Indické kadidlo, jak ho nejspíš neznáte
06.10.2022

Indické kadidlo, jak ho nejspíš neznáte

Kadidlovník pilovitý, známý také pod latinským názvem Boswellia serrata, je v přírodním léčitelství používán již po staletí. Pokud netušíte, že Boswellia serrata patří mezi ayurvédské byliny využívané k podpoře zdraví pohybového aparátu, pojem kadidlo již určitě znát budete. A možná vás překvapí, co všechno jste o něm nevěděli.

Hořčík chybí zhruba jedné třetině Čechů. Nechybí také Vám?
03.10.2022

Hořčík chybí zhruba jedné třetině Čechů. Nechybí také Vám?

Pocity úzkosti, deprese, nervozita a podráždění, svalové křeče a únava. Pokud jsou vám uvedené příznaky až příliš známé, na vině nemusí být podzimní únava, ale nedostatek hořčíku. Hořčík (magnesium) je označován jako prvek života a v dnešní hektické době je zmiňován zejména v souvislosti se stresem.

Šípková sezóna se blíží! Máme pro vás ty nejlepší šípkové recepty!
21.09.2022

Šípková sezóna se blíží! Máme pro vás ty nejlepší šípkové recepty!

Září a říjen jsou měsíce, kdy se vyplatí vyrazit na šípky. Nejen, že šípky obsahují vysoké množství vitaminu C a jsou skvělým antioxidantem, ale navíc skvělé chutnají a jako podpora imunity a respiračního zdraví jsou známy už od nepaměti. Přinášíme vám nejen rady, jak šípky sbírat a sušit, ale také tipy, co dobrého si z šípků uvařit. Šípky jsou totiž báječné nejen v čaji, ale také k masu!

Léto pomalu končí, příprava na podzim začíná!
30.08.2022

Léto pomalu končí, příprava na podzim začíná!

Doba letních radovánek a odpočinku je za námi, a tak nezbývá než začít řešit přípravy na běžné školní a pracovní dny. Aby děti i dospělí přechod z prázdninového režimu zvládli co nejlépe, máme pro vás tipy, díky kterým si budete každodenní výzvy a blížící se podzim užívat s úsměvem!

Jaké nástrahy nás čekají v září? Návrat dětí do škol a školek se blíží!
23.08.2022

Jaké nástrahy nás čekají v září? Návrat dětí do škol a školek se blíží!

S blížícím se koncem prázdnin přemýšlí rodiče školkou a školou povinných dětí, jak podpořit jejich imunitu. Dětský kolektiv totiž představuje místo, kde se onemocnění velmi dobře šíří. Podzim a zima jsou období, kdy se ve zvýšené míře vyskytují nejen běžná dětská onemocnění, ale také obávané vši. Být připraven na možná úskalí, která s sebou pobyt v dětské kolektivu přináší, je proto víc než vhodné.

Jak se připravit na návrat dětí do školy?
23.08.2022

Jak se připravit na návrat dětí do školy?

Přípravu do školy je vhodné zahájit nejen návštěvou papírnictví, ale také návštěvou e-shopu Klubu Zdraví. I když se děti svých vrstevníků už nemohou dočkat, dětský kolektiv znamená nejen zvýšenou nemocnost, ale s obdobím čepic s sebou přináší nevítaného kamaráda v podobě vši dětské. Přípravu na školu proto nepodceňujte a poohlédněte se nejen po sešitech, ale také po našich produktech!

Víte, jak správně pečovat o svůj zrak?
16.08.2022

Víte, jak správně pečovat o svůj zrak?

Zrak je pro člověka nejdůležitějším smyslem. Jeho prostřednictvím získáváme až 80 % informací z okolního světa. Bohužel moderní doba plná počítačových technologií zraku příliš neprospívá a se zhoršenou kvalitou zraku se potýkají mnozí z nás. Onemocnění oka představují závažný zdravotní a socioekonomický problém, a proto je vhodné o zrak pečovat dříve, než se případné oční obtíže projeví. Jaká onemocnění zrak ohrožují a jak o zdraví zraku pečovat?

Zobrazuji články 1 až 7 z 302 celkem