icon
icon
icon

Detox a střevní rovnováha – Články

Udržte rovnováhu vašeho střevního mikrobiomu. Zdravá strava, pohyb a pravidelný příjem tekutin může být polovinou úspěchu. K detoxikaci organismu zvolte kvalitní a pečlivě vybrané, tradičně užívané byliny!

Podkategorie

Ostropestřec, bylina, která si s játry rozumí
12.07.2024

Ostropestřec, bylina, která si s játry rozumí

Milujete letní grilovačky? Pak byste možná měli vědět, jak podpořit zdraví jater, pro které grilování příliš zdravé není. Jednou z bylin, která je s podporou zdraví jater spojena, je ostropestřec mariánský, který zároveň podporuje přirozenou detoxikaci jater a správné trávení. Nyní se s touto bylinou můžete seznámit!

Přečtěte si více
Zobrazení: 2746
Lékárnička pro Vaše pohodové léto
28.06.2024

Lékárnička pro Vaše pohodové léto

Dlouho očekávaná doba prázdnin a dovolených je konečně tady! To, co by vám, samozřejmě kromě dobré nálady, nemělo chybět, je „vyletněná“ lékárnička. Letní dobrodružství s sebou mohou přinést i nečekané příhody, na které se vyplatí být připraven. Co by vaše letní lékárnička měla obsahovat, vám poradíme!

Přečtěte si více
Zobrazení: 255
Riziko cestovatelského průjmu nehrozí jen v daleké exotice
06.06.2024

Riziko cestovatelského průjmu nehrozí jen v daleké exotice

Chystáte se na dovolenou? Pak si dejte pozor na jednu z nejčastějších zdravotních obtíží, se kterou se můžete na cestách setkat, a to je cestovatelský průjem. Nepříjemné zažívací obtíže však nehrozí jen v Indii, Thajsku, Latinské Americe a v zemích s nižším hygienickým standardem. Úporný průjem může zkazit dovolenou i v poměrně blízkém Egyptě a Turecku. Na letní dobrodružství proto připravte i své zažívání a užijte si vytouženou dovolenou ve zdraví.   

Přečtěte si více
Zobrazení: 1493
Jak si užít grilování ve zdraví?
24.05.2024

Jak si užít grilování ve zdraví?

Letní grilování patří bezpochyby k aktivitám, bez kterých si léto neumíme představit. Grilování, to není jen gurmánský zážitek v podobě vepřového steaku, ale také skvělá příležitost k setkání s rodinou a přáteli. Grilování s sebou ale může přinášet určitá rizika, která se nevyplatí podceňovat. Ať už grilujete maso a ryby, nebo zeleninu a sýry, poradíme vám, jaké zásady se vyplatí dodržovat, abyste grilováním zbytečně neohrozili své zdraví.

Přečtěte si více
Zobrazení: 130
Protikvasinková dieta
03.05.2024

Protikvasinková dieta

Přemnožení kvasinek v organismu se netýká jen žen, ale i mužů. Kvasinkami jsou ohroženy zejména intimní partie, nicméně zasažen může být také trávicí trakt, močové ústrojí, pokožka a ústní dutina. Onemocnění se léčí prostřednictvím antimykotik, ale vhodné je podpořit léčbu také úpravou jídelníčku. Doporučuje se tzv. protikvasinková dieta, která je založená na vyřazení jednoduchých cukrů z jídelníčku. Více o dietě, kterou kvasinky opravdu nepotěšíte, vám přinášíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 334
Jídelníček při střevní chřipce
23.04.2024

Jídelníček při střevní chřipce

Gastroenteritida, známá jako střevní chřipka, nemá i přes své označení s chřipkou nic společného. Gastroenteritida je zánět žaludku a střev, doprovázený zvracením a průjmem, nejčastěji jako následek konzumace zkaženého či nesprávně tepelně upraveného jídla. I když jde o časté a běžné onemocnění, které obvykle probíhá bez komplikací, je dobré vědět, jak na ně. Základem léčby je dostatek tekutin a vhodná strava. Poradíme vám, jaké potraviny by měl jídelníček obsahovat, abyste byli co nejdříve opět v kondici.  

Přečtěte si více
Zobrazení: 105030
Jak na jaře podpořit dětskou imunitu?
03.04.2024

Jak na jaře podpořit dětskou imunitu?

Na jaro se těšíme všichni, i když rodiče malých dětí možná o něco méně. Jarní proměnlivé počasí a dětský kolektiv patří k častým příčinám zvýšeného výskytu respiračních onemocnění, a představuje tak riziko zvýšených absencí nejen dětí ve škole, ale také rodičů v zaměstnání. Mnozí rodiče se proto zajímají, jak podpořit dětskou imunitu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 524
Zobrazuji články 1 až 7 z 72 celkem