Ostropestřec mariánský, bylina pro podporu zdraví jater
18.08.2020

Ostropestřec mariánský, bylina pro podporu zdraví jater

Ostropestřec mariánský je v přírodní medicíně známý již řadu let. V antickém období byl díky svým trnům označován jako Kristova koruna a používal se především proti hadímu uštknutí a na zdravotní obtíže spojené s játry. Ostropestřec mariánský podporuje nejen zdraví jater, ale také trávení a imunitu. Více se o této bylině dozvíte v našem článku, stejně jako tipy, jak o zdraví jater pečovat.

Když jste to se sluncem přehnali aneb první pomoc pro spálenou pokožku
12.08.2020

Když jste to se sluncem přehnali aneb první pomoc pro spálenou pokožku

Sluncem spálená pokožka představuje bolestivé narušení, které může dovolenou velmi znepříjemnit. Ohraničené zarudnutí, napětí, svědění a bolest pokožky jsou typické příznaky pro spálení sluncem, tzv. dermatitis solaris. Pokud jste podcenili sílu slunečních paprsků, máme pro vás tipy, jak spálené pokožce zajistit okamžitou úlevu.

Fitness burgery? Ano, jde to i zdravě!
06.08.2020

Fitness burgery? Ano, jde to i zdravě!

Šťavnatý burger neodmyslitelně patří k oblíbenému letnímu grilování. Burger si v posledních letech vysloužil čestné místo i v nabídce mnoha restaurací. Burger je ale také nezdravou fastfoodovou pochutinou, která se zdravým stravováním nemá nic společného. Jak na skvělý domácí burger bez výčitek? Kvalitní maso, dobrá celozrnná bulka, lehký jogurtový dresink a zelenina je to, co z burgeru udělá plnohodnotné zdravé jídlo. Poradíme vám, jak na to!

Exkurze do světa antioxidantů aneb jak antioxidanty přispívají zdraví
06.08.2020

Exkurze do světa antioxidantů aneb jak antioxidanty přispívají zdraví

„Antioxidant“ je pojem, který je používán nejen v souvislosti se zdravím a zdravou výživou, ale také s krásou a mladistvým vzhledem. Antioxidanty jsou tak obecně vnímány jako zdravé a zdraví prospěšné. Málokdo ale ví, co to antioxidanty vlastně jsou, k čemu slouží a kde všude se vyskytují. Pro ty, kteří se s antioxidanty chtějí blíže seznámit, přinášíme malou exkurzi do jejich tajemného světa.

Matcha čaj osvěží a dodá energii
03.08.2020

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Vitaminy pro podporu ženského zdraví a krásy
28.07.2020

Vitaminy pro podporu ženského zdraví a krásy

Každé životní období, kterým ženy prochází, se vyznačuje specifickými potřebami na příjem vitaminů pro podporu zdraví. Někdy však není jednoduché ten správný a vyvážený poměr vitaminů tělu zajistit z kvalitních potravin, a právě v takových případech lze na podporu zdraví využít doplňky stravy. Pokud tápete v nepřeberném množství vitaminových doplňků, poradíme vám, které vitaminy jsou pro ženské zdraví a krásu ty pravé.

Přírodní extrakty dokáží nejen povzbudit
17.07.2020

Přírodní extrakty dokáží nejen povzbudit

Prospějí náladě, pomůžou při stresu, podpoří zdraví. Potřebujete „dobít baterky", víme o něčem, co vás zaručeně vzpruží.

Zobrazuji články 1 až 7 z 161 celkem