Zrádné jarní paprsky aneb buďte připraveni na opalovací sezónu!

Zrádné jarní paprsky aneb buďte připraveni na opalovací sezónu!

Publikováno: 22.03.2021

Zobrazení: 163

Ačkoliv je opalování spojeno především s létem, sluneční paprsky mohou být stejně nebezpečné i na jaře. Sluneční záření pomáhá psychické kondici a je potřebné k přeměně vitaminu D na jeho aktivní formu. Má ale také řadu nežádoucích účinků, které na jaře podceňujeme. Jak se na jarní sluníčko nejlépe připravit? Podle odborníků je základem kvalitní solární kosmetika zohledňující specifické potřeby pokožky.   

Pozor na dermatitis solaris! 

Spálení sluncem, latinsky dermatitis solaris, je akutní, neinfekční zánět kůže, v důsledku expozice ultrafialového záření v podobě slunečních paprsků, či umělých zdrojů. Spálení pokožky je ovlivněno intenzitou záření, délkou expozice a fototypem pokožky. Pro klinický obraz je typické zčervenání, napětí, bolestivost a výskyt puchýřků. Přítomna může být i bolest hlavy, teplota, zimnice, slabost a únava. Spálená pokožku má ohraničenou červenou barvu, která se objevuje asi za 6 hodin po expozici.  

 

Jak vybrat kvalitní ochranu?  

Bez ohledu na to, zda se opalujete na pláži nebo jste příznivci vysokohorské turistiky, pokožku je nutné před sluncem chránit. Předpokladem kvality přípravků je schopnost zajistit blokaci UVA a UVB záření a voděodolnost. Ochranný faktor je hlavním ukazatelem při výběru. Hodnota ochranného faktoru udává, jak dlouho můžeme být na slunci, aniž by došlo ke spálení pokožky. Obecně platí, že čím vyšší číslo ochrany, tím déle lze být na slunci. Pro podporu zdravé pokožky je vhodné také užívání doplňků stravy s beta karotenem, důležitým zdrojem vitaminu A, a to nejen během opalování na slunci, ale i v soláriu. 

 

Banner image

Sluneční alergie  

Při výběru solární kosmetiky buďte obezřetní zejména tehdy, trpíte-li sluneční alergií. Ohroženy jsou hlavně mladé ženy a osoby se světlou a citlivou pletí. Typickými projevy jsou opožděné příznaky (vyrážka a puchýřky), které se objeví i dva dny poté, co byla pokožka vystavena slunci. Sluneční alergie se nejčastěji objevuje na jaře, kdy bledou pokožku vystavíme slunci. Pokud někdo sluneční alergii zažil, pravděpodobně se s ní bude setkávat opakovaně. Vhodné jsou přípravky pro osoby s projevy kožní přecitlivělosti, intolerance, alergie nebo s atopickou pokožkou. A právě takovou formu ochrany zajišťuje LADIVAL, komplexní řada kosmetických přípravků na ochranu před sluncem.  

 

LADIVAL, trojnásobná ochrana před UVA-UVB-IRA a německá kvalita 

Značka LADIVAL je přední značka opalovací kosmetiky v Německu. Na rozdíl od běžně dostupných produktů péče o pleť a tělo, LADIVAL vyrábí své produkty výhradně ve farmaceutických podmínkách, které zajišťují vysokou úroveň kvality. Díky jedinečnému složení je LADIVAL vhodný pro osoby s projevy kožní přecitlivosti, intolerance, alergie nebo s atopickou pokožkou. Unikátní kombinace slunečních filtrů zaručuje spolehlivou a okamžitou ochranu před poškozením kožních buněk a předčasnému stárnutí kůže způsobené sluncem. Vysoce účinné UVA a UVB filtry jsou doplněny o komplex antioxidantů k ochraně proti infračervenému záření A (IR-A). Jedná se tzv. o trojnásobnou ochranu před UVA-UVB-IRA. Receptury neobsahují žádná umělá barviva, parfémy, parabeny ani emulgátory polyethylenglykolu a splňují nejpřísnější dermatologické normy. 
 

Produkt zohledňující potřeby právě vaší pokožky si můžete vybírat podle:  

  • ochranného faktoru SPF (20, 30, 50, 50+),  

  • typu pokožky (Alergická pokožka, Pro děti, Citlivá pokožka),  

  • podle typu formule (mléko, gel nebo čirý sprej na alkoholové bázi).  

Přípravky LADIVAL jsou dermatologicky testované, voděodolné až mimořádné voděodolné. LADIVAL představuje ideální přípravky pro zdravě opálenou pokožku.  

Když jste to se sluncem přehnali aneb první pomoc pro spálenou pokožku
22.06.2021

Když jste to se sluncem přehnali aneb první pomoc pro spálenou pokožku

Sluncem spálená pokožka představuje bolestivé narušení, které může dovolenou velmi znepříjemnit. Ohraničené zarudnutí, napětí, svědění a bolest pokožky jsou typické příznaky pro spálení sluncem, tzv. dermatitis solaris. Pokud jste podcenili sílu slunečních paprsků, máme pro vás tipy, jak spálené pokožce zajistit okamžitou úlevu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 23782
Kam nechodí slunce, chodí lékař aneb co víte o slunci
15.05.2019

Kam nechodí slunce, chodí lékař aneb co víte o slunci

Evropský den Slunce připadá na 16. 5. Tímto dnem si připomínáme nejen význam Slunce pro naši planetu, ale i pro náš organismus. Světlo je zdrojem 99 % energie na Zemi a život je na něm neodmyslitelně závislý. Již staří Řekové si uvědomovali význam Slunce pro zdraví, a proto budovali lázně, kde využívali blahodárné účinky slunečního záření. A co je pravdy na starém známém "Kam nechodí slunce, tam chodí lékař", se dozvíte v článku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 2050