Med a rakytník – spojenci vaší imunity

Med a rakytník – spojenci vaší imunity

Publikováno: 01.02.2018

Zobrazení: 658

Většina lidí kolem vás smrká a kašle, v práci lehla polovina vašich kolegů a vy nemáte daleko k tomu, abyste je následovali... Nejvyšší čas sáhnout po osvědčených přírodních prostředcích.

To, že med léčí, je známo odnepaměti. Dát si čaj s medem je asi to první, co vás napadne, když bojujete s nachlazením. Med má ale vynikající účinky také při vnějším použití. Jestli se v zimě chcete vyhnout chřipce, zajděte si aspoň dvakrát do měsíce na medovou masáž.

Med uvolní z organismu toxiny
Med má jednu úžasnou vlastnost – dokáže z těla vytáhnout nahromaděné škodliviny, a to doslova. Jak to probíhá v praxi? Svléknete se do půl těla a položíte se na lehátko břichem dolů. Masér vám na záda nanese vrstvičku příjemně teplého tekutého medu, který potom speciální technikou vmasíruje do pokožky podél páteře. Už po několika minutách ucítíte, že se med stává lepkavějším. Navíc získává i jiný odstín. To je známka toho, že se z těla začínají uvolňovat toxiny.

Rozproudí lymfu a posílí nervy
Celá procedura se dvakrát až třikrát opakuje. Masér vám vždy očistí záda a nanese čerstvý med, který postupně zcela změní svou barvu i konzistenci. Většinou se promění ve špinavě šedou hmotu připomínající měkkou žvýkačku, což je důkaz, že masáž byla účinná. Uvnitř se totiž nachází jedy a škodliviny, kterých se zbavilo vaše tělo. Například u silných kuřáků med téměř zčerná. U lidí, kteří často berou antibiotika, naopak úplně zbělá. Medová masáž působí jako perfektní detoxikační kúra, která posílí imunitu, lymfatický a nervový systém a podpoří krevní oběh.

Rakytník – přírodní multivitamin
Věděli jste, že jedna bobulka rakytníku obsahuje denní dávku vitaminu C? Právě dostatek „céčka“ je nezbytnou podmínkou pro správně fungující imunitu. A to není vše. Malé oranžové kuličky jsou doslova nabité bioaktivními látkami (vědci jich zde identifikovali asi 200 druhů). Jedny z nejvýznamnějších jsou omega mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro činnost mozku, očí i srdce. Rakytníkové plody dále obsahují spektrum 17 vitaminů, což jim suverénně zajišťuje nejvyšší pozice v tabulkách nutričních hodnot. Rakytník se dá užívat v mnoha podobách: jako čaj, bylinný ocet a med, likér, sirup, protlak, džem, kompot atd. V lékárně či na e-shopu si také můžete vybrat některý z doplňků stravy s kvalitním a vysokým obsahem extraktu z rakytníku.


Zajímavosti o rakytníku

- v Rusku se traduje rčení, že po rakytníku mají koně lesklou srst a lidé jasný zrak
- odolává mrazům až do minus 22 °C, ale holomráz ho může zahubit
- v Čechách byl poprvé vysazen v roce 1835 v Královské oboře (Stromovka)
- více než 90 % světové zásoby rakytníku se nachází v Číně
- rakytníkové dřevo se používalo k výrobě dýmek a kulečníkových koulí

Rakytník – oranžový poklad ze zahrádky
01.07.2021

Rakytník – oranžový poklad ze zahrádky

Drobné kyselé bobulky plné vitaminů.

Přečtěte si více
Zobrazení: 208
Imunita z přírody
30.04.2014

Imunita z přírody

S jarem nastává ten správný čas „nastartovat" organizmus a podpořit jeho odolnost. Ideální možnost představuje přípravek Hlíva ústřičná PREMIUM, který obsahuje vysoce kvalitní extrakty z několika léčivých hub a železo.

Přečtěte si více
Zobrazení: 83
Střeva jsou víc, než se zdá
14.03.2020

Střeva jsou víc, než se zdá

V lidském těle zuří věčný boj – spojenci versus patogeny…

Přečtěte si více
Zobrazení: 3162