Jarní únava? Podpořte energii přírodní cestou!

Jarní únava? Podpořte energii přírodní cestou!

Publikováno: 19.03.2024

Zobrazení: 1119

I když venku začíná všechno kvést a příroda se probouzí ze zimního spánku, vy byste nejraději zůstali v posteli. Ačkoliv únava je spojována hlavně s podzimem, někteří nadměrnou únavou a vyčerpáním trpí právě na jaře. Abyste se necítili unavení a bez energie, vyzkoušejte naše tipy a užívejte si jaro naplno!

Jarní únava

Pocity únavy a vyčerpání bývají po zimě velmi časté. Příčinou může být nejen nedostatek slunečního svitu, teplotní změny a změna času, ale také nevhodný životní styl. Během chladných měsíců máme nedostatek aktivního pohybu, čas trávíme před televizí a namísto ovoce a zeleniny holdujeme spíše nezdravým pochutinám. Na podzim a v zimě byl také organismus vystaven častějším respiračním infekcím a imunitní systém dostal zabrat. Není proto žádným překvapením, že se na jaře můžeme cítit vyčerpaní a bez energie. Otázku, jak dostat tělo po dlouhé zimě zpět do formy, si tak na jaře kladou mnozí.  

Doplňte tělu vitamíny a minerály

Na jaře si organismus říká o doplnění vitaminů a minerálů. Možná budete překvapeni, co všechno pestrá a vyvážená strava s unaveným organismem dokáže. Někdy tak stačí doplnit ty správné vitaminy a minerály, které podpoří nejen celkové zdraví, ale také energii a výkonnost. První pomoc pro unavené tělo představuje vitamin C, B-komplex a hořčík. Chcete-li doplnit tělu vitamin C prostřednictvím doplňků stravy, odborníci doporučují volit ty, ve kterých je vitamin C s postupným uvolňováním, který se do organismu uvolňuje postupně během celého dne. A právě tuto formu vitaminu C najdete v prémiových doplňcích stravy Cetebe. Vitamin C navíc přispívá nejen ke snížení míry únavy a vyčerpání, ale také k normální funkci imunitního systému. Pro podporu energie a vitality doporučujeme doplněk stravy B-komplex PLUS s vitaminem C, který díky vitaminům B1, B2, B3, B6 a C přispívá ke správné funkci nervového systému a mnoha dalším tělesným funkcím. Hořčík v optimálním množství najdete v doplňku stravy Magnesium + B6. Jde o doplněk stravy obsahující magnesium prémiové kvality obohacené o vitamin B6 pro podporu normálního fungování nervového systému, normální tvorbu červených krvinek a normální funkci imunitního systému. Magnesium a vitamin B6 podporují energii a přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání, jsou nezbytné také pro normální nervové a psychické funkce.  

Dopřejte tělu jarní detox!

Jaro je ideálním obdobím pro očistu těla, tzv. jarní detox. Jarní úklid organismu podpoří nejen zdraví a imunitu, ale dodá také potřebnou energii. Pod pojmem „jarní detox“ si však nepředstavujte přísné diety založené na hladovění. Zdravá očista organismu je založena na zdravém jídelníčku, který obsahuje dostatek čerstvého ovoce a zeleniny a potravin bohatých na vlákninu. Během jarního detoxu je vhodné omezit konzumaci masa a živočišných tuků, které mohou nadměrně zatěžovat zažívání. Dbát je nutné také na zdravý pitný režim, do kterého je vhodné zařadit bylinné čaje. Pro podporu detoxikace organismu zařaďte do jídelníčku rostlinu zvanou ostropestřec mariánský, která je po staletí užívána pro podporu zdraví jater. Silymarin, aktivní složka ostropestřce, je komplex bioflavonoidů, který je extrahován z jeho semen. Extrakt z ostropestřce pomáhá udržovat normální funkce jater a podpořit detoxikační potenciál jater, chránit jaterní buňky před škodlivým působením volných radikálů, udržovat základní funkce jater a podporovat očistu těla a podporovat správné trávení. Na našem e-shopu najdete vysoce kvalitní extrakt z ostropestřce ve vysoké dávce v doplňku stravy Ostropestřec mariánský FORTE 7000 mg 

Získejte energii z přírody!

Cítíte-li se unavení, zapomeňte na nezdravé energetické nápoje a litry kávy, protože energii a povzbuzení těla i mysli, kterého se vám na jaře nedostává, lze tělu doplnit z přírodních zdrojů. Možná už jste slyšeli o guaraně, rostlině z amazonského pralesa, která pomáhá zvýšit bdělost, soustředěnost a podporuje fyzickou i mentální aktivitu. Semena guarany obsahují přírodní kofein, který je uvolňován postupně během delšího období, což může poskytnout trvalejší a vyrovnanější energetickou podporu než kofein z jiných zdrojů (káva, čaj). Doplněk stravy Guarana 800 mg představuje přírodní zdroj energie z extraktu semen guarany vysoké kvality pro podporu fyzické i mentální aktivity a snížení únavy. Guarana také podporuje imunitní systém, přispívá ke správnému metabolismu tuků a pomáhá při kontrole hmotnosti, a proto její užívání oceníte nejen na jaře, ale kdykoliv během celého roku.

Další prémiové doplňky stravy, které podpoří Vaše zdraví nejen na jaře, najdete na našem e-shopu! 
 

 

 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

Sportujete? Nezapomínejte tělu doplnit hořčík!
29.02.2024

Sportujete? Nezapomínejte tělu doplnit hořčík!

Nejen vrcholoví sportovci, ale i ti rekreační, by neměli zapomínat na dostatečný příjem minerálních látek, které podpoří nejen sportovní výkon, ale také regeneraci organismu po něm. Jednou z nejdůležitějších minerálních látek, které organismus před i po náročných výkonech ocení, je hořčík!

Přečtěte si více
Zobrazení: 513
Ostropestřec, bylina, která si s játry rozumí
23.02.2024

Ostropestřec, bylina, která si s játry rozumí

Pokud jste ještě neobjevili sílu ostropestřce mariánského, je to velká škoda. Ostropestřec mariánský patří mezi nejoblíbenější a nejznámější byliny pro podporu zdraví jater, jejich přirozenou detoxikaci a podporu správného trávení. Jeho pozitivní účinky na játra jsou navíc známá již více než 2 tisíce let. V době, kdy je naše tělo neustále pod vlivem škodlivých toxinů (např. v důsledku znečištěného životního prostřední, užívání léků, či konzumace potravin s umělými přísadami), je důležité myslet na to, jak zdraví jater podpořit.

Přečtěte si více
Zobrazení: 2616
Víte, jak správně pečovat o svůj zrak?
15.03.2024

Víte, jak správně pečovat o svůj zrak?

Březen patří nejen knihám, ale také zdravému zraku. Právě v tomto období jste mohli zaznamenat řadu osvětových akcí, které seznamují s tím, jak je důležité o zrak pečovat. Zrak je pro člověka tím nejdůležitějším smyslem. Prostřednictvím zraku získáváme až 80 % informací z okolního světa. Dnešní doba, plná počítačových technologií, však zraku příliš neprospívá a se zhoršenou kvalitou zraku se potýkají mnozí z nás. Onemocnění oka představují vážný problém, a proto pečujte o svůj zrak dříve, než se případné oční obtíže projeví.

Přečtěte si více
Zobrazení: 774
ROZHOVOR: Abyste se ve své kůži cítili dobře
02.02.2024

ROZHOVOR: Abyste se ve své kůži cítili dobře

V jakém věku začít pečovat o pleť, chceme-li zmírnit projevy jejího předčasného stárnutí? Jak by měla vypadat správná denní rutina péče o pleť? Jak podpořit zdraví a krásu pleti zevnitř? Na to jsme se ptali MUDr. Lucie Rajské, Ph.D., vyhledávané a zkušené lékařky všeobecné, preventivní, laserové a estetické dermatologie, která je zároveň zakladatelka a vedoucí lékařka oblíbené Rajská Clinic. Lucii však můžete znát také z mnoha médií a jejího instagramového účtu, na kterém sdílí tipy, díky kterým může i Vaše pleť vypadat zdravě, svěže a mladě.   

Přečtěte si více
Zobrazení: 180
ROZHOVOR: Zdravá a naplněná žena je základem spokojené rodiny
21.08.2023

ROZHOVOR: Zdravá a naplněná žena je základem spokojené rodiny

Být zdravý, cítit se dobře, a navíc vypadat mladě a svěže, je snem snad každého z nás. Pokud máte pocit, že na to, věnovat se sami sobě, abyste se cítili v psychické i fyzické kondici, nemáte čas, přečtěte si náš článek s Mgr. Kamilou Černou, specialistkou na výživu a ženské zdraví, která svým klientkám předává funkční nastavení slučitelné s normálním životem a rodinnou pohodou. Chcete-li se naučit porozumět sami sobě, umět naplnit své potřeby a stravovat se intuitivně bez zbytečného stresu, vydejte se na cestu právě s Kamilou.

Přečtěte si více
Zobrazení: 21