icon
Stres, nadměrná psychická zátěž, nekvalitní spánek a nedostatek odpočinku jsou hlavní atributy životního stylu současné doby, které mají negativní dopad nejen na naše duševní, ale i celkové zdraví.

Duševní zdraví ovlivňuje celá řada faktorů, z nichž některé můžeme ovlivnit. Psychickou pohodu lze podpořit doplňky stravy s optimálním množstvím živin, které jsou nezbytné pro správné fungování nervové soustavy a normální psychickou činnost.

Mezi živiny, zodpovědné za podporu správného fungování psychické činnosti patří například:
  • Biotin
  • Kyselina listová
  • Hořčík
  • Vitamin B3 – niacin
  • Vitamin B1 – tiamin
  • Vitamin B12
  • Vitamin B6
  • Vitamin C

Matcha čaj osvěží a dodá energii
03.08.2020

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Deprese a úzkosti
04.05.2020

Deprese a úzkosti

Deprese a úzkosti bývají spojeny především s podzimními měsíci, ale podle mnoha statistik je vyšší výskyt depresí spojen i s obdobím jara. I když se na jaře vše probouzí k novému životu, bývá paradoxně právě jaro obdobím s nejvyšším počtem sebevražd. Každý má občas špatnou náladu, lidově označovanou jako „depku“, ale opravdová deprese je vždy důvodem k návštěvě lékaře. Jak poznat depresi a kdy vyhledat odbornou pomoc?

Oslavte s námi Světový den zdraví
06.04.2020

Oslavte s námi Světový den zdraví

„Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím.“ Arthur Schopenhauer

Proč nám píská v uších?
31.03.2020

Proč nám píská v uších?

Pískání, hučení, syčení a podobné sluchové vjemy, to je tinnitus. Zvukový fenomén, který slyší jen pacient a vnímá ho jako velmi nepříjemný. Tinnitus je buď náhle vzniklou komplikací, nebo chronickou obtíží. I když nemocní často předpokládají, že tinnitus souvisí se sluchem, není tomu tak. Píská-li vám v uších, navštivte lékaře, protože může jít o signál jiného vážnějšího onemocnění.

Spánek jako klíč ke zdraví aneb co jste o spánku nevěděli
28.03.2020

Spánek jako klíč ke zdraví aneb co jste o spánku nevěděli

Světový den spánku každoročně spadá na pátek před jarní rovnodenností. Letos oslavy připadly na 13. března. Cílem oslav je připomenout důležitost kvalitního spánku včetně pravidel spánkové hygieny a upozornit na problémy související se spánkem. Spánek je nezbytný pro regeneraci naší psychické i fyzické aktivity, což stále mnozí podceňují. Jedním z důvodů je i to, že spánek je obestřen mnoha mýty. Přinášíme pár zajímavostí o spánku, které se určitě vyplatí znát.

Cvičení doma? Žádný problém!

Cvičení doma? Žádný problém!

Proti stresu a špatné náladě většinou zabírají úplně ty nejobyčejnější věci. Jedním ze způsobů, jak posílit odolnost organismu proti stresu, je cvičení. Nechte se zlákat a protáhněte si nejen tělo, ale i mysl. Jak? No přece jógou! Sestavu cviků, známou jako Pozdrav slunci, s námi zvládne určitě každý.

Hořčík přispívá ke snížení únavy a k normální psychické činnosti
23.03.2020

Hořčík přispívá ke snížení únavy a k normální psychické činnosti

Nízká hladina hořčíku se objevuje poměrně často. Hořčík má vliv na mnoho procesů v lidském těle. Podílí se na procesu dělení buněk v těle, přispívá k udržení normálního stavu kostí a přispívá k normální syntéze bílkovin. A nejen to, hořčík přispívá také k normální psychické činnosti a mnoho dalších.

Zobrazuji články 1 až 7 z 18 celkem