Silvestrovský a povánoční detox začíná!

Silvestrovský a povánoční detox začíná!

Publikováno: 03.01.2022

Zobrazení: 6493

Vánoční svátky jsou dny, kdy jsme si užívali plnými doušky nejen sváteční pohodu, ale také plné sváteční tabule. Cukroví, nadměrná konzumace jídla a přemíra alkoholu se po Vánocích na nás mohou projevit únavou, vyčerpáním a obtížemi se zažíváním. Jako bonus nám ručička na váze může ukazovat i o pár kilo navíc. Díky povánočnímu detoxu vrátíte tělo zpět do formy a získáte znovu energii, kterou budete v Novém roce potřebovat.

Zpátky do formy

Detoxikace organismu, také označovaná jako celková očista, je metodou využívanou již tisíce let. Hlavním cílem detoxikace organismu není zbavit se nadbytečných kil přísným hladověním, ale jde o to, zbavit organismus toxinů a škodlivých látek. Detoxikace přispívá ke zbavení se únavy, nastartování metabolismu a zmírnění zažívacích obtíží. Detox není o hladovění, ale o tom, dostat tělo zpátky do formy.
 

V hlavní roli játra

Játra jsou hlavním detoxikačním orgánem, a kromě toho zajišťují také metabolismus sacharidů, lipidů, aminokyselin a proteinů a tvorbu cholesterolu. Léky a alkohol jsou díky enzymatickým systémům jater odbourávány a vylučovány. Játra jsou zásobárnou důležitých látek jako je železo, vitaminy A, K, D a B12. Cílem detoxikace je pomoci nejen játrům, ale také dalším detoxikačním orgánům jako jsou ledviny, plíce, lymfatický systém, mazové žlázy a střeva, zbavit tělo toxinů a škodlivých látek.
 

Změňte způsob stravování

Klíčovým faktorem detoxikace organismu je přirozená strava, bohatá na ovoce a zeleninu, ořechy, semínka a luštěniny. Zásadní je pro detoxikaci také zvýšený příjem vlákniny, která čistí obsah střev. Jako nevhodné jsou rafinované cukry, bílé pečivo, uzeniny, červené maso, alkohol, různé sladké, slané a smažené pochutiny. Namísto sladkých limonád a džusů, sáhněte po čisté vodě nebo bylinkových čajích. K detoxu však patří také dostatek aktivního pohybu na čerstvém vzduchu, dostatečně dlouhý a kvalitní spánek, dodržování pitného režimu a odstranění stresu. Samozřejmostí je absence alkoholu a nikotinu.
 

Podpořte detoxikaci doplňky stravy

Detoxikaci organismu je vhodné podpořit doplňky stravy, obsahující kombinaci přírodních látek podporujících celkovou očistu těla. Při detoxikaci organismu je třeba být obezřetní a volit namísto drastických diet kvalitní pomocníky, protože jen tradicí prověřené byliny přinášejí šetrnou, ale efektivní cestu, jak osvěžit své orgánové dráhy.
 

Z nabídky Walmark doporučujeme:

Chole PRO

Chole PRO obsahuje dvě hlavní složky, kterými jsou monakolin K a rybí olej. Monakolin K přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi a rybí olej díky obsahu omega-3 nenasycených mastných kyselin EPA a DHA přispívá ke zdraví srdce a podpoře jeho normální funkce.
 

Chlorella 500 mg

Chlorella (Chlorella vulgaris) patří mezi velmi populární zelené „superpotraviny“. Je to jednobuněčná sladkovodní zelená řasa, přirozeně bohatá na živiny jako jsou bílkoviny, vitaminy a minerály. Podporuje očistu těla, chrání buňky před oxidativním stresem a přispívá ke správnému fungování imunitního systému. 
 
 

Celkové zdraví můžete podpořit také širokou nabídkou doplňků stravy nejvyšší kvality ve formě vitaminů, minerálů, ale také sofistikovanějších produktů pro více specifické potřeby.