Jaké nástrahy nás čekají v září? Návrat dětí do škol a školek se blíží!

Jaké nástrahy nás čekají v září? Návrat dětí do škol a školek se blíží!

Publikováno: 23.08.2022

Zobrazení: 192

S blížícím se koncem prázdnin přemýšlí rodiče školkou a školou povinných dětí, jak podpořit jejich imunitu. Dětský kolektiv totiž představuje místo, kde se onemocnění velmi dobře šíří. Podzim a zima jsou období, kdy se ve zvýšené míře vyskytují nejen běžná dětská onemocnění, ale také obávané vši. Být připraven na možná úskalí, která s sebou pobyt v dětské kolektivu přináší, je proto víc než vhodné.

Podporou dětské imunity vše začíná

Obranyschopnost dětského organismu je ovlivňována mnoha faktory. Rizikový je dětský kolektiv, školní stres, celková změna režimu a chladné počasí. Dítě je při nástupu do kolektivního zařízení vystaveno zvýšené psychické a fyzické zátěži, což má na dětskou imunitu negativní vliv. Na rodičích pak je, prostřednictvím různých opatření, imunitu svých potomků posilovat. Dětská imunita se vyvíjí postupně a zdokonaluje se tím, že se potkává s dosud neznámými mikroorganismy. Ke správnému fungování ale potřebuje dostatek vitamínů a minerálů, které by děti měly dostávat prostřednictvím pestré a vyvážené stravy. Ne vždy je však potřeba vitamínů a minerálů u dětí zcela pokryta, a proto je v takovém případě vhodné sáhnout po doplňcích stravy, které odpovídají specifickým dětským potřebám.
 

Na co se připravit?

Se vstupem do jakéhokoliv dětského kolektivu je třeba očekávat zvýšenou nemocnost.  Problém spočívá zejména v tom, že dětský kolektiv navštěvují í děti nemocné. Někteří rodiče podceňují příznaky onemocnění, jiní nemohou či nechtějí zůstat s dítětem doma. Někdy může dojít k tomu, že onemocnění probíhá u dítěte zcela bezpříznakově. Výsledkem je to, že se onemocnění dál šíří mezi dětmi. Děti tak často trápí rýma, kašel, záněty průdušek, spála, neštovice, ale také problém v podobě vší.  
 

Zdravý životní styl je klíčem ke zdraví

Pestrý a vyvážený jídelníček je základem normálně fungujícího imunitního systému, a to se týká nejen dětí, ale i dospělých. Imunitu ovlivňuje také spánek, který je nutný pro celkovou regeneraci organismu. Rodiče by neměli u svých potomků zapomínat ani na dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Děti velmi negativně ovlivňuje také stres, což je třeba mít na paměti. Důležitá jsou hygienická pravidla, k jejichž dodržování by mělo být dítě od malička vedeno.
 

Přípravu na školku a školu začněte včas!

Už před samotným nástupem do kolektivu, je vhodné myslet na podporu dětské imunity a celkového zdraví. Které doplňky stravy se vyplatí dětem pořídit a které zdravotnické prostředky je dobré mít vždy po ruce? Tady jsou naše tipy!
 

Marťánci, podpora zdraví na každý den

Marťánci je řada doplňků stravy určená dětem. Příznivé účinky vitaminů, minerálů a bylinných extraktů byly prokázány jako podpora imunity dětí a celkového zdraví. Marťánci nabízejí specifické produktové řady pro různé potřeby dětí různých věkových kategorií. Ohlídejte tak společně s Marťánky správný poměr vitamínů a klíčových látek v dětském jídelníčku.​ Speciálně na podporu imunitního systému jsou určeni Marťánci PROimun PROimun Akut poskytující komplexní podporu imunitního systému.
 

Veš dětská, častý problém dětských kolektivů

S výskytem vši dětské je třeba počítat v každém dětském kolektivu. Jakmile jsou u dítěte objeveny vši, rodiče spěchají do lékárny a hledají všemožné způsoby, jak se tohoto nepříjemného parazita co nejrychleji zbavit. Zdravotnický prostředek Hedrin® Once proto mějte vždy po ruce. Gel lze bezpečně používat v libovolné frekvenci bez toho, aby si vši vytvořily odolnost. Působí do 15 minut a je určen dospělé a děti již od 6 měsíců věku. Hedrin Protect & Go® je tekutý gel ve spreji, vysoce účinný přípravek proti vším a jejich vajíčkům.
 

Neštovice, hrozba dětských kolektivů

Plané neštovice se nejčastěji vyskytují u dětí mezi 2 a 10 lety koncem zimy a počátkem jara. V domácí lékárničce se proto vyplatí mít VIRASOOTHE chladivý gel na zmírnění projevů planých neštovic. Jde o zdravotnický prostředek ochlazující pokožku, potlačující svědění a zmírňující podráždění pokožky. Navíc napomáhá přirozenému hojení a snižuje vznik sekundární infekce a jizev. VIRASOOTHE chladivý gel je k dispozici také ve spreji.

První měsíce školy, náročné období pro dětskou imunitu
31.08.2021

První měsíce školy, náročné období pro dětskou imunitu

Návrat dětí do školních lavic znamená kromě školních povinností, také zátěž pro dětskou imunitu. S příchodem podzimu dochází ke zvýšenému výskytu onemocnění, zejména respiračních infekcí, které se v dětských kolektivech velmi snadno šíří. Recidivující respirační infekce u dětí jsou tak v podzimních měsících jedním z nejčastějších důvodů návštěv pediatra. Tipy, jak posílit dětskou imunitu před návratem do škol a školek, vám přinášíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 386