Paměť a koncentrace – Články

Potřebujete být plně soustředění na aktivitu, které se zrovna věnujete, ale stále se Vám to nedaří? Na vině může být stres nebo vyčerpání. Podpořte svou duševní pohodu a koncentraci kvalitními doplňky stravy.
Deprese a úzkosti
04.05.2020

Deprese a úzkosti

Deprese a úzkosti bývají spojeny především s podzimními měsíci, ale podle mnoha statistik je vyšší výskyt depresí spojen i s obdobím jara. I když se na jaře vše probouzí k novému životu, bývá paradoxně právě jaro obdobím s nejvyšším počtem sebevražd. Každý má občas špatnou náladu, lidově označovanou jako „depku“, ale opravdová deprese je vždy důvodem k návštěvě lékaře. Jak poznat depresi a kdy vyhledat odbornou pomoc?

Proč nám píská v uších?
31.03.2020

Proč nám píská v uších?

Pískání, hučení, syčení a podobné sluchové vjemy, to je tinnitus. Zvukový fenomén, který slyší jen pacient a vnímá ho jako velmi nepříjemný. Tinnitus je buď náhle vzniklou komplikací, nebo chronickou obtíží. I když nemocní často předpokládají, že tinnitus souvisí se sluchem, není tomu tak. Píská-li vám v uších, navštivte lékaře, protože může jít o signál jiného vážnějšího onemocnění.

Nadměrné pocení dlaní
02.03.2020

Nadměrné pocení dlaní

Vlhké dlaně nejsou jen komplikací při manuálních činnostech, ale jsou nepříjemné hlavně ve společenských situacích. Zpocené dlaně nás většinou obtěžují v situacích, ve kterých prožíváme stres. Nadměrné pocení se může vyskytovat od narození, ale nejčastěji nastupuje až s dospíváním. V některých případech samo odezní, někdy je přítomno po celý život. Je možné pocení dlaní nějak omezit, abychom se vyhnuli trapnému pocitu vždy, když si máme s někým potřást rukou?

Výpadky paměti mohou signalizovat nástup demence
28.01.2020

Výpadky paměti mohou signalizovat nástup demence

Zapomínáte často zhasnout nebo zavřít okno? Jdete pro něco do vedlejší místnosti a nevíte pro co? Tyto situace jsou poměrně časté, stejně jako poruchy paměti. Většina z nás občas něco zapomene, ale pokud jde o časté výpadky paměti, měly by nemocného vést k lékaři. Podle odborníků mohou časté výpadky paměti signalizovat blížící se nástup demence.

Úzkost, deprese a pocity vyčerpání mohou signalizovat nedostatek hořčíku
28.01.2020

Úzkost, deprese a pocity vyčerpání mohou signalizovat nedostatek hořčíku

Podzim a zima jsou období, kdy se vlivem nedostatku slunečního svitu, můžeme cítit unavení, vyčerpaní, dokonce nás mohou trápit deprese a úzkosti. Pocity vyčerpání, deprese a úzkosti ale mohou souviset i s nedostatkem jednoho z nejdůležitějších minerálů, kterým je hořčík. Hořčík totiž podporuje normální psychologické funkce. Jak poznat jeho nedostatek a kde ho najít, se dozvíte v našem článku.

S udržením fyzické a psychické kondice pomůže hořčík
19.11.2019

S udržením fyzické a psychické kondice pomůže hořčík

Pokud jste neustále unavení, trpíte migrénami či bolestmi hlavy, trápí vás změny nálad, jste úzkostní, máte problémy s usínáním a svalovými křečemi, může za tím stát nedostatek hořčíku (magnesia). Nízká hladina hořčíku patří mezi nejčastější minerální poruchy. Hořčík je jedním z nejdůležitějších prvků, který udržuje tělo v dobré fyzické a psychické kondici, a proto je také označován jako prvek života.

10 příznaků deprese

10 příznaků deprese

Míváte občas „depku“? To je v dnešní době hojně užívaná fráze, zejména v případech, kdy jsme smutní, prožíváme velký stres nebo se v našem životě dějí nepříjemné věci. Se skutečnou depresí však tyto přechodné stavy duševní nepohody nemají pranic společného. Deprese je onemocnění, jež vyžaduje odbornou pomoc a které nepřejde jen tak samo od sebe. Na to, že situace je opravdu vážná, by vás měly upozornit následující příznaky, které jsou pro depresi charakteristické.

Zobrazuji články 1 až 7 z 8 celkem