Přírodní extrakty dokáží nejen povzbudit

Přírodní extrakty dokáží nejen povzbudit

Publikováno: 17.07.2020

Zobrazení: 318

Prospějí náladě, pomůžou při stresu, podpoří zdraví. Potřebujete „dobít baterky", víme o něčem, co vás zaručeně vzpruží.

Existuje celá řada rostlin, které na náš organismus působí podpůrně. Látky, které obsahují, pomáhají vitalizovat organismus, podporují naši psychickou odolnost, zahánějí únavu a přinášejí svěžest do naší mysli i těla spolu s novou vlnou energie .

Růžový kořen pohladí po duši

V lidovém léčitelství Altaje jsou příznivé účinky rozchodnice růžové známé už víc než 400 let. V tibetské medicíně se přirovnávají k tomu nejkvalitnějšímu ženšenu, což potvrzuje i moderní výzkum. Látky, které rozchodnice obsahuje, fungují jako jeden z nejúčinnějších přírodních prostředků při stresu, k podpoře fyzické síly a celkové harmonizaci organismu. Bylina se také doporučuje při rekonvalescenci. Účinné složky podporují paměť, spánek, dobrou náladu a schopnosti vnímání.

Guarana vás osvěží energií

Semena paulinie nápojné, jejímž domovem jsou amazonské pralesy, jsou známá pod jménem guarana. Tento název je odvozen od kmene Guarani – jeho příslušníci užívali po staletí mletá semena smíchaná s horkou vodou nebo mlékem, aby podpořili potřebnou energii. Jednu z hlavních složek guarany tvoří kofein, který je zde obsažen ve vysokých koncentracích. Narozdíl od kávy se do těla uvolňuje zvolna a postupně. Pomáhá zvýšit bdělost a povzbuzuje tělo po mnohem delší dobu, než šálek kávy.

Ženšen vitalizuje

Jedničkou mezi rostlinami, které přináší energii našemu organismu, je ženšen korejský. Látky obsažené v kořeni podporují koncentraci, snižují vyčerpání a udržují bdělost. Narozdíl od kofeinu rovněž přispívá k funkci imunitního systému a podporuje sexuální nadšení. Ženšen patří také mezi velmi silné adaptogeny – rostliny, které podporují zvýšení psychické odolnosti. Často se o něm mluví i v souvislosti s jeho přínosy vzhledem k rostoucímu věku – užívá se k podpoře paměti a mentálních schopností, což je v tomto období žádoucí jev.

Doplňky stravy s guaranou či ženšenem jsou vhodnou a šetrnou volbou, jak podpořit koncentraci, výdrž, energii i náladu. Dostupné jsou jak v lékárnách, tak i na e-shopu.

Podpořte imunitu dětí dary z přírody
27.02.2018

Podpořte imunitu dětí dary z přírody

Také je u vás zima tradičně obdobím "marodění"? Podobnou zkušenost má většina maminek dětí předškolního i školního věku, které co chvíli chytnou nějakou virózu. Co dělat pro to, aby vaše děti nebyly tak často nemocné? Podpořte jejich odolnost prostředky, které najdeme v přírodě.

Přečtěte si více
Zobrazení: 441
Příjem omega-3 mastných kyselin má pro hodnoty krevního tlaku stejný význam, jako změna životního stylu
19.03.2014

Příjem omega-3 mastných kyselin má pro hodnoty krevního tlaku stejný význam, jako změna životního stylu

Z meta-analýzy, která vyhodnocovala 70 randomizovaných klinických studií, vyplývá, že příjem doplňků stravy obsahujících omega-3 mastné kyseliny (popř. konzumace potravin na omega-3 bohatých), může být v souvislosti se snižováním hodnot krevního tlaku stejně účinný jako např. omezení příjmu sodíku, alkoholu nebo zvýšení pohybové aktivity.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1359
Extrakt ze zeleného čaje a zdraví srdce
28.06.2010

Extrakt ze zeleného čaje a zdraví srdce

Užívání extraktu ze zeleného čaje může snižovat hladinu proteinu souvisejícího s onemocněním srdce.

Přečtěte si více
Zobrazení: 324