Dobré zažívání jako brána imunity dětí i dospělých

Dobré zažívání jako brána imunity dětí i dospělých

Publikováno: 31.10.2022

Zobrazení: 187

Stav trávícího traktu úzce souvisí se zdravím celého organismu. Řada Biopron® představuje vysoce kvalitní probiotické produkty obsahující probiotické kmeny, které splňují přísné požadavky včetně prokázané životaschopnosti a odolnosti vůči kyselinám. Široká škála produktů pokrývá různé potřeby a cílové skupiny. Péče o střevní mikrobiom nejen dospělých, ale i těch nejmenších, se opravdu vyplatí, protože zdraví sídlí ve střevech!

Probiotika a zdraví 

Probiotika v podobě doplňků stravy se během posledních let staly běžnou součástí jídelníčku těch, kteří pečují o své zdraví a jsou si vědomi jejich příznivého vlivu na střevní mikrobiom. Vždyť až 70 % našeho imunitního systému se soustřeďuje právě ve střevech, a to je důvod, proč pečovat o jejich zdraví. Normální zažívání vyžaduje rovnováhu mezi miliardami tamních obyvatel, kterými jsou různé druhy bakterií. Některé z nich mají prospěšné účinky na trávení a celkovou obranyschopnost organismu, jiné však mohou být velmi škodlivé a způsobit nerovnováhu střevního mikrobiomu. Přirozenou cestou, jak podpořit rovnováhu složení střevního mikrobiomu je užívání probiotik. Řešením, jak zdraví střev podpořit, je řada Biopron, a to nejen u dospělých, ale také u dětí. 
 

Biopron, podpora zdraví střevní mikrobioty opravdu pro každého! 

I když se obecně ví o příznivém vlivu probiotik na lidské zdraví, ne vždy jich přijímáme dostatečné množství. Nejsme-li schopni konzumovat denně živé jogurty, je nejspolehlivějším řešením poohlédnout se po kvalitních doplňcích stravy s jejich obsahem. Vysoce kvalitní probiotické produkty Biopron obsahují probiotické kmeny, které splňují přísné požadavky včetně prokázané životaschopnosti a odolnosti vůči kyselinám. Široká škála produktů navíc pokrývá různé potřeby různých cílových skupin
 

Biopron pro každodenní péči o střevní mikrobiom

Pro každodenní péči o střevní mikroflóru je skvělou volbou Biopron 9. Probiotický komplex Biopron 9 představuje jedinečnou a vyváženou kombinaci probiotických kultur a prebiotik fruktooligosacharidů (FOS). Obsahuje 9 kmenů vitálních mikroorganismů v počtu 9 miliard v denní dávce. Biopron9 ocení především ti, kteří si chtějí udržet dlouhodobou rovnováhu střevní mikrobioty. 

Biopron 9 Immunity jsou vysoce kvalitní probiotika a prebiotika pro každodenní péči o střevní mikrobiotu, která navíc obsahují vitamin D3 pro podporu imunitního systému. Chcete-li kromě zažívání podpořit také normální funkci vašeho imunitního systému, doplněk stravy Biopron 9 Immunity pro vás bude tím pravým!  Vhodný je pro dospělé a děti od 3 let. 

Pro náhlé situace nejen na cestách oceníte Biopron FORTE, probiotický komplex s S. Boulardii, laktobacily a prebiotiky, vhodný pro dospělé a děti již od 6. měsíce věku. Biopron FORTE obsahuje speciální kombinaci probiotických bakterií (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus) a probiotických kvasinek Saccharomyces boulardii doplněnou o prebiotické fruktooligosacharidy pro podporu rovnováhy střevní mikrobioty a také při náhlých situacích, při změně stravovacích návyků a konzumaci rizikových potravin, např. při cestování. 
 

Biopron myslí také na zdraví našich nejmenších 

Prvních 1000 dní života, doba trvající přibližně od početí do dvou let věku dítěte, představuje unikátní období, kdy dochází k růstu a vytvoření rovnováhy střevní mikrobioty jako základu pro optimální zdraví na celý život. Biopron Baby je unikátní kombinací dvou probiotických kmenů Lactobacillus rhamnosus GG, Bifidobacterium animalis subsp. lactis BS01. 

Biopron Baby+ jsou expertní probiotické kapky s vitaminem D, který přispívá ke správné funkci imunitního systému. Biopron Baby+ je unikátní kombinací dvou probiotických kmenů a vitaminu D3.  Vitamin D je potřebný pro normální růst a vývoj kostí a přispívá ke správné funkci imunitního systému u dětí. Doporučováno také pro děti při a po léčbě antibiotiky. 

Biopron Baby a Biopron Baby+ jsou vhodné také při a po užívání antibiotik, pro děti narozené předčasně či po císařském řezu a při narušené střevní mikrobiotě pro podporu obnovy její rovnováhy.

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

Nenechte si rozhodit zažívání
15.07.2020

Nenechte si rozhodit zažívání

Každý z nás se občas potýká s nadýmáním, zácpou nebo „těžkým" žaludkem. Nejčastěji za to mohou špatné stravovací návyky a stres. Kromě úprav životosprávy pomohou také některé bylinky.

Přečtěte si více
Zobrazení: 657
Mějte pohodové zažívání i v době letních dovolených
14.07.2020

Mějte pohodové zažívání i v době letních dovolených

Léto, to je doba dovolených, ke kterým patří výlety a návštěvy různých akcí, kde hlad často zaháníme na místě připravovanými jídly a pochutinami. Díky tomu tak někteří mohou zbytek dovolené strávit s nepříjemnými zažívacími obtížemi. Zdrojem nákazy bývá často právě zkažené jídlo, kontaminovaná voda a nemyté ovoce a zelenina. Jak se bránit střevním obtížím, abychom měli pohodovou jak dovolenou, tak zažívání?

Přečtěte si více
Zobrazení: 79
Probiotika, strážci našich střev
02.12.2022

Probiotika, strážci našich střev

Až 70 % imunitních buněk sídlí ve střevech, a proto je vhodné o svá střeva pečovat. Zdravý střevní mikrobiom je důležitý pro naše celkové zdraví a pohodu. Udržte v kondici svá střeva, a budete v kondici i vy!

Přečtěte si více
Zobrazení: 152
Trápí vás nebo vaše děti střevní chřipka? Pak vám poradíme, na co si dát pozor
19.01.2022

Trápí vás nebo vaše děti střevní chřipka? Pak vám poradíme, na co si dát pozor

Střevní chřipka, gastroenteritida, dokáže svým rychlým nástupem překvapit. I když jde o běžné onemocnění s poměrně rychlým průběhem, díky riziku dehydratace se v některých případech může změnit v život ohrožující onemocnění. Gastroenteritida naštěstí nemá dlouhého trvání a k zotavení dochází během několika málo dnů. Poradíme vám, jak přispět k rychlé rekonvalescenci.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1740
Med a rakytník, spojenci silné imunity
24.03.2022

Med a rakytník, spojenci silné imunity

Nachlazení se v chladných měsících vyhne málokomu. Pokud vaši blízcí a většina vašich kolegů v zaměstnání smrká a kašle, není od věci podpořit imunitu a celkové zdraví osvědčenými přírodními prostředky. Co takhle vyzkoušet med a rakytník?

Přečtěte si více
Zobrazení: 801
Imunita z přírody
04.04.2022

Imunita z přírody

S jarem nastává ten správný čas nastartovat organismus a podpořit jeho odolnost. Možností, jak podpořit normální funkci imunitního systému, a tím i celkové zdraví, je mnoho. Základem je však zdravý životní styl, jehož součástí je dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, tedy v přírodě. A právě tipy z přírody, které podpoří vaši imunitu, vám přinášíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 236