Detox a střevní rovnováha – Články

Udržte rovnováhu vašeho střevního mikrobiomu. Zdravá strava, pohyb a pravidelný příjem tekutin může být polovinou úspěchu. K detoxikaci organismu zvolte kvalitní a pečlivě vybrané, tradičně užívané byliny!

Jídelníček při střevní chřipce

Jídelníček při střevní chřipce

Gastroenteritida, lidově řečeno střevní chřipka. Přes své označení nemá gastroenteritida s chřipkou žádnou spojitost, bývá takto označována. Gastroenteritida je zánět žaludku a střev, provázené zvracením a průjmem. Onemocnění způsobují viry, bakterie nebo parazité, které do organismu mohou proniknout nejčastěji prostřednictvím zkaženého nebo nesprávně připraveného jídla. I když jde o onemocnění dobře léčitelné, je dobré vědět, jak na ně. Základem léčby je totiž dostatek tekutin a vhodná strava. Co jíst a pít při střevní chřipce, abychom byli co nejdříve fit?

Střevní chřipka u dětí, na co si dát pozor

Střevní chřipka u dětí, na co si dát pozor

Střevní chřipka je poměrně běžné onemocnění. Onemocní-li střevní chřipkou děti, není radno onemocnění podceňovat. Nutné je dbát především na dostatečný pitný režim, protože střevní chřipka může způsobit velmi závažnou dehydrataci organismu. Právě děti jsou častými pacienty s touto diagnózou. V dětském kolektivu se snadno šíří viry a bakterie způsobující střevní chřipku, která malým pacientům a jejich rodičům způsobí velmi nepříjemné dny. Jaké jsou projevy onemocnění a jaké dodržovat zásady, aby byl dětský pacient co nejdříve fit?

Střeva jsou víc, než se zdá
14.03.2020

Střeva jsou víc, než se zdá

V lidském těle zuří věčný boj – spojenci versus patogeny…

Zobrazení: 2045
Chlorella aneb zázračná řasa z hlubin pro podporu detoxikace organismu

Chlorella aneb zázračná řasa z hlubin pro podporu detoxikace organismu

Chlorella je často označována jako potravina nového tisíciletí. Mnozí se již s chlorellou setkali, nicméně jsou i tací, kteří tento pojem slyší poprvé. Chlorella je řazena mezi tzv. superpotraviny, tedy potraviny, které mohou mít vlastnosti podporující zdraví člověka. A těm, kteří by se chtěli s chlorelou blíže seznámit, je určen náš článek.

Crohnova choroba, tichý a nenápadný nepřítel střev

Crohnova choroba, tichý a nenápadný nepřítel střev

Bolesti břicha, krev ve stolici, průjem či úbytek na váze, to jsou nejčastější příznaky Crohnovy choroby. Průběh je pomalý a nenápadný, ale o to zrádnější. Crohnova nemoc patří k zánětlivým onemocněním trávicí trubice s neznámou příčinou vzniku. V současnosti nelze Crohnovu chorobu zcela vyléčit. I když příčina onemocnění zatím nebyla jednoznačně prokázána, je jisté, že vliv má řada faktorů. Jak její nespecifické počáteční příznaky odhalit a lze tomuto zrádnému onemocnění předejít?

Stop nadýmání a plynatosti
02.03.2020

Stop nadýmání a plynatosti

Nadýmání trápí až 30 % populace, od kojenců po seniory. Většinou jde o krátkodobý problém, který je reakcí na nějakou dietní chybu. Bolest, pocit nafouklého břicha, říhání a plynatost, to všechno mohou být projevy nadýmání. Zdravému člověku denně odchází kolem jednoho litru plynu. Pokud se plyn nevstřebá nebo neodchází ven přirozenou cestou objevuje se právě nadýmání a plynatost. Máme pro vás nejen tipy na zmírnění nadýmání a plynatosti, ale i seznam potravin, které mohou nadýmání způsobovat.

Jak na správnou detoxikaci, zásady a tipy
02.03.2020

Jak na správnou detoxikaci, zásady a tipy

Očista střev je základem každé detoxikace organismu. Je to proces, díky kterému se zažívací trakt zbaví nahromaděných škodlivin a zároveň je také prevencí mnoha zdravotních potíží, a to nejen zažívacích. Detoxikace střev je podmínkou úspěšné očisty dalších orgánů. Škodlivé látky omezují správné fungování organismu a negativně působí nejen na tělo, ale i na psychiku. Jak na úspěšnou detoxikaci a jaké zásady je potřeba dodržovat se dočtete v našem článku.

Zobrazuji články 1 až 7 z 28 celkem