Top 10 potravin pro detoxikaci těla

Top 10 potravin pro detoxikaci těla

Publikováno: 11.12.2019

Zobrazení: 3516

Problémy se zažíváním jsou v důsledku nezdravého životního stylu čím dál častějším problémem. Mnozí z nás jistě slyšeli o detoxikaci organismu, pojmu užívaném zejména v přírodní medicíně. Detoxikací se rozumí celková očista organismu od tělu škodlivých látek. Škodlivými látkami jsou myšleny jak vlivy z prostředí, tak i například nevhodná strava. Při detoxikaci je doporučováno konzumovat některé potraviny, které tento očistný proces podporují. Které potraviny to jsou se dozvíte v našem článku.

Důvody detoxikace organismu

Je obecně známé, že látky znečišťující organismus se nacházejí všude kolem nás. Do našeho těla se dostávají mnoha způsoby, z nichž některé lze ovlivnit, jiné bohužel ne. Toxiny získáváme vdechováním, potravou, nadužíváním léků, stykem s kontaminovanými předměty aj. V důsledku působení škodlivých látek je snižována imunita organismu, člověk je častěji nemocný, má problémy se zažíváním a mnoho dalších zdravotních obtíží. Mezi orgány, které jsou nevhodnými vlivy nejvíce postiženy jsou játra, střeva, ledviny, klouby a lymfatický systém. Detoxikace je proto tělu velmi prospěšná.
 

Způsoby detoxikace organismu

Existuje celá řada způsobů, jak tělo očistit. Mezi ty nejznámější se řadí půst, detoxikační náplasti a přístroje, zdravý pohyb, změna jídelníčku, pitný režim a očistné kúry.
 

Detoxikace a jídelníček

Důležitou roli při detoxikaci organismu hraje náš jídelníček. Doporučováno je konzumovat potraviny, které k očistě organismu přispívají. Jde o potraviny podporující detoxikaci mnoha způsoby, např. podporují cirkulaci krve a vyplavování toxinů, proces trávení, ochraňují jaterní buňky, obsahují antioxidanty, působící proti toxinům a podporují imunitu.
 

Top 10 detoxikačních potravin

  • Zázvor - Zázvor díky vonným silicím podporuje trávení, stimuluje krevní oběh, povzbuzuje při únavě, působí protizánětlivě, ničí bakterie, viry i houby. Pozitivně působí na cirkulaci krve, lymfy a tekutin, což se se odráží ve zvýšeném odplavování toxinů z těla.
 
  • Česnek - Česnek funguje jako přírodní antibiotikum, působí proti vnitřním parazitům, ničí bakterie, viry i plísně. Má protizánětlivé účinky, pozitivně ovlivňuje kardiovaskulární systém, snižuje krevní tlak, podporuje tvorbu bílých krvinek a posiluje imunitu.
 
  • Červená řepa - Červená řepa se podílí na regeneraci organismu, je významným antioxidant, podporuje imunitu a peristaltiku střev. Příznivě ovlivňuje činnost jater, stimuluje vylučování trávicích šťáv a pomáhá metabolismu a trávení.
 
  • Citrón - Citron je známý jako zdroj vitamínu C, a proto je konzumován zejména v období chřipek a nachlazení na posílení imunity. Má protizánětlivé účinky, funguje jako antioxidant, chrání buňky proti volným radikálům a pomáhá rychlejšímu spalování tuků.
 
  • Koriandr - Podílí se na vylučování škodlivých látek z těla, pomáhá při zažívacích potížích a ničí střevní parazity. Koriandr povzbuzuje činnost slinivky břišní a pozitivně působí na činnost nervového systému. Známé jsou také jeho protizánětlivé vlastnosti.
 
  • Avokádo - Avokádo je velmi bohaté na antioxidanty. Pomáhá blokovat karcinogeny a je významným pomocníkem jater při detoxikaci.
 
  • Bílé hlávkové zelí - Zelí je významným zdrojem vitaminu C a řady minerálních látek. Šťáva z něho, ať už se jedná o čerstvé či kvašené zelí, je oblíbeným přírodním prostředkem pro detoxikaci jater.
 
  • Jablka - Jablka obsahují betakaroteny, vitamíny B, C a E, železo, draslík, zinek, měď a hořčík. Podporují zdravé trávení, působí příznivě na tvorbu střevní mikroflóry, povzbuzují funkci jater, snižují hladinu tuků v krvi a mají protizánětlivé účinky.
 
  • Brokolice - Je jedna z nejzdravějších potravin. Obsahuje vitamíny C, D a E, ale především enzymy podporující detoxikaci jater, krvetvorbu a metabolismus.
 
  • Zelený čaj - Díky vysokému obsahu antioxidantu (katechin) napomáhá tělu odstraňovat volné radikály. Zelený čaj zrychluje metabolismus a následné rychlejší odbourávání tuků.
Proces detoxikace lze podpořit intenzivní 14 - denní detoxikační kúrou DetoxElixeer MAX. Jedná se o unikátní komplex devíti pečlivě vybraných bylin obohacených o probiotickou vlákninu. DetoxElixeer MAX představuje rychlou a efektivní podporu při celkové očistě těla.