Jak mít dostatek energie uprostřed zimy?

Jak mít dostatek energie uprostřed zimy?

Publikováno: 30.01.2023

Zobrazení: 54

Zvýšená únava, celková skleslost, přecitlivělost, změny nálad a poruchy spánku mohou signalizovat, že vás navštívil „zimní splín“. Není divu, sluníčka je málo a jaro v nedohlednu. Na to, abyste se cítili dobře a plni energie ale nemusíte čekat, až se venku oteplí. Poradíme vám, jak přivolat energii a dobrou náladu hned.

Zimní únava

Cítíte se neustále unaveni a bez energie? Možná jde o zimní únavu, která se často objevuje v chladných měsících v souvislosti s nedostatkem slunce a zvýšenou produkcí tzv. spánkového hormonu melatoninu. K jeho produkci dochází zejména během noci, mezi 2 a 4 hodinou ranní. Tvorba melatoninu je dána nejen střídáním dne a noci, ale jeho hladina je ovlivňována také ročním obdobím. V chladných měsících, kdy je málo slunečního svitu, může být produkce melatoninu vyšší, což může mít za následek zvýšenou únavu a ospalost. Naštěstí existuje celá řada způsobů, jak snížit únavu a vyčerpání a získat zpět pocit energie a vitality, a to za pomoci přírodních zdrojů.
 

Seznamte se s guaranou

Guarana (Paullinia cupana) je liánovitá rostlina pocházející z tropických pralesů Amazonie. Již po staletí je oblíbenou bylinou pro podporu imunity a energie. Guarana obsahuje kofein, díky kterému je vhodná jak k povzbuzení těla, tak i mysli. Guarana také přispívá ke kontrole normální hmotnosti, takže může podpořit vaši snahu o zdravou  tělesnou hmotnost, abyste se na jaře cítili nejen plni energie, ale také v kondici. V nabídce Klubu zdraví najdete doplněk stravy Guarana 800 mg obsahující originální extrakt ze semen guarany z Brazílie. Jde o prémiový doplněk stravy vhodný nejen v případě únavy a vyčerpání, ale i v případě, že se potýkáte s nadměrnou fyzickou a psychickou zátěží.
 

Překonejte únavu díky ženšenu

Ženšen korejský je známý adaptogen, který pomáhá tělu adaptovat se na stres a překonat únavu. Již od nepaměti je užíván v tradiční východní medicíně pro podporu energie a vitality. Ženšen podporuje mozkovou aktivitu, kognitivní funkce a přispívá ke zvýšení koncentrace a bdělosti. Nejen muži ocení to, že podporuje také erekci a sexuální zdraví. V naší nabídce najdete ženšen v podobě doplňku stravy Ženšen korejský obsahující vysoce kvalitní extrakt ženšenu korejského pro podporu duševní a fyzické kondice, navíc obohacený vitaminem E, který chrání buňky před oxidativním stresem.
 

Nastartujte mysl s ginkgo bilobou

Extrakt z nejstaršího stromu na planetě, jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba), představuje oblíbený způsob, jak podpořit tělo i mysl. Listy jinanu obsahují jedinečný komplex flavonoidů, terpenů a organických kyselin souhrnně nazývaných ginkgolides, který nenajdete v žádné jiné rostlině. Ginkgo biloba má vliv na prokrvení periferních částí těla, zejména rukou, nohou a ušních lalůčků, které v zimě snadno prochladnou. Pokud trpíte pocitem studených rukou a nohou, extrakt z ginkgo biloby by ve vašem jídelníčku neměl chybět. Ginkgo extrakt je doporučován i v souvislosti s přibývajícím věkem pro svůj blahodárný účinek na vitalitu, paměť mentální svěžest i celkovou psychickou pohodu. Vysoce kvalitní standardizovaný výtažek z ginkgo biloby samozřejmě najdete také na našem e-shopu. GinkoPrim MAX, obohacený o DMAE a magnesium, podpoří nejen vaši fyzickou a psychickou výkonnost, paměť, koncentraci a duševní pohodu, ale díky obsahu hořčíku přispívá také ke správným nervovým, svalovým a mentálním funkcím. DMAE je organická sloučenina, která se podobá cholinu a přirozeně se vyskytuje v mořských rybách, ančovičkách a sardinkách. Jde o doplněk stravy vhodnou pro osoby se zvýšenou fyzickou i psychickou zátěží.
 
Nejen energii a vitalitu, ale také imunitu a další specifické potřeby vašeho těla můžete podpořit mnoha doplňky stravy z pestré nabídky Klubu zdraví. Energie, to je také Spektrum Imunita, Cetebe a mnoho dalších produktů, které najdete v sekci Energie a Imunita.
 

 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Zima se blíží! Víte, jak podpořit imunitu?
28.12.2017

Zima se blíží! Víte, jak podpořit imunitu?

Pomozte tělu, aby se ho nevlídné počasí ani nedotklo.

Přečtěte si více
Zobrazení: 144
Fit a plní energie můžete být i na konci zimy
15.03.2018

Fit a plní energie můžete být i na konci zimy

Přechod mezi zimou a jarem bývá pro náš organismus často velmi náročným obdobím. 

Přečtěte si více
Zobrazení: 56
Jak vyzrát na studené ruce a nohy
23.12.2017

Jak vyzrát na studené ruce a nohy

Palčáky a čtyři vrstvy oblečení někdy nestačí.

Přečtěte si více
Zobrazení: 8315
Matcha čaj osvěží a dodá energii
07.07.2022

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 731
Načerpejte energii ze sluníčka!
29.07.2021

Načerpejte energii ze sluníčka!

Lidé byli odjakživa zvyklí řídit se sluncem. Jeho paprsky nás každé ráno budí a ohlašují příchod nového dne. Při východu slunce se otevírají květy a začínají zpívat ptáci.

Přečtěte si více
Zobrazení: 182
Chronický únavový syndrom versus únava: Znáte rozdíl?
26.05.2022

Chronický únavový syndrom versus únava: Znáte rozdíl?

Pod pojmem chronický únavový syndrom se neskrývá jen pouhá únava a vyčerpání, jak by si mnozí mohli myslet. Chronický únavový syndrom je onemocnění, které pacientům dokáže život pořádně znepříjemnit. Postihuje mnoho orgánů najednou a projevuje se jak psychickými, tak i neurologickými symptomy. Pokud býváte velmi často unavení, zkuste se zamyslet, jestli se právě vás chronický únavový syndrom netýká.

Přečtěte si více
Zobrazení: 32366
Za jarní únavu možná může nedostatek vitamínů a minerálů
07.04.2021

Za jarní únavu možná může nedostatek vitamínů a minerálů

Pokud patříte mezi ty, kteří na jaře bojují s pocity psychického a fyzického vyčerpání, tedy jarní únavou, vězte, že někdy jen stačí tělu doplnit ty správné vitaminy a minerály. Bez kterých vitaminů a minerálů se na jaře neobejdete? Nastartovat tělo může pomoci vitamin C, vitamin B-komplex a hořčík.

Přečtěte si více
Zobrazení: 2536