Studium a zkouškové období – Články

Jaké nástrahy nás čekají v září? Návrat dětí do škol a školek se blíží!
17.08.2021

Jaké nástrahy nás čekají v září? Návrat dětí do škol a školek se blíží!

S blížícím se koncem prázdnin přemýšlí rodiče školkou a školou povinných dětí, jak podpořit jejich imunitu. Dětský kolektiv totiž představuje místo, kde se onemocnění velmi dobře šíří. Podzim a zima jsou období, kdy se ve zvýšené míře vyskytují nejen běžná dětská onemocnění, ale také obávané vši. Být připraven na možná úskalí, která s sebou pobyt v dětské kolektivu přináší, je proto víc než vhodné.

10 varovných signálů, že je vaše tělo ve stresu
13.05.2021

10 varovných signálů, že je vaše tělo ve stresu

Typické příznaky akutního stresu, jako je bušení srdce, pocení, zrychlený dech nebo svíravý pocit kolem žaludku, zažívá čas od času každý z nás. Je to zcela přirozený jev, který pro naše zdraví neznamená žádnou vážnější újmu.

Mějte se rádi aneb jak láska ovlivňuje naše zdraví
10.02.2021

Mějte se rádi aneb jak láska ovlivňuje naše zdraví

To, že láska přináší pozitivní emoce, ví každý. Méně už je ale známo, že láska má velký vliv také na naše fyzické zdraví. V láskyplném vztahu se cítíme dobře nejen psychicky, ale dobře se cítí také naše tělo. Podle mnoha výzkumů se navíc ti, kteří se cítí milováni, dožívají vyššího věku a rychleji se uzdravují z onemocnění. Pokud jste tedy slyšeli tvrzení, že láska uzdravuje, věřte, že něco na tom je.

Matcha čaj osvěží a dodá energii
03.08.2020

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Poruchy pozornosti u dětí
02.03.2020

Poruchy pozornosti u dětí

Na dítě s poruchou pozornosti okolí často nahlíží jako na zlobivé a nevychované. Ne vždy je ale všechno tak, jak se na první pohled zdá. U dětí nemusí jít o nevychovanost či neposlušnost, ale může se jednat o některou z poruch pozornosti. Tyto poruchy představují pro rodiče a pedagogy náročnou zkoušku. Dětem samotným pak mnohdy komplikují nejen školní vzdělávání, ale i zařazení do kolektivu svých vrstevníků. K dětem s poruchou pozornosti by proto mělo být přistupováno se shovívavostí, trpělivostí a láskou.

Úzkost, deprese a pocity vyčerpání mohou signalizovat nedostatek hořčíku
28.01.2020

Úzkost, deprese a pocity vyčerpání mohou signalizovat nedostatek hořčíku

Podzim a zima jsou období, kdy se vlivem nedostatku slunečního svitu, můžeme cítit unavení, vyčerpaní, dokonce nás mohou trápit deprese a úzkosti. Pocity vyčerpání, deprese a úzkosti ale mohou souviset i s nedostatkem jednoho z nejdůležitějších minerálů, kterým je hořčík. Hořčík totiž podporuje normální psychologické funkce. Jak poznat jeho nedostatek a kde ho najít, se dozvíte v našem článku.

Den milovníků knih aneb zajímavosti o knihách
09.08.2019

Den milovníků knih aneb zajímavosti o knihách

9. srpen je DNEM MILOVNÍKŮ KNIH. Pokud patříte mezi vášnivé čtenáře, v srpnu máte důvod k oslavě. Devátý srpen je totiž Dnem milovníků knih. Začal se slavit v USA, ale rozšířil se do mnoha zemí světa. Jde o neoficiální svátek, který vyzývá všechny milovníky knih, aby oslavili knihy a literaturu.

Zobrazuji články 1 až 7 z 9 celkem