Jarní únava, nedostatek energie a pylové alergie. Bojujte s nejčastějšími jarními nešvary!

Jarní únava, nedostatek energie a pylové alergie. Bojujte s nejčastějšími jarními nešvary!

Publikováno: 22.04.2021

Zobrazení: 916

I když na jaře venku všechno kvete, příroda se probouzí a venku svítí sluníčko, vy se můžete cítit unavení, bez energie, a navíc vás trápí jarní alergie. I takhle může bohužel pro někoho vypadat jaro. Jarní únava a pylové alergie bývají sice přechodnými obtížemi, ale umí jarní náladu pěkně otrávit. Jak se jim bránit, pokud možno přírodní cestou?

Jarní únava

Pocity vyčerpání a nedostatku energie bývají po zimě velmi časté. Příčinou může být nedostatek slunečního svitu, teplotní změny, změna času, ale také špatná životospráva. Během chladných měsíců máme nedostatek aktivního pohybu, čas trávíme před televizí a namísto ovoce a zeleniny si dáváme různé nezdravé pochutiny. Na podzim a v zimě také tělo muselo čelit častým respiračním infekcím a imunitní systém dostal zabrat, není tak divu, že je organismus po právu vyčerpán. Stejně negativně působí na náš organismus i stres. Otázku, jak dostat tělo po dlouhé zimě zpět do fyzické a psychické kondice, si na jaře tak kladou mnozí z nás.
 

Doplňte vitamíny a minerály

Na jaře si tělo říká o doplnění svých rezerv. Někdy stačí organismu dodat ty správné vitamíny a minerály na podporu energie a výkonnosti. První pomoc pro unavené tělo představuje vitamin C, B-komplex a hořčík. Vyšší dávku vitaminu C najdete v doplňku stravy Megacéčko 600 mg ve formě cucacích tablet pro podporu imunitního systém a přispívá normálnímu energetickému metabolismu. Pro podporu energie a vitality doporučujeme B-komplex PLUS s vitaminem C, který navíc přispívá díky vitaminům B1, B2, B3, B6 a C ke správné funkci nervového systému a mnoha dalších tělesných funkcí. Hořčík v optimálním množství pro podporu energie, snížení únavy a vyčerpání, k normální činnosti svalů a ke správné funkci nervového systému najdete v doplňku stravy Magnesium + B6.
 

Dopřejte tělu detox!

Jaro je ideálním obdobím pro jarní očistu těla, jarní detox. Jarní úklid organismu podpoří nejen zdraví a imunitu, ale dodá energii a vitalitu. Jarní detox ale neznamená přísné diety založené na hladovění. Zdravý detox je založen na zdravé stravě s dostatkem zeleniny, ovoce a potravin bohatých na vlákninu. Je vhodné omezit konzumaci masa a živočišných tuků. Dbát je nutné i na pitný režim, do kterého lze zařadit bylinné čaje. Vhodnou bylinou na podporu očisty těla je ostropestřec mariánský, který naleznete také v doplňku stravy Silymax 7000mg.  Jde o rostlinu, která je po staletí užívána pro podporu zdraví jater. Silymarin, aktivní složka ostropestřce, je komplex bioflavonoidů, který je extrahován z jeho semen. Detoxikační proces můžete podpořit také unikátním doplňkem stravy DetoxElixeer Max, 14-denní detoxikační kúrou s komplexem bylin obohacených galaktooligosacharidy (druh prebiotické vlákniny) představující rychlou a efektivní cestu pro celkovou očistu těla.
 

Vyzrajte nad pylovou alergií

Pylové alergie umí jaro alergikům pořádně znepříjemnit. Kvetoucí stromy a rostliny představují pro alergiky zdroj rýmy, kýchání, slzení očí, chrapotu a kašle. Pokud si chcete užívat jaro naplno, doporučujeme vyzkoušet Sinulan Forte Allergy, zdravotnický prostředek vytvářející hydratační bariérový efekt. Díky tomu dochází k omezení nebo zabránění přímému kontaktu alergenů a patogenů se sliznicí. Sinulan Forte Allergy tak předchází nebo minimalizuje projevy rinitidy (rýmy) a rinosinusitidy (zánět dutiny nosní a vedlejších nosních dutin). Sinulan Forte Allergy ulevuje od projevů alergií způsobených pyly, prachem nebo domácími zvířaty vytvořením překážky pro pronikání vzdušných alergenů. Sinulan Forte Allergy lze užívat i preventivně v době, kdy předpokládáme pobyt v prostředí se zvýšeným obsahem vzdušných alergenů (období květu, práce na zahradě, domácí úklid, apod.), jelikož jeho působení přináší ochranu již v raném stádiu, ještě před propuknutím prvních projevů.
    

Nejen na jaře, ale během celého roku, můžete vybírat vysoce prémiové doplňky stravy přímo na našem e-shopu!

 
 
Za jarní únavu možná může nedostatek vitamínů a minerálů
07.04.2021

Za jarní únavu možná může nedostatek vitamínů a minerálů

Pokud patříte mezi ty, kteří na jaře bojují s pocity psychického a fyzického vyčerpání, tedy jarní únavou, vězte, že někdy jen stačí tělu doplnit ty správné vitaminy a minerály. Bez kterých vitaminů a minerálů se na jaře neobejdete? Nastartovat tělo může pomoci vitamin C, vitamin B-komplex a hořčík.

Přečtěte si více
Zobrazení: 2632
Jaro přichází a s ním i pylové alergie
01.04.2022

Jaro přichází a s ním i pylové alergie

Je tu jaro a s ním i nepříjemné pylové alergie. Slunce svítí a všechno kolem kvete. Pro většinu ideální počasí. Bohužel ne pro alergiky. S jarem se totiž probouzí řada pylových alergenů. Pokud patříte mezi ty, kteří právě bojují s neustálým kýcháním, rýmou a slzením očí, je dobré se zamyslet, zda na vině nejsou právě pylové alergeny.

Přečtěte si více
Zobrazení: 809