Imunita je mechanismus těla, který jej chrání před škodlivými vlivy.
Kdy je důležité podpořit správnou funkci imunity?

• Když vy nebo osoby okolo vás mají chřipku, respirační onemocnění, bolest v krku nebo rýmu.
  • Jestliže se necítíte dobře, jste unavení, je vám chladno, trpíte nechutenstvím a jste přecitlivělí či podráždění.
  • Pokud strava není dostatečně vyvážená, aby obsahovala klíčové látky podporující imunitu – maso, ořechy, ryby, mléčné produkty nebo cereálie.
Co by nemělo chybět v domácí lékárničce?
13.07.2021

Co by nemělo chybět v domácí lékárničce?

Nejen během letních měsíců se můžeme setkat se situacemi, které nás nutí sáhnout do domácí lékárničky. Vždy bychom měli být připraveni na nachlazení či průjmová onemocnění a další zdravotní obtíže, která nás mohou kdykoliv překvapit. Co se vyplatí mít vždy po ruce? Představíme vám několik produktů společnosti  STADA PHARMA CZ, která v České republice zastupuje přední německou farmaceutickou společnost STADA Arzneimittel AG, řadící se mezi globální lídry na světovém trhu s generickými léky. Produkty společnosti STADA PHARMA CZ by vám doma určitě neměly chybět.

Proč nás v létě bolí v krku?
01.07.2021

Proč nás v létě bolí v krku?

Venku jsou vedra na padnutí, celý den z vás permanentně lije pot, ale v krku vás nepříjemně škrábe a bolestivě se vám polyká? To není nic výjimečného. I v létě totiž klidně můžete chytnout angínu, a to mnohem snáz, než si myslíte. A velkou porcí zmrzliny to nespravíte, to se jen tak říká. Naopak, můžete si ještě podchladit mandle a přivodit další zbytečné trable.

Rakytník – oranžový poklad ze zahrádky
01.07.2021

Rakytník – oranžový poklad ze zahrádky

Drobné kyselé bobulky plné vitaminů.

Jarní únava, nedostatek energie a pylové alergie. Bojujte s nejčastějšími jarními nešvary!
22.04.2021

I když na jaře venku všechno kvete, příroda se probouzí a venku svítí sluníčko, vy se můžete cítit unavení, bez energie, a navíc vás trápí jarní alergie. I takhle může bohužel pro někoho vypadat jaro. Jarní únava a pylové alergie bývají sice přechodnými obtížemi, ale umí jarní náladu pěkně otrávit. Jak se jim bránit, pokud možno přírodní cestou?

Jak předcházet respiračním infekcím? Vyzkoušejte ViruProtect
17.02.2021

Jak předcházet respiračním infekcím? Vyzkoušejte ViruProtect

Respirační infekce jsou nejčastějším důvodem návštěv nejen ordinací praktických lékařů, ale také lékáren. S onemocněními dýchacích cest se setkáváme především v chladných měsících, které respirační infekce vyvolávají. I když je jejich průběh většinou lehký, oslabené jedince může ohrožovat na životě.

Vkročte do nového roku se silnou imunitou!
12.01.2021

Vkročte do nového roku se silnou imunitou!

Doplňky stravy na podporu imunity jsou vyhledávány nejen v období vyššího výskytu respiračních infekcí, ale během celého roku. V dnešní době obzvlášť si lidé více uvědomují potřebu normálně fungujícího imunitního systému. Podpora imunity je také jedním z novoročních předsevzetí, která jsou s novým rokem spojena. Proto jsme si pro vás připravili tipy, které vám pomohou imunitu podpořit.

Sezóna šípků je za dveřmi a s ní nejoblíbenější šípkové recepty

Sezóna šípků je za dveřmi a s ní nejoblíbenější šípkové recepty

I když je léto stále v plném proudu, není od věci se připravit na podzimní nachlazení. Jak? Přece sběrem šípků, známých svým vysokým obsahem vitaminu C. Šípkový čaj jako podpora organismu při nachlazení je známou babskou radou již od nepaměti. Sezóna šípků spadá na přelom léta a podzimu, a proto vám přinášíme nejen rady, jak šípky sbírat a sušit, ale také oblíbené šípkové recepty na podporu zdraví během podzimních plískanic.

Zobrazuji články 1 až 7 z 53 celkem