Rybí olej zažívá návrat!

Rybí olej zažívá návrat!

Publikováno: 20.06.2022

Zobrazení: 168

Už naše prababičky považovaly rybí tuk za nejlepšího pomocníka při podpoře zdraví. A i když o rybím tuku nebylo v posledních desetiletích příliš slyšet, momentálně zažívá tento všelék obrovský návrat.

Rybí tuk, známý už od 16. století

Historie konzumace rybího oleje sahá až do 16. století, kdy jej užívali rybáři v Anglii nejen na podporu zdraví, ale také v případě nachlazení, bolestí a poranění. V 19. století bylo na základě výzkumů doloženo, že rybí olej má pozitivní vliv na lidské zdraví. Bylo zjištěno, že v oblastech, kde byla konzumace rybího oleje vyšší, byl nižší výskyt mnoha zdravotních potíží. Jediné, co na rybím oleji odrazovalo, byl jeho rybí odér, který je dnes už naštěstí minulostí.
 

Zázrak jménem omega-3

Rybí olej je bohatým zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin, kterými jsou kyselina dokosahexaenová (DHA) a eikosapentaenová (EPA). Tyto polynenasycené mastné kyseliny jsou důležité pro lidské zdraví a mnoho tělesných funkcí. EPA a DHA přispívají k normální funkci srdce, DHA přispívá k normální funkci mozku, zraku a podporuje duševní vitalitu. Bohatým zdrojem omega-3 jsou tučné mořské ryby, které bohužel nekonzumujeme tak často, jak bychom měli. A to se samozřejmě netýká jen dospělých, ale také dětí. Způsob, jak doplnit tělu zdraví prospěšné omega-3 kyseliny představuje Zlatá omega-3 1500 mg a Limitovaná OCEÁN edice Omega-3 rybí olej 1000 mg ve VÝHODNÉM BALENÍ.
 

Rybí tuk pro pevné zdraví

Rybí olej tak, jak si jej mnozí pamatují, už je minulostí. Zlatá omega-3 1500 mg vás překvapí svěží pomerančovocitronovou příchutí, bez nepříjemného rybího odéru. Zlatá omega-3 1500 mg, to je prémiový rybí olej ve formě triglyceridů pro podporu srdce, mozku, zraku, a imunity, díky obsaženým vitaminům D a A, který pochází z trvale udržitelného rybolovu. Zlatá omega je navíc obohacena o vitaminy A, D a E. Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů, vitaminy A a D přispívají k normální funkci imunitního systému. Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním poškozením volnými radikály. Příznivého účinku na lidské zdraví je dosaženo při denním příjmu 250 mg DHA a 250 mg EPA a DHA. Zlatá omega-3 1500 mg je skvělým doplňkem stravy pro všechny, kteří chtějí podpořit své zdraví, seniory, těhotné ženy a děti od 3 let. Omega-3 rybí olej 1000 mg OCEAN EDITION jsou snadno polykatelné tobolky, které nemají pachuť rybin. Obsahují vysoce čištěný olej z ryb žijících v ekologicky čistých oblastech kolem Peru, navíc obohaceno o přírodní vitamin E ve formě d-alfa tokoferolu pro zabránění oxidace a zachování čerstvosti oleje. 
 
 

Zlatá omega-3 podpoří i zdraví dětí

Vzhledem ke svému tekutému formátu je Zlatá omega-3 1500 mg skvělá pro ty, kteří neradi polykají tobolky a tabletky. A právě tekutý formát dělá ze Zlaté omegy-3 ideální doplněk stravy pro podporu zdraví dětí. Zlatou omegu-3 můžete jednoduše přidat do dětských kaší nebo ovocných či zeleninových salátů. Ingredience jsou přírodního původu, bez umělých barviv a konzervantů.
 

Další prémiové doplňky stravy s obsahem omega-3 najdete právě u nás, na e-shopu Klubu zdraví! 

Proč jsou Omega 3 mastné kyseliny tak důležité?
16.06.2011

Proč jsou Omega 3 mastné kyseliny tak důležité?

V pořadu České televize Sama doma zasedl na chat Ing. Vladimír Voda, aby odpovídal na všechny vaše dotazy, které se týkaly Omega 3 mastných kyselin, co jsou a jak prospívají našemu zdraví. Celý článek + video rozhovor naleznete na stránkách České televize.

Přečtěte si více
Zobrazení: 276
Byla stanovena dávka omega-3 prospěšná pro zdraví srdce
17.06.2011

Byla stanovena dávka omega-3 prospěšná pro zdraví srdce

Omega 3 pro zdraví srdce a cév. Nová studie a meta-analýza říká, že denní dávka omega-3 potřebná pro snížení rizika náhlých srdečních úmrtí a jiných srdečních příhod byla stanovena ve výši nejméně 250 mg.

Přečtěte si více
Zobrazení: 9147
Omega-3 mastné kyseliny, Vaši průvodci na cestě ke zdraví
24.01.2020

Omega-3 mastné kyseliny, Vaši průvodci na cestě ke zdraví

Omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) jsou polynenasycené mastné kyseliny důležité pro lidské zdraví a četné tělesné funkce. Rybí tuk se užíval zejména v daných dobách jako "všelék", ne jinak je tomu i dnes.

Přečtěte si více
Zobrazení: 4970
Omega 3 mastné kyseliny mohou podporovat zdraví srdce u diabetiků
29.06.2009

Omega 3 mastné kyseliny mohou podporovat zdraví srdce u diabetiků

Každodenní suplementace* omega 3 mastnými kyselinami může snižovat hladiny látek v krvi spojovaných s onemocněním srdce.

Přečtěte si více
Zobrazení: 89