icon
Marťánci nabízejí specifické produktové řady pro různé potřeby dětí různých věkových kategorií. Ohlídejte společně s Marťánky správný poměr vitamínů a klíčových látek v dětském jídelníčku.​

Studené ruce u dětí

Studené ruce u dětí

V každodenní praxi se pediatři setkávají s dotazy ohledně chladných rukou u dětských pacientů, a to nejen v chladných měsících. Subjektivní pocit či objektivní nález většinou není důvodem pro komplexní vyšetření. Většina rodičů dítěti sahá na ruce a zjišťuje, zda mu není zima. Ruce ale nejsou spolehlivým ukazatelem a děti bývají spíše přehřáté než podchlazené. Rodiče by ale měly zpozornět, dochází-li k barevným změnám končetin, což může signalizovat vážný zdravotní problém.

Imunita u dětí, volte přírodní cestu
21.11.2019

Imunita u dětí, volte přírodní cestu

Každý rodič to dobře zná. Dítě nastoupí do školky či do školy a po několika dnech je nemocné. Opakované infekce u dětí jsou typické pro období, kdy se imunitní systém dítěte poprvé setkává s patogeny, rozvíjí imunitní odpověď a organismus si buduje imunitní paměť. Do určité míry můžeme imunitu dítěte ovlivnit tím, že ji budeme posilovat. Jak? Nejlépe přírodní cestou.

Jak se zbavit aftů u dětí aneb když v pusince bolí
31.10.2019

Jak se zbavit aftů u dětí aneb když v pusince bolí

Afty zná jistě každý. Jde o malé, bolestivé vřídky v ústech. Afty jsou velmi nepříjemné zejména u dětí, protože způsobují bolest při jídle a mluvení, pálení a řezání. Začínají jako jeden nebo více puchýřků, které prasknou a změní se ve vřídek. Afty sice nejsou infekční, ale jsou velmi bolestivou komplikací běžných dětských onemocnění způsobených sníženou imunitou.

Bolest v krku nás může překvapit i v létě
22.08.2019

Bolest v krku nás může překvapit i v létě

Přivezli jste si z dovolené bolest v krku? Bolest v krku nepatří jen k chladným měsícům, ale může nás přepadnout i v létě. Mezi nejčastější příčiny patří ledové nápoje, klimatizace, chození v mokrých plavkách, teplotní výkyvy aj. Co všechno se ale za bolestí v krku může skrývat? My vám přinášíme přehled nejčastějších onemocnění, která mohou být s bolestí v krku spojena.

Imunita dětí trpí s příchodem jara
26.03.2019

Imunita dětí trpí s příchodem jara

Ač je jaro jedním z nejkrásnějších období mnohdy nám ukáže i svou druhou stránku. Některé dospělé potrápí jarní únava a děti se pak nejčastěji potýkají s oslabením imunitního systému.

Jak probíhá bronchitida u dětí

Jak probíhá bronchitida u dětí

Za zánětem průdušek stojí ve většině případů virová infekce, jako třeba nachlazení. Tato nemoc může mít buď akutní, nebo chronickou podobu, přičemž u malých pacientů se nejčastěji jedná o akutní formu.

Podporovat imunitu je třeba i v létě!

Podporovat imunitu je třeba i v létě!

O imunitě se nejčastěji mluví v chladných měsících, kdy za oknem řádí plískanice a vzduchem poletují bacily.

Zobrazuji články 1 až 7 z 17 celkem