icon
Marťánci je speciálně zaměřená řada určená zejména dětem. Příznivé účinky různých vitaminů, minerálů a bylinných extraktů byly prokázány jako podpora imunity dětí a celkového zdraví.

Marťánci nabízejí specifické produktové řady pro různé potřeby dětí různých věkových kategorií. Ohlídejte společně s Marťánky správný poměr vitamínů a klíčových látek v dětském jídelníčku.​

Speciálně na podporu imunitního systému jsou určeni Marťánci ProImun a ProImun Akut, které poskytují komplexní podporu imunitního systému.

Zánět průdušek u dětských pacientů
08.04.2020

Zánět průdušek u dětských pacientů

Zánět průdušek (bronchitida) je u dětí poměrně časté onemocnění. Suchý a dráždivý kašel, který se po několika dnech změní na kašel produktivní s vykašláváním hlenu, je typickým příznakem zánětu průdušek, který často doprovází nachlazení nebo na něj navazuje. Neléčená bronchitida může skončit nebezpečným zápalem plic, a proto by rodiče neměli s návštěvou dětského lékaře otálet.

Zabavte děti doma hravou i aktivní formou

Zabavte děti doma hravou i aktivní formou

Někdy nastanou situace, kdy jsme nuceni zůstat s dětmi doma. A zabavit děti, aby celý den jen neseděly před tabletem či televizní obrazovkou, není vůbec jednoduché. Abychom nejen dětem, ale i rodičům pobyt doma zpříjemnili, přinášíme pár tipů na aktivity, které vás budou bavit.

Poruchy pozornosti u dětí
02.03.2020

Poruchy pozornosti u dětí

Na dítě s poruchou pozornosti okolí často nahlíží jako na zlobivé a nevychované. Ne vždy je ale všechno tak, jak se na první pohled zdá. U dětí nemusí jít o nevychovanost či neposlušnost, ale může se jednat o některou z poruch pozornosti. Tyto poruchy představují pro rodiče a pedagogy náročnou zkoušku. Dětem samotným pak mnohdy komplikují nejen školní vzdělávání, ale i zařazení do kolektivu svých vrstevníků. K dětem s poruchou pozornosti by proto mělo být přistupováno se shovívavostí, trpělivostí a láskou.

Studené ruce u dětí

Studené ruce u dětí

V každodenní praxi se pediatři setkávají s dotazy ohledně chladných rukou u dětských pacientů, a to nejen v chladných měsících. Subjektivní pocit či objektivní nález většinou není důvodem pro komplexní vyšetření. Většina rodičů dítěti sahá na ruce a zjišťuje, zda mu není zima. Ruce ale nejsou spolehlivým ukazatelem a děti bývají spíše přehřáté než podchlazené. Rodiče by ale měly zpozornět, dochází-li k barevným změnám končetin, což může signalizovat vážný zdravotní problém.

Imunita u dětí, volte přírodní cestu
21.11.2019

Imunita u dětí, volte přírodní cestu

Každý rodič to dobře zná. Dítě nastoupí do školky či do školy a po několika dnech je nemocné. Opakované infekce u dětí jsou typické pro období, kdy se imunitní systém dítěte poprvé setkává s patogeny, rozvíjí imunitní odpověď a organismus si buduje imunitní paměť. Do určité míry můžeme imunitu dítěte ovlivnit tím, že ji budeme posilovat. Jak? Nejlépe přírodní cestou.

Jak se zbavit aftů u dětí aneb když v pusince bolí
31.10.2019

Jak se zbavit aftů u dětí aneb když v pusince bolí

Afty zná jistě každý. Jde o malé, bolestivé vřídky v ústech. Afty jsou velmi nepříjemné zejména u dětí, protože způsobují bolest při jídle a mluvení, pálení a řezání. Začínají jako jeden nebo více puchýřků, které prasknou a změní se ve vřídek. Afty sice nejsou infekční, ale jsou velmi bolestivou komplikací běžných dětských onemocnění způsobených sníženou imunitou.

Bolest v krku nás může překvapit i v létě
22.08.2019

Bolest v krku nás může překvapit i v létě

Přivezli jste si z dovolené bolest v krku? Bolest v krku nepatří jen k chladným měsícům, ale může nás přepadnout i v létě. Mezi nejčastější příčiny patří ledové nápoje, klimatizace, chození v mokrých plavkách, teplotní výkyvy aj. Co všechno se ale za bolestí v krku může skrývat? My vám přinášíme přehled nejčastějších onemocnění, která mohou být s bolestí v krku spojena.

Zobrazuji články 1 až 7 z 20 celkem