Doplňky stravy BIOPRON, seznamte se s nimi!

Doplňky stravy BIOPRON, seznamte se s nimi!

Publikováno: 12.06.2023

Zobrazení: 187

Až 70 % imunitních buněk se nachází ve střevech, střeva jsou tak „branou k imunitnímu systému“ a právě zdravá střeva jsou tak předpokladem celkového zdraví. Podpořte zdraví střevní mikrobioty doplňky stravy řady Biopron®! Biopron® nabízí široké portfolio probiotických komplexů pro péči o střevní mikrobiotu pro dospělé a děti již od narození. Pečujte o rovnováhu střevní mikrobioty prostřednictvím prémiových produktů Biopron®, protože zdraví sídlí ve střevech!

Proč pečovat o mikrobiom?

Mikrobiom je souhrnné označení pro mikrobiální osídlení lidského těla, které je zásadní pro naše celkové zdraví a pohodu. Střevní mikrobiom je tvořen mikroorganismy sídlícími v lidském střevě a je odhadováno, že jde o cca 100 bilionů organismů. Ve střevech se nachází až 70 % imunitních buněk, a jejich prostřednictvím střevní mikrobiota ovlivňuje všechny tělesné systémy. Ve střevech je navíc tvořeno až 90 % serotoninu, a tak střeva ovlivňují nejen naše celkové zdraví, ale také naši náladu. Zdravý člověk má ve svých střevech přibližně 1 000 různých bakteriálních druhů a jejich složení je naprosto unikátní, stejně jako otisky prstů. Nezdravý životní styl a nezdravý jídelníček mohou způsobit sníženou diverzitu střevní mikrobioty, a proto je vhodné pravidelně doplňovat do stravy probiotika a prebiotika. Z portfolia řady Biopron®; si vybere opravdu každý, ostatně přesvědčte se sami!
 

Biopron® 9 Premium – podpora střevní mikrobioty nejen při a po užívání antibiotik

Komplexní probiotický komplex Biopron® 9 Premium doplňuje probiotika a prebiotika pro péči o rovnováhu střevní mikrobioty nejen při a po užívání antibiotik. Unikátní kombinace 9 probiotických kmenů a fruktooligosacharidů ve vysoké denní dávce 20 miliard CFU*. Biopron® 9 Premium se doporučuje začít užívat ihned od začátku užívání antibiotik a pokračovat nejméně týden po ukončení antibiotické léčby. Doplněk stravy se užívá uprostřed intervalu mezi dávkami antibiotik. Doplňovat probiotika a prebiotika s Biopronem 9 Premium k podpoře rovnováhy vaší střevní mikrobioty je vhodné například též po kolonoskopii.
 
 • Pro dospělé a děti od 3. let.
 

Biopron® Forte – podpora rovnováhy střevní mikrobioty nejen na cestách

Biopron® Forte je probiotický komplex s kvasinkou Saccharomyces boulardii, laktobacily a prebiotiky. Pomáhá podporovat přirozenou rovnováhu střevní mikrobioty, nejen na cestách.
Tři aktivní složky = trojí doplnění střevní mikrobioty, ve vysoké denní dávce 10 miliard CFU*.
 
 • Pro dospělé a děti již od ukončeného 6. měsíce.
 
Probiotika Biopron Forte

HIT LÉTA: PROBIOTICKÝ KOMPLEX + S. BOULARDII
Pro náhlé situace nejen na cestách

 

 • Unikátní probiotický komplex na trhu s kombinací S. Boulardii, laktobacilu a prebiotik.
 • 3 složky = trojitá obnova střevní mikroflóry.
 • Pro dospělé a děti již od ukončeného 6. měsíce.
 • Doplněk stravy

Více informací >>

Biopron® 9 Immunity – každodenní péče o střevní mikrobiotu a podpora imunitního systému

Biopron 9 Immunity doplňuje probiotika a prebiotika pro každodenní péči o rovnováhu střevní mikrobioty a díky vitaminu D3 přispívá ke správné funkci imunitního systému. Tak, jako byste ráno neodešli z domova bez vyčištěných zubů, bez snídaně nebo bez oblečení, nezapomínejte též na imunitu a péči o vaše střeva. Biopron® 9 Immunity pomáhá doplňovat probiotika, prebiotika a vitamin D, kterého má mnoho z nás nedostatek. 9 probiotických kmenů v denní dávce 9 miliard CFU* + vitamin D3 + probiotika.
 
 • Pro dospělé a děti od 3 let.
 

Biopron® 9 – každodenní péče o střevní mikrobiotu

Biopron® 9 je probiotický komplex s prebiotiky vhodný pro dlouhodobou péči o střevní mikrobiotu. Vyvážená kombinace 9 probiotických kmenů v denní dávce 9 miliard CFU* a prebiotik (fruktooligosacharidů) pro podporu rovnováhy vaší střevní mikrobioty.
 
 • Pro dospělé a děti od 3. let.
 

Biopron® Pro Enzymes – normalizace produkce trávicích plynů

Biopron® Pro Enzymes je probiotický komplex s trávicími enzymy, bylinami a prebiotiky. Unikátní receptura s 9 probiotickými kmeny, prebiotiky, pěti trávicími enzymy a čtyřmi prospěšnými bylinami. Díky extraktům z anýzu, koriandru, máty peprné a fenyklu přispívá k úlevě při střevních obtížích, udržuje rovnováhu trávicích plynů v normálu a podporuje trávení při dietních chybách.
Pomáhá podporovat přirozenou rovnováhu střevní mikrobioty.
 
 • Pro dospělé a děti od 3. let
 

Biopron® Baby+ pro správný vývoj dětské střevní mikrobioty a imunitního systému

Biopron® Baby+ je probiotický komplex s vitaminem D ve formě kapek pro děti od narození. Doplňuje probiotika pro podporu správného vývoje střevní mikrobioty a vitamin D pro podporu správné funkce imunitního systému. Unikátní kombinace dvou probiotických kmenů Lactobacillus rhamnosus GG a Bifidobacterium animalis subsp. lactis BS01 v denní dávce 2,5 miliard CFU* a vitaminu D3.
 
 • S vitaminem D, který přispívá ke správné funkci imunitního systému.
 • Vhodný při a po užívání antibiotik,
 • Vhodný pro děti narozené předčasně či po císařském řezu,
 • Při narušené střevní mikrobiotě pro podporu obnovy její rovnováhy.
 • Pro děti již od narození.
 

Biopron® Baby pro správný vývoj dětské střevní mikrobioty

Biopron® Baby je probiotický komplex ve formě kapek pro děti od narození. Doplňuje probiotika pro podporu správného vývoje střevní mikrobioty. Unikátní kombinace dvou probiotických kmenů Lactobacillus rhamnosus GG a Bifidobacterium animalis subsp. lactis BS01 v denní dávce 2,5 miliard CFU*.
 
 • Vhodný při a po užívání antibiotik,
 • Vhodný pro děti narozené předčasně či po císařském řezu,
 • Při narušené střevní mikrobiotě pro podporu obnovy její rovnováhy.
 • Pro děti již od narození

 

Biopron® Laktobacily Baby Bifi – speciální péče o dětskou střevní mikrobiotu

Biopron® Laktobacily Baby Bifi je probiotický komplex ve formě vysýpacích tobolek s optimální kombinací 5 probiotických kmenů speciálně přizpůsobenou dětské střevní mikrobiotě.
 
 • Pro děti již od narození.

 
Biopron® Kids+ - podpora rovnováhy střevní mikrobioty a imunitního systému

Biopron® Kids+ je probiotický komplex pro děti s prebiotiky a vitaminy B6 a C. Expertní probiotika ve formě tobolek pro správný vývoj střevního mikrobiomu a imunitního systému. Biopron® Kids+ je unikátní kombinací 4 probiotických kmenů, prebiotik a vitaminů B6 a C pro celkovou pohodu vašeho dítěte. S vitaminy B6 a C, které přispívají ke správné funkci imunitního systému.
 
 • Vhodný při a po užívání antibiotik,
 • Při vstupu do nového kolektivu, změnách ve stravování, cestování,
 • při narušené střevní mikrobiotě pro podporu obnovy její rovnováhy.
 • Pro děti od 1 roku
*CFU = počet živých mikroorganismů tvořících kolonie (colony-forming units) 
 
 
 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

Jak po střevní chřipce přejít zpět na běžnou stravu?
24.04.2023

Jak po střevní chřipce přejít zpět na běžnou stravu?

Gastroenteritida, střevní chřipka, je jedno z nejčastějších onemocnění dětí i dospělých. I když obvykle netrvá dlouho a většinou nevyžaduje návštěvu lékaře, pro nemocného je gastroenteritida velmi nepříjemná. Onemocní-li dítě, senior, nebo osoba chronicky nemocná, onemocnění nepodceňujte a v případě jakýchkoliv pochybností navštivte raději lékaře. Základem léčby jsou dietní opatření, dostatek tekutin a klid na lůžku. Po odeznění obtíží je důležité, aby byl návrat k běžné stravě postupný. Jak na to, vám poradíme!
 

Přečtěte si více
Zobrazení: 26548
Jak pečovat o zdraví střev nejen po kolonoskopii
17.04.2023

Jak pečovat o zdraví střev nejen po kolonoskopii

S přibývajícím věkem přibývají také doporučení preventivních vyšetření pro zachování celkového zdraví. Jedním z nich je vyšetření střev, tzv. kolonoskopie. Preventivní kolonoskopické screeningové vyšetření hradí pojišťovna od 50 let věku, nicméně v případě obtíží lze absolvovat i dříve. Péče o zdraví střev je zásadní v každém věku, a zároveň je to to nejmenší, co pro své zdraví můžeme udělat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1473
Probiotika, strážci našich střev
02.12.2022

Probiotika, strážci našich střev

Až 70 % imunitních buněk sídlí ve střevech, a proto je vhodné o svá střeva pečovat. Zdravý střevní mikrobiom je důležitý pro naše celkové zdraví a pohodu. Udržte v kondici svá střeva, a budete v kondici i vy!

Přečtěte si více
Zobrazení: 169
Trápí vás nebo vaše děti střevní chřipka? Pak vám poradíme, na co si dát pozor
19.01.2022

Trápí vás nebo vaše děti střevní chřipka? Pak vám poradíme, na co si dát pozor

Střevní chřipka, gastroenteritida, dokáže svým rychlým nástupem překvapit. I když jde o běžné onemocnění s poměrně rychlým průběhem, díky riziku dehydratace se v některých případech může změnit v život ohrožující onemocnění. Gastroenteritida naštěstí nemá dlouhého trvání a k zotavení dochází během několika málo dnů. Poradíme vám, jak přispět k rychlé rekonvalescenci.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1800
Probiotika, doporučovaná suplementace v průběhu užívání antibiotik
07.02.2022

Probiotika, doporučovaná suplementace v průběhu užívání antibiotik

Antibiotika jsou jedním z největších objevů moderní medicíny, díky kterým se bakteriálních infekcí nemusíme tolik obávat. Ačkoliv výhody antibiotické léčby jsou nesporné, jejich užívání může mít negativní vliv na střevní mikrobiom. Podpora naší střevní mikrobioty v průběhu antibiotické léčby může přispět ke zmírnění obtíží projevující se zejména v oblasti zažívání.

Přečtěte si více
Zobrazení: 827
Probiotika, prebiotika a vitamin D! Jak podpořit imunitu a celkové zdraví?
19.10.2021

Probiotika, prebiotika a vitamin D! Jak podpořit imunitu a celkové zdraví?

V chladných měsících, kdy se potýkáme s mnoha respiračními infekcemi, nestačí zásobit tělo jen vitaminem C. Zdraví sídlí ve střevech, a proto je vhodné zaměřit se také na probiotika, prebiotika a vitamin D, který přispívá k normální funkci imunitního systému. Pokud hledáte doplněk stravy s kombinací těchto látek, už hledat nemusíte! Je tu nový Biopron 9 Immunity! 

Přečtěte si více
Zobrazení: 424
Bakterie v těle: jaká je jejich úloha?
19.09.2023

Bakterie v těle: jaká je jejich úloha?

Už Hippokrates říkal, že základ zdravého fungování organismu začíná ve střevě. Dnes už je vědecky ověřeno, že právě střevní mikrobiota může ovlivňovat funkce všech systémů našeho těla.  Jak o střevní mikrobiotu pečovat a podpořit její rovnováhu a celkové zdraví? Téma, které je pro mnohé aktuální zejména s příchodem podzimu, v období vystavení organismu zvýšené zátěži.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1760
Jídelníček při střevní chřipce
23.04.2024

Jídelníček při střevní chřipce

Gastroenteritida, známá jako střevní chřipka, nemá i přes své označení s chřipkou nic společného. Gastroenteritida je zánět žaludku a střev, doprovázený zvracením a průjmem, nejčastěji jako následek konzumace zkaženého či nesprávně tepelně upraveného jídla. I když jde o časté a běžné onemocnění, které obvykle probíhá bez komplikací, je dobré vědět, jak na ně. Základem léčby je dostatek tekutin a vhodná strava. Poradíme vám, jaké potraviny by měl jídelníček obsahovat, abyste byli co nejdříve opět v kondici.  

Přečtěte si více
Zobrazení: 102444