icon
Marťánci je speciálně zaměřená řada určená zejména dětem. Příznivé účinky různých vitaminů, minerálů a bylinných extraktů byly prokázány jako podpora imunity dětí a celkového zdraví.

Marťánci nabízejí specifické produktové řady pro různé potřeby dětí různých věkových kategorií. Ohlídejte společně s Marťánky správný poměr vitamínů a klíčových látek v dětském jídelníčku.​

Speciálně na podporu imunitního systému jsou určeni Marťánci ProImun a ProImun Akut, které poskytují komplexní podporu imunitního systému.

Jemná masáž miminek krok za krokem
02.11.2020

Jemná masáž miminek krok za krokem

Jemný a pečující dotek je základním prostředkem masáží u dětí. Dotek prohlubuje vzájemný vztah mezi dítětem a rodičem a navozuje u dítěte pocit klidu a bezpečí. Masáže přispívají k podpoře správného psychomotorického vývoje a mají mnoho dalších zdravotních benefitů. U kojeneckých masáží je však třeba dodržovat určité zásady, a především respektovat aktuální náladu miminka. Jak správně masáž miminka provádět, se dozvíte v našem článku.

První měsíce školy, náročné období pro dětskou imunitu

První měsíce školy, náročné období pro dětskou imunitu

Návrat dětí do školních lavic znamená kromě školních povinností, také zátěž pro dětskou imunitu. S příchodem podzimu dochází ke zvýšenému výskytu onemocnění, zejména respiračních infekcí, které se v dětských kolektivech velmi snadno šíří. Recidivující respirační infekce u dětí jsou tak v podzimních měsících jedním z nejčastějších důvodů návštěv pediatra. Tipy, jak posílit dětskou imunitu před návratem do škol a školek, vám přinášíme.

Jak zajistit dítěti klidný spánek?
06.08.2020

Jak zajistit dítěti klidný spánek?

Klidný, kvalitní a dostatečně dlouhý spánek je klíčem k celkovému zdraví dětí. Fyziologický spánek ovlivňuje nejen zdraví, ale také tělesný, emoční, kognitivní a sociální vývoj dítěte. Během vývoje se ale potřeba spánku u dětí mění, a proto jsou různé také problémy se spánkem. Mezi nejčastější problémy, se kterými se rodiče malých dětí mohou setkat, jsou problémy s usínáním a nespavost. Jak dětem pomoci, aby jejich spánek odpovídal jejich fyziologickým potřebám a ony se ráno probouzely svěží a odpočaté?

Zánět průdušek u dětských pacientů
08.04.2020

Zánět průdušek u dětských pacientů

Zánět průdušek (bronchitida) je u dětí poměrně časté onemocnění. Suchý a dráždivý kašel, který se po několika dnech změní na kašel produktivní s vykašláváním hlenu, je typickým příznakem zánětu průdušek, který často doprovází nachlazení nebo na něj navazuje. Neléčená bronchitida může skončit nebezpečným zápalem plic, a proto by rodiče neměli s návštěvou dětského lékaře otálet.

Zabavte děti doma hravou i aktivní formou

Zabavte děti doma hravou i aktivní formou

Někdy nastanou situace, kdy jsme nuceni zůstat s dětmi doma. A zabavit děti, aby celý den jen neseděly před tabletem či televizní obrazovkou, není vůbec jednoduché. Abychom nejen dětem, ale i rodičům pobyt doma zpříjemnili, přinášíme pár tipů na aktivity, které vás budou bavit.

Poruchy pozornosti u dětí
02.03.2020

Poruchy pozornosti u dětí

Na dítě s poruchou pozornosti okolí často nahlíží jako na zlobivé a nevychované. Ne vždy je ale všechno tak, jak se na první pohled zdá. U dětí nemusí jít o nevychovanost či neposlušnost, ale může se jednat o některou z poruch pozornosti. Tyto poruchy představují pro rodiče a pedagogy náročnou zkoušku. Dětem samotným pak mnohdy komplikují nejen školní vzdělávání, ale i zařazení do kolektivu svých vrstevníků. K dětem s poruchou pozornosti by proto mělo být přistupováno se shovívavostí, trpělivostí a láskou.

Studené ruce u dětí

Studené ruce u dětí

V každodenní praxi se pediatři setkávají s dotazy ohledně chladných rukou u dětských pacientů, a to nejen v chladných měsících. Subjektivní pocit či objektivní nález většinou není důvodem pro komplexní vyšetření. Většina rodičů dítěti sahá na ruce a zjišťuje, zda mu není zima. Ruce ale nejsou spolehlivým ukazatelem a děti bývají spíše přehřáté než podchlazené. Rodiče by ale měly zpozornět, dochází-li k barevným změnám končetin, což může signalizovat vážný zdravotní problém.

Zobrazuji články 1 až 7 z 24 celkem