Sezóna šípků je za dveřmi a s ní nejoblíbenější šípkové recepty

Sezóna šípků je za dveřmi a s ní nejoblíbenější šípkové recepty

I když je léto stále v plném proudu, není od věci se připravit na podzimní nachlazení. Jak? Přece sběrem šípků, známých svým vysokým obsahem vitaminu C. Šípkový čaj jako podpora organismu při nachlazení je známou babskou radou již od nepaměti. Sezóna šípků spadá na přelom léta a podzimu, a proto vám přinášíme nejen rady, jak šípky sbírat a sušit, ale také oblíbené šípkové recepty na podporu zdraví během podzimních plískanic.

První měsíce školy, náročné období pro dětskou imunitu

První měsíce školy, náročné období pro dětskou imunitu

Návrat dětí do školních lavic znamená kromě školních povinností, také zátěž pro dětskou imunitu. S příchodem podzimu dochází ke zvýšenému výskytu onemocnění, zejména respiračních infekcí, které se v dětských kolektivech velmi snadno šíří. Recidivující respirační infekce u dětí jsou tak v podzimních měsících jedním z nejčastějších důvodů návštěv pediatra. Tipy, jak posílit dětskou imunitu před návratem do škol a školek, vám přinášíme.

Šalvěj lékařská podporuje zdraví při kašli i ženských obtížích
17.09.2020

Šalvěj lékařská podporuje zdraví při kašli i ženských obtížích

Šalvěj lékařská, salvia officinalis, nese svůj název podle latinského slova „salvare“, což znamená spasit či vyléčit. Není proto divu, že šalvěj lékařská byla od nepaměti považována za lék na dlouhověkost a téměř všechny tělesné neduhy. Dnes je šalvěj oblíbenou léčivou bylinou zejména díky podpoře zdraví respiračního systému, imunity a trávicí soustavy. Proč patří šalvěj mezi nejoblíbenější léčivé byliny? Důvodů je mnoho, a proto by šalvěj neměla na vaší zahrádce chybět.

Nespavost nepodceňujte, výrazně zhoršuje kvalitu života
17.09.2020

Nespavost nepodceňujte, výrazně zhoršuje kvalitu života

Poruchy spánku trápí čím dál více osob včetně dětí. Příležitostnou poruchou spánku, nejčastěji nespavostí, trpí až jedna čtvrtina populace. Kvalita a délka spánku má zásadní vliv na celkové zdraví a jeho nedostatek může souviset s celou řadou zdravotních obtíží. Jak nespavost ovlivňuje kvalitu života a proč je tak důležité vyhledat lékaře se dozvíte v našem článku.

Exkurze do světa antioxidantů aneb jak antioxidanty přispívají zdraví
06.08.2020

Exkurze do světa antioxidantů aneb jak antioxidanty přispívají zdraví

„Antioxidant“ je pojem, který je používán nejen v souvislosti se zdravím a zdravou výživou, ale také s krásou a mladistvým vzhledem. Antioxidanty jsou tak obecně vnímány jako zdravé a zdraví prospěšné. Málokdo ale ví, co to antioxidanty vlastně jsou, k čemu slouží a kde všude se vyskytují. Pro ty, kteří se s antioxidanty chtějí blíže seznámit, přinášíme malou exkurzi do jejich tajemného světa.

Matcha čaj osvěží a dodá energii
03.08.2020

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Nemoc špinavých rukou, nechtěný suvenýr z dovolené či letního tábora
28.07.2020

Nemoc špinavých rukou, nechtěný suvenýr z dovolené či letního tábora

Hepatitida A, známá také jako žloutenka či nemoc špinavých rukou, se vyskytuje zejména v zemích s nízkým hygienickým standardem. Onemocnět lze ale prakticky kdekoliv. Hepatitida A se snadno šíří v kolektivech, a tak může dojít k nákaze např. na letních dětských táborech. Proti hepatitidě A naštěstí existuje účinné očkování, dlouhodobě chránící před onemocněním. Jaké jsou příznaky a doporučená preventivní opatření proti tomuto onemocnění, které dokáže léto nepříjemně zkomplikovat?

Zobrazuji články 1 až 7 z 72 celkem