První měsíce školy, náročné období pro dětskou imunitu

První měsíce školy, náročné období pro dětskou imunitu

Publikováno: 31.08.2021

Zobrazení: 385

Návrat dětí do školních lavic znamená kromě školních povinností, také zátěž pro dětskou imunitu. S příchodem podzimu dochází ke zvýšenému výskytu onemocnění, zejména respiračních infekcí, které se v dětských kolektivech velmi snadno šíří. Recidivující respirační infekce u dětí jsou tak v podzimních měsících jedním z nejčastějších důvodů návštěv pediatra. Tipy, jak posílit dětskou imunitu před návratem do škol a školek, vám přinášíme.

Dětský imunitní systém

Imunitní systém hraje zásadní roli v udržení integrity organismu a zajištění jeho obranyschopnosti proti škodlivým vlivům, reagující na dlouhodobé, krátkodobé i okamžité vlivy. Dětský imunitní systém se začíná vyvíjet ihned po porodu, kdy přichází do styku s prvními antigeny a následují další vývojové fáze, které jsou provázeny učením imunitního systému reakcím na nové podněty a tvorbou imunitní paměti.
 

Respirační infekce u dětí

Přirozeným projevem dětského imunitního systému je nezralost, což má za následek vyšší výskyt respiračních onemocnění. Hladina mateřských protilátek klesá a nejnižších hodnot dosahuje kolem 6. měsíce věku dítěte, což je první období vyššího výskytu respiračních onemocnění. Dalším rizikovým obdobím je pak pro dítě období nástupu do kolektivních zařízení, kde přichází do styku s dosud neznámými mikroorganismy. Vyšší výskyt respiračních infekcí je ale zcela fyziologickou součástí vývoje dětského imunitního systému.
 

Podpora dětské imunity

Před započetím školní docházky chce mnoho rodičů posílit dětský imunitní systém s cílem eliminovat zvýšenou dětskou nemocnost. Posílit imunitu lze pestrou stravou s dostatkem vitaminů, minerálů a dalších potřebných živin nezbytných pro vývoj dětského organismu a správnou funkci, vývoj a regeneraci imunitního systému.
 
  • Vitamin C patří mezi antioxidanty, přispívá k normální tvorbě kolagenu, přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, podporuje vstřebávání železa a normální funkci imunitního systému. Kromě vitaminu C je žádoucí sledovat i příjem vitaminů skupiny B6, B12, vitaminu D, železa, zinku a selenu
 

Do školy a školky s Marťánky

K podpoře zdraví dětské imunity přispívají doplňky stravy s obsahem prospěšných látek. Speciálně dětem je určena řada doplňků stravy Marťánci obsahující vitaminy, minerály a bylinné extrakty na podporu imunity dětí a jejich celkového zdraví.
 
Marťánci ProImun a ProImun Akut poskytují komplexní podporu dětského imunitního systému. Cucací tablety ProImun jsou určeny k dlouhodobému užívání pro podporu dětského imunitního systému před i během rizikového období, kdy jsou kladeny zvýšené nároky na imunitní systém, např. před začátkem školní docházky nebo v období častého výskytu nachlazeníProImun obsahuje výtažek z černého bezu na podporu zdraví dýchacího ústrojí a funkci imunitního systému, výtažek z šípků s antioxidačním účinkem přispívající k přirozené obranyschopnosti organismu a zdraví dýchacích cest. Součástí je také vitamin C, který přispívá ke správné funkci imunitního systému a přírodní beta-glukany.
 

Podpořte také rovnováhu střevní mikrobioty expertními probiotiky a komplexem vitaminů B a C Biopron Kids+

Jak podpořit imunitu často nemocných dětí?
12.09.2022

Jak podpořit imunitu často nemocných dětí?

Každý rodič to dobře zná. Dítě nastoupí do školky či do školy a po několika dnech je nemocné. Opakované infekce u dětí jsou typické pro období, kdy se imunitní systém dítěte poprvé setkává s patogeny, rozvíjí imunitní odpověď a organismus si buduje imunitní paměť. Do určité míry můžeme imunitu dítěte ovlivnit tím, že ji budeme posilovat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 6126
Imunita z přírody
04.04.2022

Imunita z přírody

S jarem nastává ten správný čas nastartovat organismus a podpořit jeho odolnost. Možností, jak podpořit normální funkci imunitního systému, a tím i celkové zdraví, je mnoho. Základem je však zdravý životní styl, jehož součástí je dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, tedy v přírodě. A právě tipy z přírody, které podpoří vaši imunitu, vám přinášíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 242