Jak přežít zimu s bolavými klouby

Jak přežít zimu s bolavými klouby

Publikováno: 22.11.2022

Zobrazení: 1179

Zima patří mezi období, které není příliš oblíbené zejména u těch, kteří trpí onemocněním známým pod lidovým pojmem „revma“. Nejen bolesti, ale také otoky a ztuhlost mohou výrazně ovlivňovat kvalitu života, a proto je dobré vědět, jak bolavým kloubům ulevit a podpořit jejich zdraví.

Babské tipy, které uleví od bolesti

Pokud patříte mezi zastánce přírodních prostředků, možná při bolestech kloubů využijete oblíbené babské tipy, které jsou na boj s bolestmi kloubů využívány od nepaměti. Určitě jste si někdy vařili zázvorový čaj, ale kořen zázvoru lze využít i zevně. V zázvoru obsažený gingerol je známý svými protizánětlivými účinky, a proto je využíván při bolestech kloubů. Zkuste zázvorový zábal, který připravíte opravdu snadno. Cca 2 centimetry zázvorového kořene nastrouháte najemno, zabalíte do gázy, přiložíte na postižené místo a převážete šátkem nebo obinadlem, aby obklad držel. Zábal necháte působit přes noc a opakujete po dobu několika dnů.

 

Zdravé klouby vyžadují péči!

Důvodů, proč nás v zimě bolí klouby, může být mnoho. Nejčastějším viníkem je chlad a nedostatek pohybu. Nízké teploty ovlivňují citlivost nervových vláken v kloubním pouzdru, takže s příchodem zimy se mohou bolestivé projevy stupňovat. Připočteme-li k tomu sníženou fyzickou aktivitu a nedostatek aktivního pohybu, zvýšený příjem energeticky vydatných jídel, nadváhu a obezitu, je jasné, že jde o faktory, které zdraví kloubů vůbec neprospívají. To nejmenší, co můžete udělat, je dopřát svým kloubům tu správnou péči
 

Jak být soběstačný a aktivní i v pokročilejším věku?

Je to jednoduché! Podpořte zdraví svých kloubů ještě před tím, než se objeví první zdravotní obtíže. Pokud již s bolestmi kloubů bojujete, vězte, že na to, dopřát kloubům kvalitní kloubní výživu, není nikdy pozdě.
 

Vsaďte na doplňky stravy Proenzi a ALAVIS™ MAXIMA!

Najít tu správnou kloubní výživu nemusí být vždy snadné, a proto pro se nechte inspirovat našimi tipy! Proenzi, značka poskytující kompletní kloubní péči a nabízející široké portfolio doplňků stravy a kosmetických přípravků pro péči a výživu kloubů, je skvělou volbou! Momentálně můžete koupit Proenzi 3 plus v limitované vánoční edici s tabletami navíc nejen pro sebe, ale i své blízké. Proensi 3 Plus obsahující glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, Unique MSM a ExPur complex s obsahem koleganu typu II je vhodný díky obsahu látek přirozeně se vyskytujících v kloubní chrupavce. ExPur complex obsahuje také vitamin C, který přispívá k tvorbě kolagenu pro správnou funkci kostí a chrupavek.

Pro zdraví pohybového aparátu doporučujeme také prémiovou značku ALAVIS ™ MAXIMA, která nabízí doplňky stravy pro všechny, kteří žijí aktivním životním stylem. Limitovaná edice ALAVIS™ MAXIMA Triple Blend Extra Silný + ALAVIS™ MAXIMA Trau-MAX potěší nejen pod vánočním stromkem, ale u celé řady dalších příležitostí.

 

Kompletní nabídku oblíbených limitovaných edic najdete na e-shopu Klubu zdraví. Nakupte dárky plné zdraví, které potěší opravdu každého!


 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 
Mgr. Denisa Salvová
Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.
Jak si zregenerovat kolenní klouby
01.12.2015

Jak si zregenerovat kolenní klouby

Bolest kloubů se často objeví náhle, bez ohledu na věk. Onemocnění kloubů se vyskytuje nejčastěji v kloubech, které jsou vystaveny větší zátěži, jako jsou klouby kolenní nebo kyčelní. Kolenní kloub je nejsložitějším kloubem lidského těla a právem si zaslouží velkou péči, ať už v rámci prevence, po vzniku zranění, nebo chronických obtíží.

Přečtěte si více
Zobrazení: 5008
Vhodný sport při bolavých kloubech? Zkuste nordic walking!
24.10.2022

Vhodný sport při bolavých kloubech? Zkuste nordic walking!

Za bolestmi kloubů se mohou skrývat různé příčiny. Nejčastěji však nadváha, nadměrná fyzická zátěž a věk. První známky opotřebení kloubů se mohou objevit už po třicítce, a proto o své klouby začněte pečovat ještě před tím, než se objeví první bolesti. Jak? Pestrou a vyváženou stravou a pravidelným pohybem. Nordic walking je sport vhodný pro každého, a to dokonce i pro ty, které bolí klouby.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1154
Jak ovlivňuje změna počasí naše klouby?
10.11.2021

Jak ovlivňuje změna počasí naše klouby?

Patříte mezi ty, kteří by podle bolestí kloubů mohli předpovídat počasí? Změny a výkyvy atmosférického tlaku ovlivňují zejména příznaky osob trpících revmatoidní artritidou. Díky chladnějšímu počasí může docházet ke stupňování bolestí, které onemocnění, lidově zvané „revma“, doprovází. Jak na podzim a v zimě proti bolestem kloubů bojovat?

Přečtěte si více
Zobrazení: 474
Bolest kloubů: Cviky na uvolnění kloubů
30.07.2015

Bolest kloubů: Cviky na uvolnění kloubů

Ulevte si od bolesti kloubů správnými cviky. Udržte se dlouhodobě v pohybu a zařaďte do svého denního režimu cviky, které najdete v našem článku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 4573
Artróza aneb jak poznat opotřebované klouby
29.07.2022

Artróza aneb jak poznat opotřebované klouby

Artróza, přesněji osteoartróza, je považována za nemoc seniorů. Artróza se však týká i mnohem mladších pacientů, především sportovců. Artróza může postihnout jakýkoliv kloub, ale nejčastěji artrózou trpí kyčelní a kolenní klouby. Důležitou roli hraje nejen věk, ale i nadváha či přetěžování kloubů. Pokud vás trápí bolesti kolen a kyčlí, máte problém je ráno rozhýbat a jsou-li vaše bolesti závislé na počasí, možná trpíte artrózou.

Přečtěte si více
Zobrazení: 6119
Bolesti kloubů netrápí jen seniory
27.06.2019

Bolesti kloubů netrápí jen seniory

Patříte mezi ty, kteří na jaře a v létě zvyšují svoji fyzickou aktivitu? Potom možná právě vy pociťujete bolesti kloubů v důsledku nadměrné fyzické zátěže, a navíc ani nemusíte být v seniorském věku. Za bolestmi kloubů se vždy nemusí skrývat osteoporóza, revmatoidní artritida a další onemocnění, ale také nadměrná fyzická zátěž a sportovní výkony. Pokud chceme být aktivní, měli bychom respektovat svůj zdravotní stav, znát své limity a o zdraví kloubů pečovat včas. 

Přečtěte si více
Zobrazení: 1093