Hořčíkem proti stresu a vyčerpání!

Hořčíkem proti stresu a vyčerpání!

Publikováno: 19.11.2019

Zobrazení: 1438

Pokud jste neustále unavení, trpíte migrénami či bolestmi hlavy, trápí vás změny nálad, jste úzkostní, máte problémy s usínáním a svalovými křečemi, může za tím stát nedostatek hořčíku (magnesia). Nízká hladina hořčíku patří mezi nejčastější minerální poruchy. Hořčík je jedním z nejdůležitějších prvků, který udržuje tělo v dobré fyzické a psychické kondici, a proto je také označován jako prvek života.

Magnesium pro psychické i fyzické zdraví

Hořčík (magnesium) přispívá k normální psychické i fyzické činnosti, snižuje míru únavy a vyčerpání, přispívá k normální činnosti svalstva, normálnímu energetickému metabolismu a napomáhá k udržení normálního stavu kostí a zubů. Hořčík je pro člověka nepostradatelný a jeho nedostatek můžeme zaznamenat prostřednictvím mnoha nepříjemných tělesných projevů. Mezi signály, kterými tělo dává najevo nedostatek hořčíku může být mnoho. Mezi časté patří např. podrážděnost, nervozita, úzkost, deprese, poruchy spánku, únava, svalové křeče, brnění končetin, bušení srdce, padání vlasů aj.
 

Kolik hořčíku organismus potřebuje?

Denní referenční hodnota příjmu hořčíku, v souladu s nařízením EU č. 1169/2011, je 375 mg. Tato dávka je orientační, protože potřeba hořčíku se zvyšuje se stoupajícím věkem, v těhotenství a při kojení, v závislosti na fyzické zátěži, při onemocnění srdce, diabetu apod. Ideální způsob, jak zajistit tělu hořčík, je pestrá a vyvážená strava. Bohužel ne vždy se stravujeme tak, jak bychom měli, a pak přichází na řadu doplňky stravy, které chybějící látky mohou doplnit.
 

Kde hledat hořčík?

Pestrý a vyvážený jídelníček je nejlepší cestou, jak tělu dodat hořčík. Najdete ho v celé řadě potravin. Skvělá jsou dýňová semínka (16 g obsahuje 46 % DDD hořčíku), vařený špenát (180 g obsahuje 39 % DDD hořčíku), hořká čokoláda s obsahem kakaa 70–85 % (100 g obsahuje 33 % DDD hořčíku), tmavé fazole (172 g obsahuje 30 % DDD hořčíku), merlík čínský, quinoa (185 g obsahuje 33 % DDD hořčíku), mandle (24 g obsahuje 25 % DDD hořčíku), kešu (30 g obsahuje 25 % DDD hořčíku), makrela (100 g obsahuje 19 % DDD hořčíku), avokádo (200 g obsahuje 15 % DDD hořčíku), losos (100 g obsahuje 9 % DDD hořčíku). Pokud však tyto potraviny ve vašem jídelníčku chybí, spolehněte se na Magnetrans!
 

Magnetrans pro Vaši psychickou a fyzickou kondici

Doplňky stravy Magnetrans představují prémiové produkty pro zajištění optimální hladiny hořčíku v době jeho zvýšené potřeby. Magnetrans 375 mg v podobě granulátu je určený k přímému podání s 375 mg hořčíku v jedné porci, a navíc s osvěžující citronovo-grapefruitovou příchutí. Jen jedna tyčinka granulátu stačí na pokrytí vaší denní potřeby hořčíku. Formu granulátu oceníte zejména během cestování, sportu, ale i v zaměstnání, protože Magnetrans 375 mg stačí jen nasypat na jazyk, nechat rozpustit a spolknout bez zapíjení. Pokud preferujete klasické tobolky, je tu pro vás Magnetrans ultra 375 mg. Jedna tobolka denně pokryje denní potřebu hořčíku. Magnetrans ultra 375 mg je doplněk stravy bez lepku, laktózy, vhodný i pro vegany.
 
Pro podporu psychické i fyzické kondice je tu Magnetrans v podobě tobolek a granulátu, který podpoří vaše zdraví kdykoliv a kdekoliv.
 


 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík
20.08.2019

Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík

Kdo zažil křeče v nohou, nejčastěji v lýtkách, ví, jak nepříjemný pocit to je. Bohužel s věkem se četnost křečí může zvyšovat. Pravidelný přísun tekutin a minerálů může být prevencí těchto křečí a zároveň i první pomocí, když už křeč vypukne. Co vznik křečí ovlivňuje a jak jim lze předcházet?

Přečtěte si více
Zobrazení: 26094
Hořčík chybí zhruba jedné třetině Čechů. Nechybí také Vám?
03.10.2022

Hořčík chybí zhruba jedné třetině Čechů. Nechybí také Vám?

Pocity úzkosti, deprese, nervozita a podráždění, svalové křeče a únava. Pokud jsou vám uvedené příznaky až příliš známé, na vině nemusí být podzimní únava, ale nedostatek hořčíku. Hořčík (magnesium) je označován jako prvek života a v dnešní hektické době je zmiňován zejména v souvislosti se stresem.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1641
Potřebujete dobít baterky?
15.08.2019

Potřebujete dobít baterky?

Věděli jste, že 15. srpna je Mezinárodní den energy drinků? Pití energetických nápojů se zejména u mladších ročníků těší velké oblibě. Lékaři před nadměrnou konzumací ale varují. Energy drinky sice pomohou rychle dobít baterky, ale je třeba to s nimi nepřehánět. Nadměrné množství může totiž poškodit srdce a ledviny. Navíc získaná energie je pouze krátkodobou záležitostí.

Přečtěte si více
Zobrazení: 459
Sportujete? Nezapomínejte tělu doplnit hořčík!
29.02.2024

Sportujete? Nezapomínejte tělu doplnit hořčík!

Nejen vrcholoví sportovci, ale i ti rekreační, by neměli zapomínat na dostatečný příjem minerálních látek, které podpoří nejen sportovní výkon, ale také regeneraci organismu po něm. Jednou z nejdůležitějších minerálních látek, které organismus před i po náročných výkonech ocení, je hořčík!

Přečtěte si více
Zobrazení: 530
Hořčík a jeho význam pro lidské tělo
25.08.2015

Hořčík a jeho význam pro lidské tělo

Hořčík je minerál, který naše tělo potřebuje ke správné funkci nervového a svalového systému. Přečtěte si další pozitiva hořčíku a dopřejte ho svému organismu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 9018
Projevy nedostatku hořčíku
09.09.2015

Projevy nedostatku hořčíku

Jste podráždění, náladoví a trpíte nespavostí? Možná za to může nedostatek hořčíku. Přečtěte si další reakce vašeho těla na nedostatek tohoto důležitého minerálu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 55734