Paměť a koncentrace – Články

Potřebujete být plně soustředění na aktivitu, které se zrovna věnujete, ale stále se Vám to nedaří? Na vině může být stres nebo vyčerpání. Podpořte svou duševní pohodu a koncentraci kvalitními doplňky stravy.
10 varovných signálů, že je vaše tělo ve stresu
13.05.2021

10 varovných signálů, že je vaše tělo ve stresu

Typické příznaky akutního stresu, jako je bušení srdce, pocení, zrychlený dech nebo svíravý pocit kolem žaludku, zažívá čas od času každý z nás. Je to zcela přirozený jev, který pro naše zdraví neznamená žádnou vážnější újmu.

Mějte se rádi aneb jak láska ovlivňuje naše zdraví
10.02.2021

Mějte se rádi aneb jak láska ovlivňuje naše zdraví

To, že láska přináší pozitivní emoce, ví každý. Méně už je ale známo, že láska má velký vliv také na naše fyzické zdraví. V láskyplném vztahu se cítíme dobře nejen psychicky, ale dobře se cítí také naše tělo. Podle mnoha výzkumů se navíc ti, kteří se cítí milováni, dožívají vyššího věku a rychleji se uzdravují z onemocnění. Pokud jste tedy slyšeli tvrzení, že láska uzdravuje, věřte, že něco na tom je.

Matcha čaj osvěží a dodá energii
03.08.2020

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Deprese a úzkosti
04.05.2020

Deprese a úzkosti

Deprese a úzkosti bývají spojeny především s podzimními měsíci, ale podle mnoha statistik je vyšší výskyt depresí spojen i s obdobím jara. I když se na jaře vše probouzí k novému životu, bývá paradoxně právě jaro obdobím s nejvyšším počtem sebevražd. Každý má občas špatnou náladu, lidově označovanou jako „depku“, ale opravdová deprese je vždy důvodem k návštěvě lékaře. Jak poznat depresi a kdy vyhledat odbornou pomoc?

Proč nám píská v uších?
31.03.2020

Proč nám píská v uších?

Pískání, hučení, syčení a podobné sluchové vjemy, to je tinnitus. Zvukový fenomén, který slyší jen pacient a vnímá ho jako velmi nepříjemný. Tinnitus je buď náhle vzniklou komplikací, nebo chronickou obtíží. I když nemocní často předpokládají, že tinnitus souvisí se sluchem, není tomu tak. Píská-li vám v uších, navštivte lékaře, protože může jít o signál jiného vážnějšího onemocnění.

Zobrazení: 32063
Nadměrné pocení dlaní
02.03.2020

Nadměrné pocení dlaní

Vlhké dlaně nejsou jen komplikací při manuálních činnostech, ale jsou nepříjemné hlavně ve společenských situacích. Zpocené dlaně nás většinou obtěžují v situacích, ve kterých prožíváme stres. Nadměrné pocení se může vyskytovat od narození, ale nejčastěji nastupuje až s dospíváním. V některých případech samo odezní, někdy je přítomno po celý život. Je možné pocení dlaní nějak omezit, abychom se vyhnuli trapnému pocitu vždy, když si máme s někým potřást rukou?

Výpadky paměti mohou signalizovat nástup demence
28.01.2020

Výpadky paměti mohou signalizovat nástup demence

Zapomínáte často zhasnout nebo zavřít okno? Jdete pro něco do vedlejší místnosti a nevíte pro co? Tyto situace jsou poměrně časté, stejně jako poruchy paměti. Většina z nás občas něco zapomene, ale pokud jde o časté výpadky paměti, měly by nemocného vést k lékaři. Podle odborníků mohou časté výpadky paměti signalizovat blížící se nástup demence.

Zobrazuji články 1 až 7 z 13 celkem