Bojíte se hemoroidů? Zaměřte se na stravu

Bojíte se hemoroidů? Zaměřte se na stravu

Obávaný problém lidově nazývaný „zlatá žíla“ postihuje až 70 procent populace. Mnozí z nás jeho řešení odkládají v naivní víře, že potíže časem samy odezní. Opak je však pravdou. Čím dřív začnete hemoroidy řešit, tím větší máte šanci, že se jich definitivně zbavíte. V první řadě se zaměřte na skladbu svého jídelníčku...

Jak poznám, že mám boreliózu?
21.09.2018

Jak poznám, že mám boreliózu?

Lymská borelióza patří mezi nejčastější infekční onemocnění přenášené klíšťaty. Ačkoli se nejedná o nemoc, která by vás mohla ohrozit na životě, dokáže člověku hodně zkomplikovat život. Postižený může v krajním případě skončit až v invalidním důchodu. Účinná očkovací vakcína proti této nemoci dosud neexistuje.

Jídelníček při Crohnově chorobě

Jídelníček při Crohnově chorobě

Crohnova choroba je chronické zánětlivé onemocnění zažívacího traktu, které se nejčastěji vyskytuje v části spoje tenkého a tlustého střeva. Protože nemoc může postihnout jakoukoli část trávicího traktu, jsou příznaky související s Crohnovou chorobou značně různorodé. To komplikuje její správnou diagnostiku a také ovlivňuje léčbu. Jaký jídelníček zvolit, aby byl podporující nikoli zatěžující?

Jezte barevně a budete fit

Jezte barevně a budete fit

Mísa plná čerstvých plodů ze zahrádky je potěšením nejen pro oko. Zářivě červená rajčátka, něžně oranžové meruňky, sluníčkově žlutá paprika, temně fialový lilek a další barevné dobrůtky obsahují přírodní pigmenty, které v lidském těle působí jako velmi účinné antioxidanty. Ty lze bez nadsázky přirovnat k elixíru zdraví a mládí. Chrání totiž organismus před škodlivými účinky volných radikálů. Přičemž platí, že tento efekt se ještě násobí kombinací různých druhů antioxidantů. O důvod víc, proč se zaměřit na „duhový jídelníček“.

Pohybem proti PMS a bolestivé menstruaci

Pohybem proti PMS a bolestivé menstruaci

Zakoušíte každý měsíc doslova peklo? Nejste sama. Až 50 procent žen se před začátkem periody potýká s celou řadou nepříjemných příznaků souhrnně označovaných jako premenstruační syndrom. Některé z nich tyto projevy prožívají dokonce tak silně, že v této době nejsou téměř schopny normálně fungovat. Mnohé to však vnímají jako „svůj úděl“ a nijak to neřeší. Přitom existují způsoby, jak tyto potíže minimalizovat.

13 efektivních tipů, jak přestat s kouřením

13 efektivních tipů, jak přestat s kouřením

Nejméně stokrát jste si přísahali, že cigareta, kterou si právě zapalujete, je definitivně ta poslední, ale za pár dní už zase bylo všechno při starém? Skončit s kouřením nebývá vůbec snadné, mnohdy to nezvládne ani ten, kdo to myslí smrtelně vážně. Neházejte ale flintu do žita. Máme pro vás několik účinných tipů, díky kterým se závislosti na nikotinu zbavíte snáze a možná, že i natrvalo.

Časopis KZW srpen 2018
15.08.2018

Časopis KZW srpen 2018

Vážení a milí přátelé, léto budiž pochváleno, ale nyní je před námi podzim, uvařte si proto čaj nebo kávu a udělejte si chvilku pohody s časopisem Klubu zdraví. V srpnovém čísle najdete spoustu zajímavých článků, například o vitamínech, kulturistice, návratu do školy, ale můžete se také zaměřit na představení nových produktů jako jsou Marťánci nebo Sinulan