Jak zvládnout vánoční svátky bez kil navíc
23.12.2019

Jak zvládnout vánoční svátky bez kil navíc

Za dveřmi jsou Vánoce a k těm se kromě vánoční pohody váže také spousta dobrého jídla, kterému se jen těžko odolává. Často se uklidňujeme tím, že nabraná kila po Novém roce shodíme. Bohužel pravda je taková, že lehce nabraná kila se jen velmi těžko shazují. Po Vánocích pak mnohé čeká smutný pohled na váhu nebo výčitky svědomí v marné snaze dopnout kalhoty. Aby vás nic z toho nepotkalo, přinášíme pár praktických rad, jak zvládnout vánoční svátky bez kil navíc a zbytečných výčitek.

Přečtěte si více
Zobrazení: 146
Jak na ucpaný nos
05.12.2019

Jak na ucpaný nos

Pocit ucpaného nosu zažil zaručeně každý. Ucpaný nos nás dokáže potrápit zejména v souvislosti s nachlazením a rýmou. Za ucpaným nosem mohou být ale i alergie, nosní polypy aj. Dokud není odhalena příčina, řada z nás se uchyluje k oblíbeným a lehce dostupným nosním kapkám. Časté používání nosních kapek ale vede k nadměrnému vysušování nosní sliznice, a proto se nesmí užívat dlouhodobě. Co s tím? Jediné řešení je najít příčinu a nasadit vhodnou léčbu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1820
Jak na hemoroidy
05.12.2019

Jak na hemoroidy

Ačkoliv hemoroidy nepatří k život ohrožujícím onemocněním, pacientům dokáží život velmi znepříjemnit. Hemoroidy jsou téma, o kterém se spousta lidí zdráhá hovořit, a to dokonce i s lékařem. Hemoroidy, lidově řečeno hemeroidy, jsou zvětšené žíly konečníku, projevující se bolestí, svěděním a krvácením. Za původce onemocnění je nejčastěji označován sedavý způsob života a nevhodná strava. Hemoroidy jsou spojeny s řadou nepříjemných příznaků, zejména s problémy při vyprazdňování. A i když jde o téma velmi diskrétní, pojďme si tento problém přiblížit.

Přečtěte si více
Zobrazení: 659
Bolesti v důsledku hormonálních změn
05.12.2019

Bolesti v důsledku hormonálních změn

Hormonální změny ovlivňují celé tělo a ženy o tom ví své. Každá žena během svého života prožije období, pro která jsou hormonální změny typické. Bohužel hormonální změny souvisí i s bolestmi, které se v jejich důsledku mohou objevit. Za zásadní hormonální změny je u žen považováno období puberty, těhotenství, porodu a klimakteria. Menstruační bolesti, bolesti prsou a bolesti hlavy jsou ty nejčastější bolesti, se kterými se ženy potýkají.

Přečtěte si více
Zobrazení: 301
Vánoce, svátky klidu a pokoje
04.12.2019

Vánoce, svátky klidu a pokoje

Také vaše děti píší dopisy Ježíškovi? A vy, jako rodiče se určitě snažíte dětská přání plnit, protože není nic krásnějšího než vidět v dětských očích radost. Vánoce by ale neměly být jen o shánění dárků, úklidu a shonu, aby vše bylo dokonale připraveno. Vánoce by měly být především svátky klidu a pokoje, prožité s těmi, které máme rádi.

Přečtěte si více
Zobrazení: 120
Bolest zubů při rýmě může signalizovat zánět dutin
03.12.2019

Bolest zubů při rýmě může signalizovat zánět dutin

Pokud trpíte rýmou, možná si říkáte, že nachlazení k podzimu zkrátka patří. Pokud se ale s ucpaným nosem potýkáte týdny a k tomu vás ještě rozbolely zuby, je potřeba zbystřit. Může se jednat o onemocnění horních cest dýchacích, tzv. sinusitidu, česky známou jako zánět vedlejších nosních dutin. Přetrvávající sinusitidy je nutné léčit antibiotiky, a proto není radno si s dlouhotrvající rýmou zahrávat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1254
Vánoce se blíží! Jaké jsou tradiční Vánoce v České republice
02.12.2019

Vánoce se blíží! Jaké jsou tradiční Vánoce v České republice

Hoj, ty Štědrý večere, ty tajemný svátku, cože komu dobrého neseš na památku? Hospodáři štědrovku, kravám po výslužce; kohoutovi česneku, hrachu jeho družce. Ovocnému stromoví od večeře kosti a zlatoušky na stěnu tomu, kdo se postí. Karel Jaromír Erben, Štědrý večer (Kytice)

Přečtěte si více
Zobrazení: 147
Zobrazuji články 1 až 7 z 768 celkem