Jarní únavě se snažte předejít

Jarní únavě se snažte předejít

Publikováno: 28.03.2023

Zobrazení: 136

Znečistěné životní prostředí, stres, nedostatek pohybu a odpočinku, nevyvážená strava, dlouhodobý nedostatek slunečního svitu, to všechno jsou jevy, jejichž působení vyvolává v lidském těle řadu obtíží. Projevovat se mohou jako nespavost, pocity psychického a fyzického vyčerpání, oslabená imunita a často únava, se kterou se potýkáme zejména na jaře. Nepříjemná jarní únava možná trápí i vás, a proto vám přinášíme tipy, jak s ní účinně bojovat.

Únava, problém nejen na jaře  

Na prvním místě je třeba se bránit zdravým životním stylem. Bohužel pro mnohé je pestrý a vyvážený jídelníček, dostatek odpočinku a spánku a absence stresu pouhou utopií. Současná doba naopak přeje nadměrné pracovní zátěži stresu a neschopnosti odpočinku a relaxace. Typickým projevem takového životního stylu je únava, která se u mnohých objevuje právě na jaře. Únava snižuje pokles výkonnosti člověka a jde o pocit velmi subjektivní. Záleží na psychických a fyzických dispozicích každého člověka, jak je schopen únavě odolávat a jak ji zvládnout. 
 

Hořčíkem při jarní únavě 

Magnesium (hořčík) je důležitou součástí každé buňky lidského těla a má významnou roli v mnoha biologických funkcích. Hořčík je skvělým pomocníkem při jarní únavě a při zvýšené psychické a fyzické zátěži. Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normálnímu energetickému metabolismu, napomáhá k udržení normálního stavu kostí a zubů, k normální činnosti nervové soustavy a činnosti svalů. Nedostatek hořčíku se může projevovat nejen únavou, ale také svalovými křečemi, bušením srdce, podrážděním a depresemi. Hlídat optimální příjem hořčíku je proto důležité nejen na jaře, ale během celého roku. Magnesium + B6 je vhodným doplňkem stravy pro podporu energie a snížení pocitů únavy. V období zvýšené potřeby hořčíku, což je např. období nadměrného stresu, zvýšené fyzické zátěže nebo právě na jaře, doporučujeme doplněk stravy MAGNETRANS ultra 375 mg. Každá tyčinka obsahuje 375 mg hořčíku, což odpovídá 100 % referenční hodnoty příjmu hořčíku. 
 

Podpořte imunitu 

Oslabená imunita a častá nachlazení jsou na jaře běžným problémem. Může za to nejen nedostatek vitaminů ve stravě, ale hlavně nedostatek sluníčka, a tím i nedostatek vitaminu D, který je důležitý pro podporu normální funkce imunitního systému. SOLARVIT DuoEffect D3+ K2 je unikátní kombinací vitaminu D3 a vitaminu K2 v jedné tobolce pro podporu imunity a k udržení normálního stavu kostí, zubů a činnosti svalů díky obsaženému déčku. Vhodný doplněk stravy zejména pro osoby s metabolickým syndromem a osoby s nadváhou či obezitou. 
 

Doplňte vitaminy 

Chybějící vitaminy doplníte tělu opravdu snadno! Komplexní multivitamin s minerály Spektrum Energie dodá vašemu organismu důležité vitaminy a minerály. Vitaminy C, A, měď, železo, selen a zinek pomáhají udržovat imunitní systém a vitamíny B komplexu přispívají ke snížení únavy a vyčerpání. Jde zkrátka o doplněk stravy, který ve vašem jídelníčku na jaře nesmí chybět! 
 

Únava a stárnutí 

Se zvýšenou únavou se potýkají často starší lidé. V průběhu stárnutí lze zaznamenat, že množství životní energie se snižuje. Jedním z důležitých faktorů, které na to mají vliv, je změna buněk vlivem stárnutí. Jak buňky v těle stárnou, dochází k postupnému poškozování mitochondrií, což snižuje efektivitu přeměny “paliva” na energii a snižuje se také počet mitochondrií v buňkách. Výsledkem toho je, že tělo se potýká se sníženým množstvím energie, než které mělo v mládí. Chcete si zachovat životní energii, elán a vitalitu? Pak nezapomeňte na dodržování pitného režimu, vyvážené stravy a spánkové hygieny. Své zdraví můžete podpořit také kvalitními doplňky stravy.


Širokou nabídku vysoce kvalitních doplňků stravy na podporu energie najdete na e-shopu Klubu zdraví. S námi si budete užívat jaro plni energie! 

 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Jarní únava? Podpořte energii přírodní cestou!
19.03.2024

Jarní únava? Podpořte energii přírodní cestou!

I když venku začíná všechno kvést a příroda se probouzí ze zimního spánku, vy byste nejraději zůstali v posteli. Ačkoliv únava je spojována hlavně s podzimem, někteří nadměrnou únavou a vyčerpáním trpí právě na jaře. Abyste se necítili unavení a bez energie, vyzkoušejte naše tipy a užívejte si jaro naplno!

Přečtěte si více
Zobrazení: 1118
Za jarní únavu možná může nedostatek vitamínů a minerálů
07.04.2021

Za jarní únavu možná může nedostatek vitamínů a minerálů

Pokud patříte mezi ty, kteří na jaře bojují s pocity psychického a fyzického vyčerpání, tedy jarní únavou, vězte, že někdy jen stačí tělu doplnit ty správné vitaminy a minerály. Bez kterých vitaminů a minerálů se na jaře neobejdete? Nastartovat tělo může pomoci vitamin C, vitamin B-komplex a hořčík.

Přečtěte si více
Zobrazení: 2644
Jarní detox s rozumem
12.05.2021

Jarní detox s rozumem

Na počátku jara se na nás ze všech stran valí zaručené tipy, jak na jarní detoxikaci organismu. Jarní detox v podobě přísné diety a hladovění organismu v žádném případě ovšem neprospívá. Na to, aby se člověk cítil dobře, a to nejen na jaře, stačí zdravé stravování, dostatek pohybu a odpočinku a dostatek životního optimismu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 5396