Probiotika, prebiotika a vitamin D! Jak podpořit imunitu a celkové zdraví?

Probiotika, prebiotika a vitamin D! Jak podpořit imunitu a celkové zdraví?

Publikováno: 19.10.2021

Zobrazení: 427

V chladných měsících, kdy se potýkáme s mnoha respiračními infekcemi, nestačí zásobit tělo jen vitaminem C. Zdraví sídlí ve střevech, a proto je vhodné zaměřit se také na probiotika, prebiotika a vitamin D, který přispívá k normální funkci imunitního systému. Pokud hledáte doplněk stravy s kombinací těchto látek, už hledat nemusíte! Je tu nový Biopron 9 Immunity! 

Střevo, největší imunitní orgán těla

Víte, že 70 % našich imunitních buněk sídlí ve střevech a jejich prostřednictvím střevní mikrobiota ovlivňuje funkce všech systémů lidského těla? V našich střevech se tvoří 90 % serotoninu, a tak střeva ovlivňují i to, jakou máme náladu. Zdravý mikrobiom je pro celkové zdraví a pohodu prospěšný. Mikrobiota představuje první obrannou linii našeho imunitního systému. Nezdravý životní styl negativně ovlivňuje diverzitu střevní mikrobioty, a pak záleží na každém z nás, jak o zdraví svých střev bude pečovat. Vhodné je proto obohatit stravu o probiotika a prebiotika.
 

Osa „střevo – mozek“

Čím dál častěji se můžeme setkat s termínem „gut brain axis“, česky osa „střevo mozek“ který označuje biochemické a fyzikální procesy mezi střevem a mozkem. Nejen, že střevní mikrobiota ovlivňuje naše orgánové soustavy, ale střeva a mozek mají vzájemný vztah, obousměrné spojení prostřednictvím neurotransmiterů a dalších systémů a chemických substancí produkovaných střevem. Dnes si tak stále více uvědomujeme, že střevní mikrobiota a mozek vzájemně ovlivňují své funkce. Na mozek mají vliv tedy i samotné bakterie, které střevo obývají.
 

Imunitní systém, významná složka naší obranyschopnosti

Úkolem imunitního systému je ochrana našeho organismu proti infekcím způsobených patogeny a dalšími cizorodým látkami a ochrana vlastních struktur. Mezi základní obranné linie imunitního systému patří již zmíněná mikrobiota, epitely, vrozená imunita a specifická imunita, jejíž buněčnou složku zajišťují T-lymfocyty a za tvorbu protilátek jsou zodpovědné B-lymfocyty. K účinným reakcím našeho imunitního systému je potřeba dostatek vitaminů a minerálů. Klíčovou roli hraje vitamin D, který pozitivně ovlivňuje potenciál všech čtyř obranných linií naší imunity. Bohužel velká část populace nedosahuje dostatečného příjmu vitaminu D. Doporučuje se vitamin D suplementovat prostřednictvím doplňků stravy pro podporu imunitního systému.
 

Představujeme Biopron 9 Immunity, vaši denní dávku imunity!

Jak dodat tělu denní dávku probiotik, prebiotik a vitaminu D a podpořit nejen imunitu, ale i celkové zdraví? Odpověď zní jasně! Biopron 9 Immunity! Naprosto unikátní doplněk stravy kombinující probiotika, prebiotika a vitamin D3, který podporuje funkci imunitního systému. Pokud chcete podpořit rovnováhu střevní mikrobioty, a tím i vaše zdraví a celkovou pohodu v podzimním a zimním, pro imunitu náročném období, obohaťte váš jídelníček Biopronem 9 Immunity. 
 

Biopron 9 Immunity, ale také další produkty mohou posloužit jako vaše denní dávka zdraví!


   

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Obliba betaglukanů roste a my vám prozradíme proč!
15.10.2021

Obliba betaglukanů roste a my vám prozradíme proč!

Betaglukany patří mezi biologicky aktivní látky a představují hlavní strukturní složky buněčných stěn kvasinek, hub a mořských řas. Betaglukany mají celou řadu benefitů. Jejich obliba stoupá v chladných měsících, kdy jsou zvýšené nároky na organismus, ale vhodné je jejich užívání i celoročně. Nejen betaglukany, ale také naši NOVINKU Beta Glukan 200mg Prémium, vám nyní představíme.  

Přečtěte si více
Zobrazení: 418
Tipy, díky kterým budete fit a plni energie i na konci zimy!
16.03.2023

Tipy, díky kterým budete fit a plni energie i na konci zimy!

Přechod mezi zimou a jarem může být pro organismus náročným obdobím. Chladné počasí, dny bez sluníčka, a navíc změna času může pro mnohé znamenat nejen zvýšenou fyzickou, ale také psychickou zátěž. Jak si čekání na jaro usnadnit?

Přečtěte si více
Zobrazení: 180
Načerpejte energii ze sluníčka!
29.07.2021

Načerpejte energii ze sluníčka!

Lidé byli odjakživa zvyklí řídit se sluncem. Jeho paprsky nás každé ráno budí a ohlašují příchod nového dne. Při východu slunce se otevírají květy a začínají zpívat ptáci.

Přečtěte si více
Zobrazení: 210