Nenechte jarní únavu, aby vás zdolala!

Nenechte jarní únavu, aby vás zdolala!

Publikováno: 24.03.2022

Zobrazení: 1102

Cítíte se unavení a vyčerpaní, jste stále skleslí a pěkné počasí vám nedělá radost? Pak na vás patrně dopadla jarní únava, která se po zimě vyhne jen málokomu. Tipy, jak s jarní únavou bojovat, abyste si užívali jaro plni energie a elánu, najdete právě v tomto článku.

Za jarní únavu mohou změny počasí

Jarní únava se projevuje celodenní únavou, nedostatkem fyzických i psychických sil, ztrátou dobré nálady, malátností, podrážděností, ale v některých případech také migrénami a depresemi. Jarní únavu mohou mít na svědomí i výkyvy počasí a tlaku vzduchu, které jsou charakteristické právě pro jarní období. Únavu navíc umocňuje nedostatek slunečního svitu a vitamínu D, nedostatku aktivního pohybu a vitamínů z čerstvého ovoce a zeleniny. To vše oslabuje nejen naši obranyschopnost, ale také snižuje pocit energie. 

Jak předcházet jarní únavě

Jarní únavu zvládnou zdraví lidé poměrně snadno. Oslabená imunita může na jaře hůře odolávat nepříznivým vlivům prostředí, a proto je o ni důležité náležitě pečovat. S jarní únavou bojujeme každodenním a dostatečným pobytem na čerstvém vzduchu, pestrým a vyváženým jídelníčkem a dostatkem spánku. Vhodné je ale také tělu doplnit všechny látky, kterých se mu v zimních měsících nedostávalo, zejména vitaminů. Pokud dostatečný příjem vitaminů nelze zajistit prostřednictvím pestré a vyvážené stravy, doporučujeme navštívit Klub zdraví, kde najdete širokou nabídku produktů, díky kterým jarní únavu hravě zvládnete!

Doporučujeme např.:

  • Cetebe představující komplexní podporu imunitního systému, a to nejen v době zvýšeného výskytu respiračních infekcí. Cetebe obsahuje vitamin C s postupným uvolňováním, vitamin D a zinek, ověřenou a spolehlivou kombinací látek pro podporu zdraví imunitního systému. Díky Technologii časových perliček navíc dochází k efektivnějšímu využití vitaminu C pro lidský organismus. Vitamin C přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, a proto je pro jaro tou správnou volbou. 
  • Na podporu energie můžete využít také doplněk stravy Guarana, přírodní zdroj energie z extraktu semen guarany vysoké kvality ke zvýšení bdělosti, soustředěnosti a podpoře fyzické aktivity.
  • Vhodný je také Ženšen korejský, vysoce kvalitní extrakt z korejského ženšenu pro duševní a fyzickou pohodu. Obohacený vitamínem E, který jako antioxidant chrání buňky těla před oxidačním stresem.
 

Jsme přesvědčeni, že s Klubem zdraví jarní únavu zvládnete! 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Jaro přichází a s ním i pylové alergie
01.04.2022

Jaro přichází a s ním i pylové alergie

Je tu jaro a s ním i nepříjemné pylové alergie. Slunce svítí a všechno kolem kvete. Pro většinu ideální počasí. Bohužel ne pro alergiky. S jarem se totiž probouzí řada pylových alergenů. Pokud patříte mezi ty, kteří právě bojují s neustálým kýcháním, rýmou a slzením očí, je dobré se zamyslet, zda na vině nejsou právě pylové alergeny.

Přečtěte si více
Zobrazení: 809
Jarní očista podle ajurvédy
11.04.2023

Jarní očista podle ajurvédy

Jaro je obdobím, kdy se příroda probouzí k životu. Lidé ale mohou být paradoxně právě na jaře nejvíc unavení. Příčin je mnoho. Dlouhá zima, změna času, nedostatek slunečních paprsků, nadbytečná kila, ale také zpomalený metabolismus a toxiny. Jak se dostat zpět do formy a přivítat jaro s energií a chutí do života? Zkuste detox podle ajurvédy!

Přečtěte si více
Zobrazení: 99
Za jarní únavu možná může nedostatek vitamínů a minerálů
07.04.2021

Za jarní únavu možná může nedostatek vitamínů a minerálů

Pokud patříte mezi ty, kteří na jaře bojují s pocity psychického a fyzického vyčerpání, tedy jarní únavou, vězte, že někdy jen stačí tělu doplnit ty správné vitaminy a minerály. Bez kterých vitaminů a minerálů se na jaře neobejdete? Nastartovat tělo může pomoci vitamin C, vitamin B-komplex a hořčík.

Přečtěte si více
Zobrazení: 2632