Jak mít dostatek energie uprostřed zimy?

Jak mít dostatek energie uprostřed zimy?

Publikováno: 10.01.2024

Zobrazení: 170

Zvýšená únava, skleslost, přecitlivělost, změny nálad a poruchy spánku mohou signalizovat, že vás navštívil „zimní splín“. Není divu, sluníčka je málo a jaro v nedohlednu. Na to, abyste se cítili dobře a plni energie ale nemusíte čekat, až se venku oteplí. Poradíme vám, jak získat energii a mít dobrou náladu i v době, kdy je venku nevlídno.

Zimní únava

Cítíte se neustále unaveni, bez energie a nejraději byste den strávili v posteli? Možná jde o zimní únavu, která se často objevuje v chladných měsících v souvislosti s nedostatkem slunce a zvýšenou produkcí tzv. spánkového hormonu melatoninu. K produkci melatoninu dochází zejména během noci, mezi 2 a 4 hodinou ranní. Tvorba melatoninu je dána nejen střídáním dne a noci, ale jeho hladina je ovlivňována také ročním obdobím. V chladných měsících, kdy je málo slunečního svitu, může být produkce melatoninu vyšší, což může mít za následek zvýšenou únavu a ospalost. Naštěstí existuje celá řada způsobů, jak snížit únavu a vyčerpání a získat zpět pocit energie a vitality. Vyzkoušejte aktivní látky přírodního původu v našich doplňcích stravy a budete se opět cítit svěží a plni energie, a to bez ohledu na kalendářní měsíc. 

Seznamte se s guaranou

Guarana (Paullinia cupana) je liánovitá rostlina pocházející z tropických pralesů Amazonie. Již po staletí je oblíbenou bylinou pro podporu imunity a energie. Guarana obsahuje kofein, díky kterému je vhodná jak k povzbuzení těla, tak i mysli. Guarana také přispívá ke kontrole normální hmotnosti, takže může podpořit vaši snahu o zdravou tělesnou hmotnost, abyste se na jaře cítili nejen plni energie, ale také v kondici. V nabídce Klubu zdraví najdete doplněk stravy Guarana 800 mg obsahující originální extrakt ze semen guarany z Brazílie. Jde o prémiový doplněk stravy vhodný nejen v případě únavy a vyčerpání, ale i v případě, že se potýkáte s nadměrnou fyzickou a psychickou zátěží. 

Překonejte únavu díky ženšenu

Ženšen korejský je známý adaptogen, který pomáhá tělu adaptovat se na stres a překonat únavu. Již od nepaměti je užíván v tradiční východní medicíně pro podporu energie a vitality. Ženšen podporuje mozkovou aktivitu, kognitivní funkce a přispívá ke zvýšení koncentrace a bdělosti. Nejen muži ocení to, že podporuje také erekci a sexuální zdraví. V naší nabídce najdete ženšen v podobě doplňku stravy Ženšen korejský obsahující vysoce kvalitní extrakt ženšenu korejského pro podporu duševní a fyzické kondice, navíc obohacený vitaminem E, který chrání buňky před oxidativním stresem. 

Nastartujte mysl s ginkgo bilobou

Extrakt z nejstaršího stromu na planetě, jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba), představuje oblíbený způsob, jak podpořit tělo i mysl. Listy jinanu obsahují jedinečný komplex flavonoidů, terpenů a organických kyselin souhrnně nazývaných ginkgolides, který nenajdete v žádné jiné rostlině. Ginkgo biloba má vliv na prokrvení periferních částí těla, zejména rukou, nohou a ušních lalůčků, které v zimě snadno prochladnou. Pokud trpíte pocitem studených rukou a nohou, extrakt z ginkgo biloby by ve vašem jídelníčku neměl chybět. Ginkgo extrakt je doporučován i v souvislosti s přibývajícím věkem pro svůj blahodárný účinek na vitalitu, paměť mentální svěžest i celkovou psychickou pohodu. Vysoce kvalitní standardizovaný výtažek z ginkgo biloby samozřejmě najdete také na našem e-shopu. GinkoPrim MAX obohacený o DMAE a magnesium, podpoří nejen vaši fyzickou a psychickou výkonnost, paměť, koncentraci a duševní pohodu, ale díky obsahu hořčíku přispívá také ke správným nervovým, svalovým a mentálním funkcím. Jde o doplněk stravy vhodnou pro osoby se zvýšenou fyzickou i psychickou zátěží. 

Vitamin C pro podporu energie i imunity

Mnozí mají vitamin C spojený pouze s podporou imunity, což je velká škoda. Vitamin C přispívá nejen k normální funkci imunitního systému, ale také ke snížení míry únavy a vyčerpání. Pokud chcete v zimních měsících snížit riziko nachlazení, a zároveň potřebujete doplnit energii, vitamin C je pro vás to pravé. Volte však raději vitamin C s postupným uvolňováním, který se do organismu uvolňuje postupně a dodává energii po celý den. A právě takovým doplňkem stravy je Cetebe Vitamin C 500 mg, ve kterém se vitamin C díky Technologii časových perliček uvolňuje z kapsle v průběhu několika hodin. 

Doplňte energii a podpořte imunitu s multivitaminy Spektrum

Spektrum Energie je komplexní multivitamin s minerály, obohacený o koenzym Q10, který je přirozeně součástí téměř každé buňky v lidském těle a vyskytuje se v orgánech jako plíce, srdce a játra. Chcete-li navíc podpořit také imunitu, zařaďte do jídelníčku doplněk stravy Spektrum Imunita obohacený komplexem Imunactiv®, který obsahuje beta-glukan, bioflavonoidy, vitamin C a zinek. Vitamin C a zinek přispívají ke správné funkci imunitního systému. Jedná se o komplexní multivitamin s minerály, který obsahuje 100% denní dávky vitaminů v 1 tabletě.

 

Mnoho dalších prémiových doplňků stravy, které podpoří energii, vitalitu, imunitu, celkové zdraví a krásu najdete na našem e-shopu. 100 % kvalita, skvělé ceny a široký výběr, to je váš Klub zdraví Wavita!

 

 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Jak přežít zimu s bolavými klouby?
05.01.2024

Jak přežít zimu s bolavými klouby?

Zima patří mezi období, ve kterém si na bolesti kloubů stěžují hlavně ti, kteří trpí onemocněním známým pod lidovým názvem „revma“. Nejen bolesti a ztuhlost, ale také otoky snižují pohyblivost kloubů, a negativně tak ovlivňují celkovou kvalitu života. Poradíme vám, jak bolavým kloubům ulevit a podpořit jejich zdraví.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1312
Nový rok jako ideální start ke zdravému stravování
02.01.2024

Nový rok jako ideální start ke zdravému stravování

Začít se stravovat zdravěji je jedno z nejčastějších novoročních předsevzetí. Abychom vaši snahu podpořili, poradíme vám, jak takový zdravý jídelníček sestavit. Možná budete překvapeni, protože stačí se řídit třemi jednoduchými pravidly, kterými jsou pestrost, pravidelnost a střídmost.

Přečtěte si více
Zobrazení: 352
Aby děti v zimě nemarodily
14.12.2023

Aby děti v zimě nemarodily

Zimní počasí představuje riziko vyšší nemocnosti zejména pro děti mladšího školního věku. Respirační onemocnění se v dětských kolektivech šíří rychlostí blesku, a rodiče si tak často kladou otázku, co udělat proto, aby jejich děti v zimě nebyly tak často nachlazené. Základním doporučením je podpora imunity, ovšem ještě před tím, než se objeví první známky nachlazení.

Přečtěte si více
Zobrazení: 94
ROZHOVOR: Návštěva psychologa už nemusí být tabu
25.10.2023

ROZHOVOR: Návštěva psychologa už nemusí být tabu

Nacházíte se zrovna v obtížné životní situaci, přemýšlíte o návštěvě psychologa, ale máte obavy, co by tomu řekli ostatní? Pokud ano, přinášíme vám rozhovor s psycholožkou Terezou Hruškovou, která se rozhodla prostřednictvím projektu @kpsychologovi bořit mýty související s návštěvou psychologa a se svým týmem pomáhá lidem na cestě za psychologem. Máte-li těžkosti a nevíte kudy kam, psycholog může být cestou, jak se opět cítit lépe. A jak říká Tereza, důležité je uvědomit si, že v tom nejste sami. 

Přečtěte si více
Zobrazení: 84
ROZHOVOR: Co všechno vás zajímá o gynekologii, ale bály jste se zeptat
20.06.2023

ROZHOVOR: Co všechno vás zajímá o gynekologii, ale bály jste se zeptat

Byly jste v ordinaci gynekologa a styděly jste se na něco zeptat? Ačkoliv oblast intimního a sexuálního zdraví je nedílnou součástí našich životů, existují otázky, na které se neptáme. Chceme-li najít odpověď, pátráme na internetu. Až budete příště hledat odpovědi na otázky, na které vám stud nedovolí ptát se, navštivte instagramový profil gynekoložky MUDr. Kamily Žižkové, která ve svých příspěvcích, vtipně a s lehkostí, řeší vše, co ženy zajímá, a na co se svého gynekologa často bojí zeptat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 312