Lékárnička pro Vaše pohodové léto

Lékárnička pro Vaše pohodové léto

Publikováno: 31.07.2023

Zobrazení: 84

Dlouho očekávaná doba letních prázdnin a dovolených je konečně tady! To, co by vám, samozřejmě kromě dobré nálady, nemělo chybět, je „vyletněná“ lékárnička. Nadcházející dny plné aktivit a dobrodružství s sebou mohou přinést i nečekané příhody, na které se vyplatí být připraven. Co by vaše letní lékárnička měla obsahovat, vám poradíme!

Ladival: Aby slunce neškodilo

Léto, to je hlavně slunce a koupání. Základem bezpečného pobytu na slunci je kvalitní ochrana před sluncem, stejně jako přípravky pro zklidnění pokožky po nadměrném slunění. Odborníci doporučují volit systém trojnásobné ochrany před slunečním zářením, které zabrání poškození pokožky a projevům předčasného stárnutí. Nová generace sluneční ochrany od značky Ladival zajistí ochranu před sluncem, a to pro každý typ pokožky včetně pokožky alergické. Vysoce účinné UVA a UVB filtry jsou v produktech Ladival doplněny o unikátní kombinaci antioxidantů k ochraně proti infračervenému záření A (IR-A). V portfoliu Ladival najdete také přípravky pro citlivou dětskou pokožku a prostředky, které podpoří zdraví pokožky po opalování.
 

Na cesty s Biopronem!

Letní grilovačky, změna stravovacích návyků, exotické pokrmy, přejídání a přemíra alkoholu.. To vše může mít za následek narušení střevní mikrobioty a s tím spojené potíže.  Podpora zdraví střevní mikrobioty je tak to nejmenší, co pro pohodové léto můžete udělat. O svá střeva pečujte pravidelně, ještě před odjezdem na dovolenou.  Do cestovní lékárničky si nezapomeňte přibalit Biopron FORTE pro náhlé situace nejen na cestách. Obsahuje kombinaci probiotických kvasinek Saccharomyces boulardii, probiotických bakterií (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus) a jsou doplněné o prebiotické fruktooligosacharidy. Jde o probiotický komplex pro podporu obnovy rovnováhy střevní mikrobioty při náhlých situacích a při změně stravovacích návyků a konzumaci rizikových potravin. Biopron Forte je vhodný pro dospělé a děti již od 6 měsíců! Biopron 9 Balance je vhodný pro každodenní péči o střevní mikrobiotu obsahující vyváženou kombinace 9 probiotických kmenů v denní dávce 9 miliard CFU*. Pro děti již od narození jsou vhodné probiotické kapky BIOPRON BABY+ při jakémkoliv narušení rovnováhy střevní mikrobioty. Kapky navíc obsahují vitamin D, který přispívá ke správné funkci imunitního systému. Pro děti od 1 roku doporučujeme expertní probiotika s prebiotiky Biopron KIDS+ s komplexem vitaminů B6 a C, které podporují imunitní systém. Vhodné při jakémkoliv narušení rovnováhy střevní mikrobioty   při a po akutním, či chronickém průjmu.
*CFU – počet živých mikroorganismů tvořících kolonie (colony-forming units)
 

Letní koupání může mít nepříjemné následky!

Vodní radovánky, pobyt v mokrých plavkách a prochladnutí, mohou mít za následek potíže s močovými cestami. I když jsou ve větší míře ohroženy ženy, obtížemi spojenými s močovými cestami mohou trpět i muži. Buďte připraveni a nezapomeňte pravidelně pečovat o zdraví močových cest. Doplňky stravy řady Urinal a Uroval jsou vhodné nejen pro každodenní podporu zdraví močových cest, ale některé z produktů cílí přímo na akutní péči. Naším tipem pro rychlou úlevu od akutních obtíží je Urinal D-manosa FORTE s D-manosou, sušenou šťávou z kanadských brusinek a navíc s extraktem z listu břízy, která přispívá k normální funkci močových cest a vylučovací funkci ledvin. 
 

Léto bez unavených nohou

Trápí vás v léře pocit unavených nohou? Vyzkoušejte zklidňující chladivý sprej VenoSupport, který oceníte i během dlouhého cestování, v zaměstnání, v těhotenství, po sportu a cvičení, při masáži nohou a chodidel. VenoSupport zklidní, osvěží a uleví od pocitu unavených nohou. Navíc podporuje mikrocirkulací díky obsahu troxerutinu, který je známý pro své antioxidační a vazoprotektivní vlastnosti.
 

Užijte si aktivní léto

Opotřebení kloubů se může začít objevovat už po třicítce, což mnohé možná překvapí. Omezená pohyblivost, ranní ztuhlost a bolesti kloubů mohou být známkou toho, že vaše klouby potřebují vhodnou péči. Hledáte-li špičkovou kloubní výživu, spolehněte se na značku Proenzi poskytující kompletní kloubní péči. V portfoliu Proenzi najdete nejen doplňky stravy, ale také kosmetické přípravky, určené pro péči a výživu kloubů, jejichž cílem je podpora zdraví pohybového aparátu s cílem udržet pohyblivost a soběstačnost i ve vyšším věku.
 

Vši, postrach dětí i rodičů

Setkání s těmito parazity zažil během dětských let snad každý. Ačkoliv se veš dětská vyskytuje spíše v chladných měsících, tohle nepříjemné setkání můžete zažít i v létě. Přenos vší, zejména mezi dětmi, je poměrně snadný, takže vždy mějte po ruce účinný prostředek, který vás těchto nechtěných „kamarádů“ zbaví. Prostředek se snadnou a rychlou aplikací představuje Hedrin Once, který začíná působit již po 15 minutách.
 

Neštovice dovolenou nemají

Pokud si myslíte, že neštovice jsou výhradně onemocněním zimních měsíců, jste bohužel na omylu. Je spousta těch, kterým plané neštovice letní dovolenou zkazily. Nejvíce trpí samozřejmě děti, protože jde o onemocnění nepříjemné, projevující se často až urputným svěděním. Nehledě na to, že léčba probíhá zásadně bez přítomnosti slunce, a bohužel i kamarádů. Máte-li děti, které dosud neštovice neprodělaly, Virasoothe chladivý gel by měly být ve vaší povinné výbavě. Jde o zdravotnický prostředek založený na unikátní patentované technologii Osmo Care, která tím, že ochlazuje pokožku, potlačuje svědění a zmírňuje podráždění. Zároveň napomáhá přirozenému hojení pokožky, a snižuje tak riziko vzniku sekundární infekce a vytvoření nevzhledných jizev.
 
Další produkty, které podpoří vaše zdraví, a to nejen během letních měsíců, najdete na našem e-shopu! Krásné léto přeje Klub zdaví Wavita!

 
 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

Čeká vás exotická dovolená? Pozor na cestovatelský průjem!
03.07.2023

Čeká vás exotická dovolená? Pozor na cestovatelský průjem!

Zažívací obtíže mohou být noční můrou těch, kteří se chystají trávit dovolenou v některé z exotických destinací. Jedním z velkých strašáků jsou tzv. cestovatelské průjmy, které hrozí zejména v zemích s nižším hygienickým standardem. Pokud se chystáte např. do Egypta, Thajska, či Indie, máme pro vás tipy, jak si vytouženou dovolenou užít ve zdraví.   

Přečtěte si více
Zobrazení: 1197
Konečně slunce a teplo! Znáte pravidla zdravého pobytu na slunci?
04.07.2023

Konečně slunce a teplo! Znáte pravidla zdravého pobytu na slunci?

Také jste se nemohli dočkat sluníčka a teplého počasí? Ani se sluncem bychom to ale neměli přehánět, protože sluneční paprsky umí lidskému zdraví i škodit. Poradíme vám, jaká pravidla se vyplatí během horkých letních dní dodržovat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 540
Když jste to se sluncem přehnali aneb první pomoc pro spálenou pokožku
22.06.2021

Když jste to se sluncem přehnali aneb první pomoc pro spálenou pokožku

Sluncem spálená pokožka představuje bolestivé narušení, které může dovolenou velmi znepříjemnit. Ohraničené zarudnutí, napětí, svědění a bolest pokožky jsou typické příznaky pro spálení sluncem, tzv. dermatitis solaris. Pokud jste podcenili sílu slunečních paprsků, máme pro vás tipy, jak spálené pokožce zajistit okamžitou úlevu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 23800
Letní koupání představuje zvýšené riziko vaginálních infekcí
11.08.2022

Letní koupání představuje zvýšené riziko vaginálních infekcí

Také si neumíte představit léto bez koupání? Ať už milujete bazény, nebo přírodní nádrže, jedno by ženy měly mít na paměti. S letními hrátkami se pojí vyšší výskyt vaginálních infekcí. Důležitou roli v prevenci vaginálních infekcí hraje péče o poševní mikroflóru, která zásadně ovlivňuje intimní zdraví každé ženy.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1113
Léto a stánky s rychlým občerstvením, hrozba pro naše zdraví
04.07.2023

Léto a stánky s rychlým občerstvením, hrozba pro naše zdraví

Léto, výlety a krásné počasí. Tak komu by se chtělo vysedávat v restauraci a zdlouhavě čekat na oběd? Zvlášť, když jsou stánky s rychlým občerstvením na každém rohu? Že vám to je povědomé? Není divu, takový hamburger, kebab nebo klobása s křenem chutnají o dovolené stejně dobře jako oběd v luxusním podniku. Má to ale jeden háček! Takový rychlý letní oběd umí dovolenou během pár hodin obrátit na ruby!

Přečtěte si více
Zobrazení: 7665