Bolest v krku nás může překvapit i v létě
22.08.2019

Bolest v krku nás může překvapit i v létě

Přivezli jste si z dovolené bolest v krku? Bolest v krku nepatří jen k chladným měsícům, ale může nás přepadnout i v létě. Mezi nejčastější příčiny patří ledové nápoje, klimatizace, chození v mokrých plavkách, teplotní výkyvy aj. Co všechno se ale za bolestí v krku může skrývat? My vám přinášíme přehled nejčastějších onemocnění, která mohou být s bolestí v krku spojena.

Jak podpořit zdraví vlasů
22.08.2019

Jak podpořit zdraví vlasů

Dlouhé vlasy jsou od pradávna symbolem krásy, smyslnosti a ženskosti. Každá žena občas zatouží po bohaté a dlouhé hřívě. Rychlým a efektivním způsobem, jak mít dlouhé vlasy je prodloužení. Pokud se ale rozhodnete pro přirozenost, budete si muset počkat. Jak a lze vůbec ovlivnit zdravý vzhled a kvalitu vlasů? Pár tipů vám přinášíme.

Nejčastější příčiny svědění kůže

Nejčastější příčiny svědění kůže

Svědění kůže je velmi nepříjemné, což jistě zažil každý z nás. Důvodem svědění mohou být komáři, alergie, stres, ale i kožní či jiná onemocnění. Příčin je mnoho. Nejdůležitějším doporučením lékařů je postižené místo neškrábat. Škrábání na chvíli uleví, ale do postiženého místa hrozí zavlečení infekce a zhoršení stavu. Abychom věděli, co je příčinou svědění, je vhodné navštívit lékaře, který doporučí vhodnou léčbu.

Akné netrápí jen puberťáky

Akné netrápí jen puberťáky

Mnozí si myslí, že akné patří jen do období puberty. Akné se ale netýká jen dospívajících, dokáže potrápit i mnohé dospělé. Akné se u dospělých objevuje především v období stresu a hormonálních změn. Obličej plný pupínků tak dobře znají i ti, kteří už z puberty dávno vyrostli. Pokud se na obličeji objeví pár pupínků, není třeba hned panikařit. Někdy stačí zamyslet se nad možnou příčinou vzniku.

Jak na zalehlé uši?

Jak na zalehlé uši?

Pocit zalehlého ucha zná každý. V uchu pociťujeme tlak, praskání, bolest či hůře slyšíme. Zalehlé ucho se často objevuje jako následek rýmy. Existuje spousta babských rad, jak si se zalehlým uchem poradit. Někdy postačí poskočit na jedné noze, ale jindy se nevyhneme vyšetření na ORL a antibiotikům. Záleží na příčině zalehnutí.

Cvičte a sportujte společně s dětmi
20.08.2019

Cvičte a sportujte společně s dětmi

Chcete, aby byly vaše děti zdravé? Veďte je k pohybové aktivitě. Děti ke sportu či cvičení nenuťte, snažte se je v prvé řadě motivovat a povzbudit. Pokud jim dáte dobrý příklad, děti si sport, který je bude nejvíc bavit, vyberou samy. Nezapomínejte, že vždy když děláte něco ve dvou, jde to snáze, podobně je to i v případě sportu.

Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík
20.08.2019

Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík

Kdo zažil křeče v nohou, nejčastěji v lýtkách, ví, jak nepříjemný pocit to je. Bohužel s věkem se četnost křečí může zvyšovat. Pravidelný přísun tekutin a minerálů může být prevencí těchto křečí a zároveň i první pomocí, když už křeč vypukne. Co vznik křečí ovlivňuje a jak jim lze předcházet?

Zobrazuji články 1 až 7 z 77 celkem