Zdravá střeva jako brána imunity dětí i dospělých

Zdravá střeva jako brána imunity dětí i dospělých

Publikováno: 23.01.2024

Zobrazení: 335

Věděli jste, že kondice trávícího traktu úzce souvisí také se zdravím celého organismu. Řada Biopron představuje vysoce kvalitní probiotické produkty, které podpoří zdraví Vaší střevní mikrobioty, a tím i Vaše celkové zdraví. Široká škála produktů pokrývá různé potřeby různých cílových skupin včetně dětí. Péče o střevní mikrobiom dětí i dospělých se opravdu vyplatí, protože zdraví sídlí ve střevech!

Probiotika a zdraví 

Probiotické doplňky stravy se během posledních let staly běžnou součástí jídelníčku těch, kteří pečují o své zdraví a jsou si vědomi jejich příznivého vlivu na střevní mikrobiom. Až 70 % imunitního systému sídlí právě ve střevech, a to je důvod, proč je důležité pečovat o jejich zdraví. Normální zažívání může být ovlivněno rovnováhou mezi miliardami tamních obyvatel, kterými jsou různé druhy bakterií. Některé z nich mají prospěšné účinky na trávení a celkovou obranyschopnost organismu, jiné mohou být naopak škodlivé a způsobit nerovnováhu střevního mikrobiomu. Přirozenou cestou, jak podpořit rovnováhu složení střevního mikrobiomu je doplňováníprobiotik

Biopron, podpora zdraví střevní mikrobioty

I když je příznivý vliv probiotik na lidské zdraví obecně znám, bohužel ne vždy jich přijímáme dostatečné množství. Nejsme-li schopni konzumovat denně živé jogurty, kefíry a kvašenou zeleninu, je vhodné se poohlédnout po kvalitních doplňcích stravy, která probiotika obsahují. Vysoce kvalitní probiotické produkty Biopron obsahují probiotické kmeny, které splňují přísné požadavky včetně prokázané životaschopnosti a odolnosti vůči kyselinám. Široká škála produktů navíc pokrývá různé potřeby různých cílových skupin

Jak každodenně pečovat o střevní mikrobiom?

Biopron9 PREMIUM je unikátní kombinace 9 probiotických kmenů ve vysoké koncentraci 20 miliard CFU* v denní dávce. Jde o vyvážený probiotický komplex s probiotiky. Jako nejsilnější v řadě přípravků Biopron je doporučován jako podpora střevní mikrobioty během a po ukončení užívání antibiotik. Nezapomeňte však, že probiotika je vhodné začít užívat hned s předepsanými antibiotiky a pokračovat nejméně týden po ukončení antibiotické léčby.

Biopron9 Balance je skvělým pomocníkem pro každodenní péči o střevní mikrobiotu. Tento probiotický komplex představuje jedinečnou a vyváženou kombinaci probiotických kultur prebiotik fruktooligosacharidů (FOS). Obsahuje 9 kmenů vitálních mikroorganismů v počtu 9 miliard v denní dávce.

Biopron 9 Immunity jsou vysoce kvalitní probiotika a prebiotika pro každodenní péči o střevní mikrobiotu, která navíc obsahují vitamin D3 pro podporu imunitního systému. Chcete-li kromě zažívání podpořit také normální funkci imunitního systému, doplněk stravy Biopron 9 Immunity pro vás bude tím pravým!  Vhodný je pro dospělé a děti od 3 let. 

Při náhlých situacích nejen na cestách oceníte kvalitní probiotika Biopron FORTE. Jde o probiotický komplex s kvasinkou S. Boulardii, laktobacily a prebiotiky, vhodný pro dospělé a děti již od 6. měsíce věku. Biopron FORTE obsahuje speciální kombinaci probiotických bakterií (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus) a probiotických kvasinek Saccharomyces boulardii doplněnou o prebiotické fruktooligosacharidy pro podporu rovnováhy střevní mikrobioty při náhlých situacích, při změně stravovacích návyků a konzumaci rizikových potravin, např. při cestování. 

Podpořte zažívání a zdraví také těch nejmenších!  

Prvních 1000 dní života, doba trvající přibližně od početí do dvou let věku dítěte, představuje unikátní období, kdy dochází k růstu a vytvoření rovnováhy střevní mikrobioty jako základu pro optimální zdraví na celý život. 

Biopron Baby je probiotický komplex ve formě kapek pro děti od narození pro podporu správného vývoje střevní mikrobioty. Je vhodný nejen při a během užívání antibiotik, ale v případě narušení střevní mikrobioty pro obnovu její rovnováhy. Je vhodný pro děti narozené předčasně či po císařském řezu.
 
BIOPRON KIDS+ jsou expertní probiotika s prebiotiky a komplexem vitaminů B6 a C vhodná pro děti od 1 roku. Suplementace probiotiky je vhodnou podporou rovnováhy střevní mikrobioty, která může být příčinou průjmu, zácpy, nadýmání, křečí atp. Biopron KIDS+ je doplňkem stravy vhodným zejména pro děti, které navštěvují dětský kolektiv a jsou vystaveny patogenům, které mohou být příčinnou časté nemocnosti. Produkt je obohacený o vitaminy B6 a C, které jsou důležité pro podporu normální funkce imunitního systému. 

 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Vitamin C, selen a zinek, spolehlivá podpora imunity nejen u dětí
18.01.2024

Vitamin C, selen a zinek, spolehlivá podpora imunity nejen u dětí

Dětský organismus má v zimě napilno. Kromě náročného vývoje musí děti čelit častým nachlazením, zejména pokud navštěvují dětský kolektiv, kde se viry velmi snadno šíří. Snad každý rodič se tak v zimě potýká s koloběhem nachlazení, které si děti přináší ze školek a škol. Poradíme vám, čím obohatit jídelníček, a podpořit imunitu a celkové zdraví, a to nejen u dětí, ale také u dospělých.

Přečtěte si více
Zobrazení: 2223
Aby děti v zimě nemarodily
14.12.2023

Aby děti v zimě nemarodily

Zimní počasí představuje riziko vyšší nemocnosti zejména pro děti mladšího školního věku. Respirační onemocnění se v dětských kolektivech šíří rychlostí blesku, a rodiče si tak často kladou otázku, co udělat proto, aby jejich děti v zimě nebyly tak často nachlazené. Základním doporučením je podpora imunity, ovšem ještě před tím, než se objeví první známky nachlazení.

Přečtěte si více
Zobrazení: 92
Jak přežít zimu s bolavými klouby?
05.01.2024

Jak přežít zimu s bolavými klouby?

Zima patří mezi období, ve kterém si na bolesti kloubů stěžují hlavně ti, kteří trpí onemocněním známým pod lidovým názvem „revma“. Nejen bolesti a ztuhlost, ale také otoky snižují pohyblivost kloubů, a negativně tak ovlivňují celkovou kvalitu života. Poradíme vám, jak bolavým kloubům ulevit a podpořit jejich zdraví.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1311
ROZHOVOR: Co všechno vás zajímá o gynekologii, ale bály jste se zeptat
20.06.2023

ROZHOVOR: Co všechno vás zajímá o gynekologii, ale bály jste se zeptat

Byly jste v ordinaci gynekologa a styděly jste se na něco zeptat? Ačkoliv oblast intimního a sexuálního zdraví je nedílnou součástí našich životů, existují otázky, na které se neptáme. Chceme-li najít odpověď, pátráme na internetu. Až budete příště hledat odpovědi na otázky, na které vám stud nedovolí ptát se, navštivte instagramový profil gynekoložky MUDr. Kamily Žižkové, která ve svých příspěvcích, vtipně a s lehkostí, řeší vše, co ženy zajímá, a na co se svého gynekologa často bojí zeptat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 301
ROZHOVOR: Zdravá a naplněná žena je základem spokojené rodiny
21.08.2023

ROZHOVOR: Zdravá a naplněná žena je základem spokojené rodiny

Být zdravý, cítit se dobře, a navíc vypadat mladě a svěže, je snem snad každého z nás. Pokud máte pocit, že na to, věnovat se sami sobě, abyste se cítili v psychické i fyzické kondici, nemáte čas, přečtěte si náš článek s Mgr. Kamilou Černou, specialistkou na výživu a ženské zdraví, která svým klientkám předává funkční nastavení slučitelné s normálním životem a rodinnou pohodou. Chcete-li se naučit porozumět sami sobě, umět naplnit své potřeby a stravovat se intuitivně bez zbytečného stresu, vydejte se na cestu právě s Kamilou.

Přečtěte si více
Zobrazení: 19