O svátcích játra utrpěla. Dostaňte je znovu do formy!

O svátcích játra utrpěla. Dostaňte je znovu do formy!

Publikováno: 29.01.2018

Zobrazení: 180

Firemní večírky, setkání s rodinou, posezení s přáteli, procházky městem se svařákem v ruce… A jako třešinka na dortu pořádný silvestrovský mejdan. Není divu, že po takové jízdě vaše játra trpí. Vynahraďte jim to novoroční očistou.

V tom vám nejlépe pomůže ostropestřec mariánský. Tento okrasný bodlák obsahuje komplex léčivých látek souhrnně nazývaných silymarin, který podporuje samočistící schopnost jater, obnovuje poškozenou jaterní tkáň, podporuje trávení a tvorbu žluči.

Během detoxu vynechte tučná jídla

Aby ostropestřec mohl naplno projevit své blahodárné účinky, užívejte ho vždy po dobu několika týdnů, a to například formou čaje ze semen, která koupíte v lékárně. K tomu, aby se správně vylouhovala, je však musíte nejdříve rozdrtit. Čajovou lžičku drcených semen potom přelijte ¼ litrem vroucí vody a nechte 10–20 minut odstát. Čaj přeceďte a pijte horký po malých doušcích dvakrát denně na lačný žaludek – přibližně půl hodiny před obědem a večer před spaním (během této očistné kúry se vyvarujte alkoholu, syntetických léků a příliš tučných potravin). Nebo můžete zvolit pohodlnější variantu v podobě doplňku stravy s vysokým obsahem čistého a kvalitního extraktu ze semen ostropestřce. Zakoupíte volně v lékárnách nebo na e-shopu.

Zařaďte co nejvíc zásaditých potravin

Činnost jater podpoříte také konzumací zásadité zeleniny (kapusta, řeřicha, brokolice, celer, cibule, rukola, čekanka, polníček, artyčoky a další). Do jídelníčku je vhodné zařadit také limetky, grapefruit, luštěniny, různá olejnatá semínka, panenské rostlinné oleje, vlašské a lískové ořechy nebo mořské ryby (losos, sardinky). Z koření pak mátu, kurkumu, šalvěj, rozmarýn, semena kopru a římského kmínu. Odborníci na přírodní medicínu doporučují také tzv. medovou vodu: 250 ml vody 10 minut povařte, nechte trochu vychladnout, ochuťte dvěma lžičkami limetkové šťávy a lžičkou domácího medu. Pijte nalačno každé ráno.

Na podzim dostanou játra zabrat. Nenechte je v tom!
14.12.2017

Na podzim dostanou játra zabrat. Nenechte je v tom!

Zrevidujte jídelníček a vsaďte na krásný bodlák.

Přečtěte si více
Zobrazení: 490
7 tipů pro přirozené trávení
25.02.2018

7 tipů pro přirozené trávení

Během zimních měsíců se mnozí z nás potýkají se zhoršeným zažíváním – nadýmáním, zácpou, průjmy, těžkým žaludkem... Na vině je hlavně energeticky vydatnější strava a nedostatek pohybu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 11537
Pro dobré trávení
28.04.2011

Pro dobré trávení

Aniž bychom si to uvědomovali, stav střev má přímý vliv nejen na naše fyzické zdraví, ale i na psychickou pohodu. Při užívání antibiotik, ale také při dalších projevech špatně fungující střevní mikroflóry je vhodné užívat Salutil Probio.

Přečtěte si více
Zobrazení: 110