Buďte fit! Jak se správně starat o svoje tělo?

Buďte fit! Jak se správně starat o svoje tělo?

Publikováno: 16.11.2020

Zobrazení: 539

Zdraví, ať už fyzického, nebo psychického charakteru, by mělo být pro každého člověka na předním místě hodnotového žebříčku. Vždyť jak se říká, zdraví máme všichni jen jedno. Jak se ale o svoje zdraví ideálně starat?
 

Zdravá strava

Jedním ze základních pravidel správného stravování je mít pestrý jídelníček a kombinovat potraviny tak, aby tělo mělo dostatečný a vyvážený příjem všech potřebných živin. Také je důležité dbát na správnou frekvenci stravování. Přestávky mezi jídly by neměly být delší než 2-3 hodiny. Je třeba se ale zamyslet také nad tím, jaké potraviny, v jakou denní dobu konzumovat. K obědu nejlépe zasytí organismus sacharidy, které mu dodají dostatek energie. K večeři jsou ideální bílkoviny, které rozproudí metabolismus.
 

Dodržování pitného režimu

Během dne ztratí lidské tělo přibližně 2 až 3 litry vody, v případě horečky, respektive velké fyzické námahy to ale může být dokonce až 5 litrů. V průměru by tak člověk měl přijmout 2 až 4 litry tekutin denně. Potřebné množství tekutin se ale odvíjí od více faktorů – tělesné hmotnosti a fyzické aktivity, kterou během dne vynaložíme, a také od potraviny a tekutin, které přes den svému tělu dopřejeme. Ideální je přijmout nejvíce tekutin do třetí hodiny po obědě, tedy do doby, kdy je organismus dokáže zpracovat nejlépe a nejjednodušeji.
 

Dostatek pohybu

Mnozí z nás mají sedavé zaměstnání, které neposkytuje příliš příležitostí k aktivnímu pohybu. Nečinností se ale vystavujeme riziku ochablého svalstva a mnoha dalším onemocněním. Ve volném čase je důležité se věnovat fyzické aktivitě, jakou je například sport. Při sportování si posilujeme srdce, odbouráváme tuk, vyplavují se při něm endorfiny, což nám přináší celkově lepší pocit. Sport je tedy prospěšný nejen pro fyzické, ale také pro duševní zdraví. Při aktivním pohybu také klesá krevní tlak a odbourává se stres.
 

Pravidelný spánek

Nejen pravidelný, ale zároveň kvalitní spánek je mimořádně důležitou součástí zdravého životního stylu. Ideálně bychom měli spát 7 až 8 hodin denně. Pro klidný spánek se také doporučuje alespoň hodinu před spaním nepoužívat mobil, notebook ani nesledovat televizi.
 

Vitaminy a minerály

Svoje zdraví můžete podpořit také díky vitaminům a minerálům od Walmarku. Široký sortiment našich produktů je vhodný nejen na podporu imunity, ale také na podporu energie, snížení únavy a podporu funkce nervového systému. Vitaminy a minerály z naší nabídky jako Vápník Hořčík Zinek OSTEO jsou prospěšné také pro zdravé kosti, zuby a svaly. O zdraví vašich vlasů a nehtů se postará Selen či Viaderm.
 

Zajistěte, aby se součástí vašeho zdravého životního stylu staly také vitaminy a minerály od Walmarku. Vaše tělo vám poděkuje.