Příznivý vliv Guarany

Příznivý vliv Guarany

Publikováno: 30.06.2016

Zobrazení: 33

Guarana, neboli Paulinie nápojná, je rostlina keříkovitého charakteru, původně z Jižní Ameriky. Právě kmeny Indiánů z jižní ameriky, užívali plody guarany tradičně, jako magickou bylinu. Jako magická, se označovala nejen díky svému vlivu na životní energii člověka, ale také například pro svůj pozitivní vliv na imunitní systém.

Příznivý vliv guarany

Guarana obsahuje mnoho aktivních látek, zejména xanthiny, jako je kofein, katechin, tanin a prokyanidy.

Gurana povzbuzuje organismus, udržuje fyzickou výdrž, ale také mentální výkonnost. Pomáhá také udržet koncentraci, bdělost, a je vhodná při nervovém či fyzickém vypětí. Podporuje také kognitivní funkce, mezi které můžeme zařadit právě schopnost soustředit se, vyhodnocovat situace, řešit problémy, rychle a pružně reagovat. Právě tyto schopnosti člověk velmi potřebuje například při řízení, noční práci či jiných vypjatých a náročných situacích. Další oblast spadající do kognitivních funkci je schopnost učit se, paměť, vstřebávání a ukládání informací.

Tyto schopnosti zase nejvíce využíváme při psychicky náročné práci, jako má například zdravotnický personál a Příznivý vliv guaranystátní složky, ale i jiná na psychiku náročná zaměstnání. I studenti, v období zkoušek potřebují využít svých kognitivních schopností v plném rozsahu, udržet bdělý stav a svěží paměť.

Guarana byla po staletí také využívána pro své blahodárné účinky na trávící systém. Hovoří se o pomoci se zklidněním žaludku při zvracení a také při metabolismu tuků.

Vhledem k jejímu vlivu na metabolismus tuků, je také často doporučována pro podporu hubnutí.

V neposlední řadě je guarana také výborným přírodním antioxidantem.

Antioxidanty mohou posilovat zdraví tlustého střeva
15.12.2009

Antioxidanty mohou posilovat zdraví tlustého střeva

Doplňky stravy obsahující selen mohou zabránit vzniku nových polypů tlustého střeva u lidí s anamnézou polypové formace, říká nová studie.

Přečtěte si více
Zobrazení: 607
Antioxidanty mohou posílit zdraví srdce a metabolizmus
06.08.2010

Antioxidanty mohou posílit zdraví srdce a metabolizmus

Dlouhodobá suplementace antioxidanty může mít příznivý vliv na metabolismus cukrů a tuků, a může zlepšit zdraví srdce tím, že zvyšuje pružnost cév.

Přečtěte si více
Zobrazení: 85
Antioxidanty a cvičení mohou posílit kosti u starších žen
13.07.2009

Antioxidanty a cvičení mohou posílit kosti u starších žen

Kombinace suplementace antioxidanty a cvičení může chránit proti ztrátě kostní hmoty u žen po menopauze.

Přečtěte si více
Zobrazení: 64