Boreliózu je nutné rozpoznat včas!
05.08.2022

Boreliózu je nutné rozpoznat včas!

Lymská borelióza je onemocnění přenášené klíšťaty. Příznaky nemoci mohou být různé, v závislosti na zdravotním stavu, kondici a imunitě každého člověka. Díky řadě nespecifických příznaků nemusí být vždy snadné projevy onemocnění rozpoznat. O tom, že riziko onemocnění je vysoké svědčí i skutečnost, že v létě se počet infikovaných klíšťat pohybuje až kolem 30 %. Vzhledem k tomu, že proti tomuto onemocnění není dostupné očkování, jedinou ochranou je prevence.

Pigmentové skvrny a jejich nejčastější příčiny
02.08.2022

Pigmentové skvrny a jejich nejčastější příčiny

Drobné flíčky na pokožce, známé také jako stařecké skvrny, se objevují nejčastěji vlivem přílišného slunění. Pobyt na slunci zvyšuje aktivitu melanocytů, buněk, které produkují kožní barvivo. Za pigmentovými skvrnami ovšem nestojí vždy jen slunce, ale také např. menopauza. Jaké jsou další důvody této, pro mnohé, kosmetické vady, vám prozradíme.

Artróza aneb jak poznat opotřebované klouby
29.07.2022

Artróza aneb jak poznat opotřebované klouby

Artróza, přesněji osteoartróza, je považována za nemoc seniorů. Artróza se však týká i mnohem mladších pacientů, především sportovců. Artróza může postihnout jakýkoliv kloub, ale nejčastěji artrózou trpí kyčelní a kolenní klouby. Důležitou roli hraje nejen věk, ale i nadváha či přetěžování kloubů. Pokud vás trápí bolesti kolen a kyčlí, máte problém je ráno rozhýbat a jsou-li vaše bolesti závislé na počasí, možná trpíte artrózou.

Seboroická dermatitida u dětí i dospělých
26.07.2022

Seboroická dermatitida u dětí i dospělých

Seboroická dermatitida se netýká jen dospělých, ale postihuje i děti. Onemocnění vzniká bez alergického podkladu a objevuje se zejména u novorozenců a dospívajících. Ačkoliv seboroická dermatitida není závažná, jde o nepříjemné chronické a často recidivující onemocnění, které zejména u dospívajících negativně ovlivňuje i psychiku.

Pitný režim s rozumem
20.07.2022

Pitný režim s rozumem

Člověk může přežít týdny bez jídla, ale bez vody přežije maximálně pár dnů. Pro organismus znamená zdravotní nebezpečí již ztráta 20 % objemu tělesné vody. Pitný režim je nutné dodržovat nejen v létě, kdy dochází k větším ztrátám tekutin, ale i v průběhu celého roku. Ani s pitným režimem bychom to ale neměli přehánět, protože tzv. aquaholismus je stejně nebezpečný jako nedostatečný pitný režim.

Léto bez bolavých kloubů
08.07.2022

Léto bez bolavých kloubů

Letní dovolenou si každý představuje jinak. Někteří touží po klidném odpočinku u moře a jiní dávají přednost aktivní dovolené. Cyklistika, turistika, pobyt v přírodě či práce na zahrádce jsou vyhledávanými způsoby trávení nejen dovolené, ale i volného času. To, co všichni k aktivní dovolené potřebujeme, jsou zdravé klouby. Bolesti kloubů patří mezi nejčastější zdravotní obtíže, se kterými se obracíme na lékaře. Jaké jsou příčiny bolestí a jak o klouby pečovat, abychom si mohli užít aktivní léto bez bolesti?

Matcha čaj osvěží a dodá energii
07.07.2022

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Zobrazuji články 1 až 7 z 926 celkem