce kvalitní extrakt z hlívy ústřičné. Betaglukany najdete také v Beta Glukan 200mg Premiumo. obsahující betaglukany ve vysoké čistotě minimálně 70 % pocházející od jednoho ze světových lídrů, brazilské společnosti Biorigin. Vyrábí se z buněčných stěn kvasinek Saccharomyces cerevisiae. Beta Glukan 200mg Premium obsahuje extrakty z šípku a černého bezu, které přispívají ke správné funkci imunitního systému.

Léčivé byliny nikdy z módy nevyjdou

Léčivé byliny jsou k podpoře zdraví využívány od nepaměti. V lékárnách našich prababiček tak nemohly chybět byliny a bylinné čaje na různé tělesné neduhy. Třapatka nachová, echinacea, dříve nesměla chybět v žádné domácnosti a zahradě. Černý bez je stejně oblíbenou léčivou bylinou, která navíc byla využívána také v kuchyni. V doplňku stravy Herba-C RAPID s vysokou dávkou vitaminu C a zinku pro podporu imunitního systému najdete právě echinaceu a černý bez. Echinacea je spojována zejména s imunitou a zdravím dýchacích cest, černý bez je známý jako pomocník pro podporu imunity.

Nezapomínejte ani na dětské zdraví

Na e-shopu Klubu zdraví najdete také široké spektrum produktů na podporu imunity nejen pro dospělé, ale i pro děti. Speciálně dětem je určená řada MarťánciMarťánci Gummy Jaro - léto jsou skvělou volbou pro podporu zdraví, imunity a vitality. Děti ocení báječnou chuť borůvky, citronu, jahody a mandarinky. A ani v doplňcích stravy pro děti nezapomínáme na již zmíněnou echinaceu a černý bez. Marťánci Gummy černý bez s černým bezem, vitaminem C a zinkem přispívají ke správné funkci imunitního systému a Marťánci Gummy echinacea s echinaceou, vitaminem C a zinkem přispívají ke správné funkci imunitního systému.

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s:

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

Podpořte imunitu přírodními prostředky

Podpořte imunitu přírodními prostředky

Trpíte na častá nachlazení a další respirační onemocnění? Zaměřte se na podporu imunity za pomoci aktivních látek přírodního původu a můžete se cítit fit i uprostřed zimy.

Astaxantin a podpora imunitního systému
30.04.2010

Astaxantin a podpora imunitního systému

Denní konzumace astaxantinu – pigmentu, který lososům dodává jejich růžovou barvu – může chránit DNA před poškozením a posilovat imunitní systém u zdravých mladých žen.

Vitamin C, selen a zinek, spolehlivá podpora imunity nejen u dětí

Vitamin C, selen a zinek, spolehlivá podpora imunity nejen u dětí

Dětský organismus má v zimě napilno. Kromě náročného vývoje musí děti čelit častým nachlazením, zejména pokud navštěvují dětský kolektiv, kde se viry velmi snadno šíří. Snad každý rodič se tak v zimě potýká s koloběhem nachlazení, které si děti přináší ze školek a škol. Poradíme vám, čím obohatit jídelníček, a podpořit imunitu a celkové zdraví, a to nejen u dětí, ale také u dospělých.