Novoroční detox začíná!

Novoroční detox začíná!

Publikováno: 20.01.2023

Zobrazení: 6709

Cítíte se během zimy unavení, vyčerpaní a bez energie? Důvodů, proč se potýkáme se zimní únavou, může být mnoho. Od nedostatku slunečního svitu, až po kilogramy nabrané v důsledku menšího energetického výdeje a konzumace většího množství kalorií. Zkuste náš novoroční detox a vraťte tělo i mysl zpět do formy. Někdy totiž stačí opravdu málo, abyste se cítili lépe!

Zpátky do formy

I když je detoxikace organismu spojována především s jarem, kdy se po dlouhé zimě snažíme tělo znovu nastartovat, očista organismu je skvělá i v zimě. Detoxikace, označovaná také jako celková očista organismu, je velmi oblíbenou metodou, která je využívána již tisíce let. Hlavním cílem detoxikace není zbavit se nadbytečných kil přísným hladověním a pitím zeleninových šťáv, ale jde o to, zbavit organismus toxinů a škodlivých látek. Detoxikace navíc přispívá ke zbavení se únavy a vyčerpání, k nastartování metabolismu a k podpoře zažívání. Pokud chcete podpořit vaši snahu získat opět optimální hmotnost a zlepšit nejen fyzickou, ale také psychickou kondici, zkuste novoroční detox, díky kterému se můžete cítit opět ve formě!

 
Detox začíná u zdravých jater

Játra jsou hlavním detoxikačním orgánem, a kromě toho zajišťují také metabolismus sacharidů, lipidů, aminokyselin, proteinů a tvorbu cholesterolu. Léky a alkohol jsou díky enzymatickým systémům jater odbourávány a vylučovány. Játra jsou zásobárnou důležitých látek jako je železo, vitaminy A, K, D a B12. Cílem detoxikace je pomoci nejen játrům, ale také dalším detoxikačním orgánům jako jsou ledviny, plíce, lymfatický systém, mazové žlázy a střeva, zbavit tělo toxinů a škodlivých látek. Pro podporu funkce jater je využívána oblíbená bylina ostropestřec mariánský, obsahující silymarin, aktivní složku obsahující komplex bioflavonoidů, který je extrahovaný z jeho semen. Ostropestřec podporuje detoxikační potenciál jater a chrání jaterní buňky před působením volných radikálů. Navíc přispívá k udržení funkce jater, podporuje celkovou očistu organismu a podporuje trávení. Vysoce kvalitní extrakt z této známé byliny najdete v doplňku stravy Silymax 7000 mg s obsahem sylimarinu v denní dávce.

 
Změňte způsob stravování

Klíčovým faktorem detoxikace organismu je vyvážený a pestrý jídelníček, strava bohatá nejen na ovoce a zeleninu, ale také na vlákninu, která přispívá ke zdraví střev. Pro každodenní péči o střevní mikroflóru je vhodný také doplněk stravy Biopron9 představující vyváženou kombinaci 9 probiotických kmenů v denní dávce. Z jídelníčku je vhodné odstranit nezdravé rafinované cukry, bílé pečivo, uzeniny, červené maso, alkohol, různé sladké, slané a smažené pochutiny. Namísto sladkých limonád a džusů, sáhněte raději po čisté vodě nebo bylinkových a ovocných neslazených čajích. K detoxikaci organismu patří i dostatek aktivního pohybu na čerstvém vzduchu, dostatečně dlouhý a kvalitní spánek, dodržování pitného režimu a eliminace stresu. Samozřejmostí je absence alkoholu a nikotinu.

 
Získejte zpět energii a vitalitu!

Pokud jste v zimě unaveni, není nic jednoduššího než doplnit energii a vitalitu za pomoci přírodních látek. Doplněk stravy Spektrum Energie podpoří kondici díky obsahu vitaminů, minerálů a je obohacen o koenzym Q10, který se přirozeně vyskytuje v každé buňce lidského těla vyskytující se v játrech, plicích a srdci. Obsažené vitaminy B2, B3, B6 a C přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání. Pro podporu energie je vhodný doplněk stravy Ženšen korejský pro duševní a fyzickou pohodu, a to nejen během detoxikační kúry. Ženšen je od nepaměti znám jako adaptogen, pomáhá tělu adaptovat se na stres a překonat únavu, což oceníte zejména v období nadměrného stresu. Pomáhá zachovat optimální tělesnou výkonnost, vytrvalost, pomáhá udržet energii a vitalitu. V tradiční východní medicíně je ženšen bylinou, pro kterou bychom jen těžko hledali konkurenci. Nesmíme ovšem zapomenout zmínit guaranu, která podporuje fyzickou aktivitu, pomáhá zvýšit bdělost a koncentraci, povzbuzuje organismus, a navíc přispívá k podpoře imunity a k metabolizmu tuků a pomáhá při kontrole hmotnosti. Přirozeně obsahuje vysoké množství kofeinu. Vysoce kvalitní extrakt semen guarany najdete v doplňku stravy Guarana 800 mg představující přírodní zdroj energie s originálním extraktem ze semen guarany až z Brazílie.
 

Podpořte nejen detoxikaci organismu, ale také celkové zdraví!

Detoxikaci a zdraví organismu lze podpořit doplňky stravy z pestré nabídky Klubu zdraví. Při detoxikaci organismu volte jen ověřené a kvalitní doplňky stravy, které podpoří zdraví detoxifikačních orgánů šetrným a efektivním způsobem. Nezapomínejte, a to nejen během novoročního detoxu, podpořit také celkové zdraví prostřednictvím mnoha našich produktů té nejvyšší kvality ve formě vitaminů, minerálů, ale také sofistikovanějších produktů pro více specifické potřeby.
 


 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Jarní detox s rozumem
12.05.2021

Jarní detox s rozumem

Na počátku jara se na nás ze všech stran valí zaručené tipy, jak na jarní detoxikaci organismu. Jarní detox v podobě přísné diety a hladovění organismu v žádném případě ovšem neprospívá. Na to, aby se člověk cítil dobře, a to nejen na jaře, stačí zdravé stravování, dostatek pohybu a odpočinku a dostatek životního optimismu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 5391
Top 10 potravin pro detoxikaci těla
11.12.2019

Top 10 potravin pro detoxikaci těla

Problémy se zažíváním jsou v důsledku nezdravého životního stylu čím dál častějším problémem. Mnozí z nás jistě slyšeli o detoxikaci organismu, pojmu užívaném zejména v přírodní medicíně. Detoxikací se rozumí celková očista organismu od tělu škodlivých látek. Škodlivými látkami jsou myšleny jak vlivy z prostředí, tak i například nevhodná strava. Při detoxikaci je doporučováno konzumovat některé potraviny, které tento očistný proces podporují. Které potraviny to jsou se dozvíte v našem článku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 3480
Jak na správnou detoxikaci, zásady a tipy
02.03.2020

Jak na správnou detoxikaci, zásady a tipy

Očista střev je základem každé detoxikace organismu. Je to proces, díky kterému se zažívací trakt zbaví nahromaděných škodlivin a zároveň je také prevencí mnoha zdravotních potíží, a to nejen zažívacích. Detoxikace střev je podmínkou úspěšné očisty dalších orgánů. Škodlivé látky omezují správné fungování organismu a negativně působí nejen na tělo, ale i na psychiku. Jak na úspěšnou detoxikaci a jaké zásady je potřeba dodržovat se dočtete v našem článku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 32932
O svátcích játra utrpěla. Dostaňte je znovu do formy!
29.01.2018

O svátcích játra utrpěla. Dostaňte je znovu do formy!

Firemní večírky, setkání s rodinou, posezení s přáteli, procházky městem se svařákem v ruce… A jako třešinka na dortu pořádný silvestrovský mejdan. Není divu, že po takové jízdě vaše játra trpí. Vynahraďte jim to novoroční očistou.

Přečtěte si více
Zobrazení: 179
Ostropestřec, bylina, která si s játry rozumí
23.02.2024

Ostropestřec, bylina, která si s játry rozumí

Pokud jste ještě neobjevili sílu ostropestřce mariánského, je to velká škoda. Ostropestřec mariánský patří mezi nejoblíbenější a nejznámější byliny pro podporu zdraví jater, jejich přirozenou detoxikaci a podporu správného trávení. Jeho pozitivní účinky na játra jsou navíc známá již více než 2 tisíce let. V době, kdy je naše tělo neustále pod vlivem škodlivých toxinů (např. v důsledku znečištěného životního prostřední, užívání léků, či konzumace potravin s umělými přísadami), je důležité myslet na to, jak zdraví jater podpořit.

Přečtěte si více
Zobrazení: 2595
Tipy, díky kterým budete fit a plni energie i na konci zimy!
16.03.2023

Tipy, díky kterým budete fit a plni energie i na konci zimy!

Přechod mezi zimou a jarem může být pro organismus náročným obdobím. Chladné počasí, dny bez sluníčka, a navíc změna času může pro mnohé znamenat nejen zvýšenou fyzickou, ale také psychickou zátěž. Jak si čekání na jaro usnadnit?

Přečtěte si více
Zobrazení: 167
Matcha čaj osvěží a dodá energii
18.07.2023

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 864
Potřebujete zvýšit bdělost a dodat energii? Zkuste guaranu!
23.02.2023

Potřebujete zvýšit bdělost a dodat energii? Zkuste guaranu!

Máte pocit, že už vám chybí sluníčko, jste unavení, ospalí a bez energie? Možná je na čase zařadit do jídelníčku guaranu! Bylinu, která je svým pozitivním vlivem na vitalitu a energii známá od nepaměti.

Přečtěte si více
Zobrazení: 78