Matcha čaj osvěží a dodá energii
03.08.2020

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Pozor na letní úrazy!
15.07.2020

Pozor na letní úrazy!

Letní sluníčko nenechá nikoho na pokoji a doslova svádí k tomu, abychom si obuli kecky a vyběhli ven, případně se s nadšením vrhli na zahrádku, která se po dlouhé zimě rychle probouzí k životu.

Mějte pohodové zažívání i v době letních dovolených
14.07.2020

Mějte pohodové zažívání i v době letních dovolených

Léto, to je doba dovolených, ke kterým patří výlety a návštěvy různých akcí, kde hlad často zaháníme na místě připravovanými jídly a pochutinami. Díky tomu tak někteří mohou zbytek dovolené strávit s nepříjemnými zažívacími obtížemi. Zdrojem nákazy bývá často právě zkažené jídlo, kontaminovaná voda a nemyté ovoce a zelenina. Jak se bránit střevním obtížím, abychom měli pohodovou jak dovolenou, tak zažívání?

Jak správně a bezpečně odstranit klíště
14.07.2020

Jak správně a bezpečně odstranit klíště

Mýtus, že klíště se vyskytuje jen v lese, je už dávno překonán. Klíště si můžeme odnést i z městského parku nebo z trávníku před domem. Pokud si tohoto nechtěného společníka domů přineseme, je nutné se ho ihned zbavit. Bohužel ne každý zná způsob, jak klíště správně a bezpečně odstranit, a navíc se často tradují různé metody, které přenos infekce ještě zvyšují. Bezpečný a správný způsob odstranění klíštěte vám přinášíme.

Plavání spálí tuky a zlepší kondici
10.07.2020

Plavání spálí tuky a zlepší kondici

Plavání patří mezi nejoblíbenější sportovní aktivity aerobního charakteru. Pravidelné plavání přispívá nejen k lepší kondici, ale díky plavání spálíte tuky a budete se cítit lépe. Plavání je vhodné téměř pro každého bez omezení věku a zdravotního stavu. Jaké jsou ty hlavní důvody, díky kterým se vyplatí vyrazit k rybníku nebo do bazénu, vám přinášíme.

Není čokoláda jako čokoláda
07.07.2020

Není čokoláda jako čokoláda

7. červenec je pro všechny milovníky čokolády významný den. V tento den je slaven Světový den čokolády a jak jinak ho oslavit než čokoládou. I když někteří tvrdí, že čokoláda je zdraví prospěšná, podle jiných jde o nezdravou pochoutku, které bychom se měli vyhýbat. Jak to tedy s čokoládou vlastně je?

Kegelovy cviky, pomoc při inkontinenci, záchrana při bolesti zad i zpestření sexuálního života
01.07.2020

Kegelovy cviky jsou známé také jako cviky na posílení svalů pánevního dna (oblast pochvy, konečníku a močové trubice). Jde o speciální cviky, které jsou prospěšné nejen ženám, ale i mužům. Kegelovy cviky pomáhají ulevit od bolesti zad, pomáhají s inkontinencí a pozitivně ovlivňují sexuální život. Více se o Kegelových cvicích dozvíte v našem článku, včetně instruktážních videí, jak tyto zdraví prospěšné cviky provádět.

Zobrazuji články 1 až 7 z 190 celkem