Co jste o laktózové a histaminové intoleranci nevěděli
22.07.2021

Co jste o laktózové a histaminové intoleranci nevěděli

Ačkoliv laktózová intolerance je poměrně známé a diskutované onemocnění, v případě histaminové intolerance veřejnost příliš informovaná není. Vzhledem k tomu, že nesnášenlivost histaminu způsobuje celou řadu zdravotních obtíží, pojďme si nesnášenlivost laktózy a histaminu blíže představit.

Léto je tu, nepodceňujte péči o vlasy

Léto je tu, nepodceňujte péči o vlasy

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Aby tomu tak bylo i v letním období, je nutné o vlasy patřičně pečovat. Sluneční paprsky, slaná voda či chlór vlasy vysušují a oslabují. Pokud jim budete v létě věnovat tu správnou péči, bude vaše hříva krásná i na podzim. My vám přinášíme pár tipů, jak si vlasy udržet zdravé a krásné celé léto.

Hemeroidy – nepříjemné a soukromé

Hemeroidy – nepříjemné a soukromé

Za tzv. Hemeroidy, je označován nepříjemný a bolestivý stav oblasti konečníku známý také pod pojmem „zlatá žíla“. Bohužel, tento stav je docela běžný a v životě se s ním setká téměř každý druhý člověk.

Mužský pohlavní hormon může potrápit ženy i muže

Mužský pohlavní hormon může potrápit ženy i muže

Mužský pohlavní hormon testosteron má zásadní význam pro vývoj a správné fungování mužského organismu. Testosteron ovlivňuje vývoj spermií a rozvoj sekundárních pohlavních znaků jako je např. růst svalové hmoty či hluboký hlas. I když je testosteron spojován především s muži, v malém množství se vyskytuje i u žen. V souvislosti s ním jsou tak kladeny především otázky týkající se zvýšení jeho hladiny u mužů a snížení u žen.

Co by nemělo chybět v domácí lékárničce?
13.07.2021

Co by nemělo chybět v domácí lékárničce?

Nejen během letních měsíců se můžeme setkat se situacemi, které nás nutí sáhnout do domácí lékárničky. Vždy bychom měli být připraveni na nachlazení či průjmová onemocnění a další zdravotní obtíže, která nás mohou kdykoliv překvapit. Co se vyplatí mít vždy po ruce? Představíme vám několik produktů společnosti  STADA PHARMA CZ, která v České republice zastupuje přední německou farmaceutickou společnost STADA Arzneimittel AG, řadící se mezi globální lídry na světovém trhu s generickými léky. Produkty společnosti STADA PHARMA CZ by vám doma určitě neměly chybět.

Proč nás v létě bolí v krku?
01.07.2021

Proč nás v létě bolí v krku?

Venku jsou vedra na padnutí, celý den z vás permanentně lije pot, ale v krku vás nepříjemně škrábe a bolestivě se vám polyká? To není nic výjimečného. I v létě totiž klidně můžete chytnout angínu, a to mnohem snáz, než si myslíte. A velkou porcí zmrzliny to nespravíte, to se jen tak říká. Naopak, můžete si ještě podchladit mandle a přivodit další zbytečné trable.

Rakytník – oranžový poklad ze zahrádky
01.07.2021

Rakytník – oranžový poklad ze zahrádky

Drobné kyselé bobulky plné vitaminů.

Zobrazuji články 1 až 7 z 258 celkem