Střevní rovnováha – Články

Zdraví začíná ve střevech.V lidském střevě žije až několik set druhů bakterií a dohromady váží přibližně 2 kg. Jejich vzájemná spolupráce je určena jejich rovnováhou, kterou však může ledacos narušit.
Jídelníček při střevní chřipce

Jídelníček při střevní chřipce

Gastroenteritida, lidově řečeno střevní chřipka. Přes své označení nemá gastroenteritida s chřipkou žádnou spojitost, bývá takto označována. Gastroenteritida je zánět žaludku a střev, provázené zvracením a průjmem. Onemocnění způsobují viry, bakterie nebo parazité, které do organismu mohou proniknout nejčastěji prostřednictvím zkaženého nebo nesprávně připraveného jídla. I když jde o onemocnění dobře léčitelné, je dobré vědět, jak na ně. Základem léčby je totiž dostatek tekutin a vhodná strava. Co jíst a pít při střevní chřipce, abychom byli co nejdříve fit?

Střevní chřipka u dětí, na co si dát pozor

Střevní chřipka u dětí, na co si dát pozor

Střevní chřipka je poměrně běžné onemocnění. Onemocní-li střevní chřipkou děti, není radno onemocnění podceňovat. Nutné je dbát především na dostatečný pitný režim, protože střevní chřipka může způsobit velmi závažnou dehydrataci organismu. Právě děti jsou častými pacienty s touto diagnózou. V dětském kolektivu se snadno šíří viry a bakterie způsobující střevní chřipku, která malým pacientům a jejich rodičům způsobí velmi nepříjemné dny. Jaké jsou projevy onemocnění a jaké dodržovat zásady, aby byl dětský pacient co nejdříve fit?

Střeva jsou víc, než se zdá
14.03.2020

Střeva jsou víc, než se zdá

V lidském těle zuří věčný boj – spojenci versus patogeny…

Zobrazení: 2056
Crohnova choroba, tichý a nenápadný nepřítel střev

Crohnova choroba, tichý a nenápadný nepřítel střev

Bolesti břicha, krev ve stolici, průjem či úbytek na váze, to jsou nejčastější příznaky Crohnovy choroby. Průběh je pomalý a nenápadný, ale o to zrádnější. Crohnova nemoc patří k zánětlivým onemocněním trávicí trubice s neznámou příčinou vzniku. V současnosti nelze Crohnovu chorobu zcela vyléčit. I když příčina onemocnění zatím nebyla jednoznačně prokázána, je jisté, že vliv má řada faktorů. Jak její nespecifické počáteční příznaky odhalit a lze tomuto zrádnému onemocnění předejít?

Stop nadýmání a plynatosti
02.03.2020

Stop nadýmání a plynatosti

Nadýmání trápí až 30 % populace, od kojenců po seniory. Většinou jde o krátkodobý problém, který je reakcí na nějakou dietní chybu. Bolest, pocit nafouklého břicha, říhání a plynatost, to všechno mohou být projevy nadýmání. Zdravému člověku denně odchází kolem jednoho litru plynu. Pokud se plyn nevstřebá nebo neodchází ven přirozenou cestou objevuje se právě nadýmání a plynatost. Máme pro vás nejen tipy na zmírnění nadýmání a plynatosti, ale i seznam potravin, které mohou nadýmání způsobovat.

Jarní detox s rozumem
11.02.2020

Jarní detox s rozumem

Na počátku jara se na nás ze všech stran valí zaručené tipy, jak na jarní detoxikaci organismu. Jarní detox v podobě přísné diety a hladovění organismu v žádném případě ovšem neprospívá. Na to, aby se člověk cítil dobře, a to nejen na jaře, stačí zdravé stravování, dostatek pohybu a odpočinku a dostatek životního optimismu.

Zobrazení: 1910
Jak zvládnout vánoční svátky bez kil navíc
23.12.2019

Jak zvládnout vánoční svátky bez kil navíc

Za dveřmi jsou Vánoce a k těm se kromě vánoční pohody váže také spousta dobrého jídla, kterému se jen těžko odolává. Často se uklidňujeme tím, že nabraná kila po Novém roce shodíme. Bohužel pravda je taková, že lehce nabraná kila se jen velmi těžko shazují. Po Vánocích pak mnohé čeká smutný pohled na váhu nebo výčitky svědomí v marné snaze dopnout kalhoty. Aby vás nic z toho nepotkalo, přinášíme pár praktických rad, jak zvládnout vánoční svátky bez kil navíc a zbytečných výčitek.

Zobrazuji články 1 až 7 z 14 celkem