Beta glukan a infekce dýchacích cest

Beta glukan a infekce dýchacích cest

Publikováno: 16.12.2010

Zobrazení: 55

Denní užívání beta glukanu zkracuje dobu příznaků infekce horních cest dýchacích (rýma, zánět středního ucha, záněty hltanu, angína, záněty hrtanu a průdušnice) u zdravé populace.

Studenti medicíny užívali beta glukan a hlásili o 43 dní kratší dobu příznaků infekce horních cest dýchacích než studenti užívající placebo. Beta glukan je látka, která v těle aktivuje imunitní buňky.

 

Studenti užívali buď doplněk obsahující 250 mg beta glukanu nebo placebo po dobu 90 dnů. Na konci sledovaného období skupina užívající beta glukan hlásila o 18% kratší dobu příznaků horních cest dýchacích ve srovnání se studenty užívajících placebo.

Výsledky jsou v souladu s předchozími klinickými studiemi, které prokazují ochranný účinek beta glukanu během chřipkové sezóny, nebo v období vysokého fyzického nebo psychického stresu.

 

 

Zdroj: Society for Immunology conference
“A randomised controlled trial to assess the ability of yeast-derived 1,3/1,6 glucopolysaccharide to reduce upper respiratory tract infection symptoms.”
Autoři: R. Fuller et al.

 

Vitamin D - pro mozek a plíce
10.08.2009

Vitamin D - pro mozek a plíce

Zvýšený příjem vitaminu D může zpomalit s věkem spojený pokles mentálních funkcí a zlepšit dýchání u astmatiků.

Přečtěte si více
Zobrazení: 466
Potíže s plícemi aneb když duše volá o pomoc
18.06.2018

Potíže s plícemi aneb když duše volá o pomoc

Dech znamená život. Je to nejdůležitější proces, který probíhá v našem těle. Bez toho, aniž bychom se nadechli, vydržíme sotva pár minut. Narozené dítě se poprvé nadechne. Umírající člověk odchází spolu s posledním výdechem. 

Přečtěte si více
Zobrazení: 18406
V létě stoupá počet močových infekcí
16.06.2018

V létě stoupá počet močových infekcí

Také si říkáte, že je to zákon schválnosti? Měsíce předem se těšíte, až si konečně dosyta užijete nádherně teplé sluníčko, vodu a všechny radovánky, které patří k letní dovolené, a pak vás náhle zaskočí nepříjemná bolest v podbřišku, pálení a řezání při močení.

Přečtěte si více
Zobrazení: 429