Nenechte jarní únavu, aby vás zdolala

Nenechte jarní únavu, aby vás zdolala

Publikováno: 18.03.2019

Zobrazení: 931

Cítíte se unavení a vyčerpaní, jste stále skleslí a pěkné počasí vám nedělá radost? Pak na vás patrně dopadla jarní únava.

Sezónní únava  – nejčastěji jarní únava – patří mezi onemocnění, která je těžké diagnostikovat i léčit a která také dokáží pořádně znepříjemnit život. Jarní únava se projevuje pocitem malátnosti, vyčerpanosti, únavy, nedostatku fyzických sil, ztráty dobré nálady a někdy vede až k podrážděnosti, migréně či dokonce depresi.

Za jarní únavu mohou změny počasí

Symptomy jarní únavy mají na svědomí častější a větší výkyvy počasí a tlaku vzduchu, které jsou charakteristické pro jarní období. Také je znásobuje nedostatek slunečního svitu a vitamínu D, ale i pohybu (jisté zimní zlenivění) a vitamínů z čerstvého ovoce a zeleniny. To vše oslabuje obranyschopnost i u zdravých osob, o to hůře snášejí  jarní únavu nemocní lidé, kterým se právě na jaře může snadno zhoršit zdravotní stav. Souvisí s tím i výrazné zhoršení virových onemocnění, zejména chřipky na přelomu zimy nebo právě jara.

Jak předcházet jarní únavě

Jarní únavu zvládnou zdraví lidé poměrně snadno. Oslabená imunita a díky ní oslabený organismus se však nedokáže bránit, proto hůře odolává nepříznivým vlivům prostředí i počasí. Dobrá obranyschopnost organismu od nás vyžaduje aktivní péči o své zdraví. Proto je třeba se soustředit na posilování organismu. Cíleně mu dodávat vše, čeho se mu v zimních měsících nedostávalo. 

S jarní únavou bojujeme každodenním a dostatečným pobytem na čerstvém vzduchu, dodržováním zásady správné, pestré, ale střídmé výživy s dostatečným příjmem ochranných živin z čerstvého ovoce a zeleniny, dodržováním pravidelného denního režimu s dostatkem spánku.

Vyzkoušejte sílu Guarany a Spektrum Energie

Energii můžeme doplnit vhodnou stravou, ale také Guaranou (přírodní podpora energie z extraktu semen Paulinie nápojné vysoké kvality), kterou současně můžeme podpořit imunitní systém. Skvělým doplňkem stravy jsou také multivitaminy Spektrum Energie (komplexní multivitamin s minerály, koenzymem Q10 a vitaminem B6 pro udržení energie). Dobíjení energie  má velký význam zvláště u starších osob a každého, kdo trpí zvýšenou citlivostí na výkyvy počasí a projevy jarní únavy se u něj již v minulosti objevily.

Zažeňte jarní únavu společně s námi: