Imunita je mechanismus těla, který jej chrání před škodlivými vlivy.
Kdy je důležité podpořit správnou funkci imunity?

• Když vy nebo osoby okolo vás mají chřipku, respirační onemocnění, bolest v krku nebo rýmu.
  • Jestliže se necítíte dobře, jste unavení, je vám chladno, trpíte nechutenstvím a jste přecitlivělí či podráždění.
  • Pokud strava není dostatečně vyvážená, aby obsahovala klíčové látky podporující imunitu – maso, ořechy, ryby, mléčné produkty nebo cereálie.
Jak předcházet respiračním infekcím? Vyzkoušejte ViruProtect
17.02.2021

Jak předcházet respiračním infekcím? Vyzkoušejte ViruProtect

Respirační infekce jsou nejčastějším důvodem návštěv nejen ordinací praktických lékařů, ale také lékáren. S onemocněními dýchacích cest se setkáváme především v chladných měsících, které respirační infekce vyvolávají. I když je jejich průběh většinou lehký, oslabené jedince může ohrožovat na životě.

Vkročte do nového roku se silnou imunitou!
12.01.2021

Vkročte do nového roku se silnou imunitou!

Doplňky stravy na podporu imunity jsou vyhledávány nejen v období vyššího výskytu respiračních infekcí, ale během celého roku. V dnešní době obzvlášť si lidé více uvědomují potřebu normálně fungujícího imunitního systému. Podpora imunity je také jedním z novoročních předsevzetí, která jsou s novým rokem spojena. Proto jsme si pro vás připravili tipy, které vám pomohou imunitu podpořit.

Sezóna šípků je za dveřmi a s ní nejoblíbenější šípkové recepty

Sezóna šípků je za dveřmi a s ní nejoblíbenější šípkové recepty

I když je léto stále v plném proudu, není od věci se připravit na podzimní nachlazení. Jak? Přece sběrem šípků, známých svým vysokým obsahem vitaminu C. Šípkový čaj jako podpora organismu při nachlazení je známou babskou radou již od nepaměti. Sezóna šípků spadá na přelom léta a podzimu, a proto vám přinášíme nejen rady, jak šípky sbírat a sušit, ale také oblíbené šípkové recepty na podporu zdraví během podzimních plískanic.

První měsíce školy, náročné období pro dětskou imunitu

První měsíce školy, náročné období pro dětskou imunitu

Návrat dětí do školních lavic znamená kromě školních povinností, také zátěž pro dětskou imunitu. S příchodem podzimu dochází ke zvýšenému výskytu onemocnění, zejména respiračních infekcí, které se v dětských kolektivech velmi snadno šíří. Recidivující respirační infekce u dětí jsou tak v podzimních měsících jedním z nejčastějších důvodů návštěv pediatra. Tipy, jak posílit dětskou imunitu před návratem do škol a školek, vám přinášíme.

Nemoc špinavých rukou, nechtěný suvenýr z dovolené či letního tábora
28.07.2020

Nemoc špinavých rukou, nechtěný suvenýr z dovolené či letního tábora

Hepatitida A, známá také jako žloutenka či nemoc špinavých rukou, se vyskytuje zejména v zemích s nízkým hygienickým standardem. Onemocnět lze ale prakticky kdekoliv. Hepatitida A se snadno šíří v kolektivech, a tak může dojít k nákaze např. na letních dětských táborech. Proti hepatitidě A naštěstí existuje účinné očkování, dlouhodobě chránící před onemocněním. Jaké jsou příznaky a doporučená preventivní opatření proti tomuto onemocnění, které dokáže léto nepříjemně zkomplikovat?

Jak správně a bezpečně odstranit klíště
14.07.2020

Jak správně a bezpečně odstranit klíště

Mýtus, že klíště se vyskytuje jen v lese, je už dávno překonán. Klíště si můžeme odnést i z městského parku nebo z trávníku před domem. Pokud si tohoto nechtěného společníka domů přineseme, je nutné se ho ihned zbavit. Bohužel ne každý zná způsob, jak klíště správně a bezpečně odstranit, a navíc se často tradují různé metody, které přenos infekce ještě zvyšují. Bezpečný a správný způsob odstranění klíštěte vám přinášíme.

Lymeská borelióza a klíšťová encefalitida, různá onemocnění, ale společný přenašeč
30.06.2020

Klíšťata patří mezi přenašeče neuroinfekcí, z nichž nejznámější a nejzávažnější je lymeská borelióza a klíšťová encefalitida. I když se jedná o různá onemocnění s rozdílnými příznaky, lidé je často zaměňují. Společným přenašečem lymeské boreliózy a klíšťové encefalitidy je klíště, jehož aktivita bývá zejména v letních měsících velmi vysoká. Přehled základních příznaků těchto obávaných onemocnění je třeba znát, protože včasná diagnostika je základem úspěšné léčby.

Zobrazuji články 1 až 7 z 48 celkem