Indické kadidlo, jak ho nejspíš neznáte

Indické kadidlo, jak ho nejspíš neznáte

Publikováno: 06.10.2022

Zobrazení: 143

Kadidlovník pilovitý, známý také pod latinským názvem Boswellia serrata, je v přírodním léčitelství používán již po staletí. Pokud netušíte, že Boswellia serrata patří mezi ayurvédské byliny využívané k podpoře zdraví pohybového aparátu, pojem kadidlo již určitě znát budete. A možná vás překvapí, co všechno jste o něm nevěděli.

Boswellia s vůní kostela

Hlavním produktem stromu Boswellia serrata, který roste v severní Africe, na Středním východě a v Indii, je pryskyřice s vysokým obsahem boswellových kyselin. Pryskyřice se získává řezem z kmene stromu, poté se suší a mele na jemný prášek s charakteristickým aroma. Součástí náboženských rituálů je pryskyřice v podobě kadidla od nepaměti. Byla používána k odhánění zlých duchů, k očistě domů od negativní energie a ve starověkém Egyptě sloužila k balzamování mumií. Dnes ji známe nejen z kostela, ale i díky „františku“, kterého si pro jeho mystickou vůni zapalujeme o vánočních svátcích.  
 

Boswellové kyseliny a pohybový aparát

Pryskyřice z kadidlovníku je oblíbená díky svým účinkům, kterých je využíváno v podpoře zdraví pohybového aparátu. Součástí pryskyřice jsou boswellové kyseliny, jejichž podíl se liší v závislosti na tom, kde daný strom rostl. Nejkvalitnější pryskyřici produkují pomalu rostoucí stromy ve velmi suchých oblastech. Boswellie podoruje zdraví muskuloskeletárního systému, kostí a kloubů, přispívá ke správné funkci trávení a respiračního systému. Extrakt Boswellia serrata je také součástí mnoha doplňků stravy na podporu zdraví pohybového aparátu, zejména kloubů. Rádi bychom Vám představili novinky v e-shopu Klubu zdraví, které výtažek z kadidlovníku pilovitého obsahují.
 

Boswellia serrata pro váš aktivní pohyb

Pokud se rozhodnete vyzkoušet účinky Boswellia serrata na vlastní kůži, lépe řečeno na vlastní klouby, naším tipem jsou produkty z řady ALAVIS™ MAXIMA.
 

ALAVIS™ MAXIMA CELAFIX

Doplněk stravy ALAVIS™ MAXIMA CELAFIX je vysoce koncentrovaný tekutý extrakt kurkumy a kadidlovníku (Boswellia serrata) rozpuštěný v oleji ze semen černého sezamu. Obsahuje širokou škálu biologicky aktivních látek, v nejvyšší míře kurkumin, který díky svým antioxidačním vlastnostem chrání buňky před škodlivým působením volných radikálů a přispívá ke zmírnění oxidačního stresu. Podporuje zdraví kloubů, kostí a pokožky, činnost jater a dýchacího systému. Boswellia serrata má široké uplatnění v lidovém léčitelství a patří mezi základní pilíře tradiční indické medicíny. Díky obsahu aktivních látek přispívá ke zdraví kloubů, kostí a vazů.
 

ALAVIS™ MAXIMA TRIPLE BLEND EXTRA SILNÝ + TRAU MAX

Sílu Boswellia serrata můžete vyzkoušet i v LIMITOVANÉ EDICI, která obsahuje doplněk stravy ALAVIS™ MAXIMA TRIPLE BLEND EXTRA SILNÝ a kosmetický přípravek ALAVIS™ Trau-MAX pro podporu zdraví pohybového aparátu.
 
ALAVIS™ MAXIMA TRIPLE BLEND EXTRA SILNÝ obsahuje kolageny přirozeně se vyskytující v kloubní chrupavce a dalších kloubních strukturách. Je vhodný nejen pro osoby s nadměrně zatěžovanými klouby, pro těžce fyzicky pracující, sportovce, ale i pro ty, kteří vyznávají aktivní životní styl a chtějí zdraví svých kloubů podpořit. Navíc obsahuje také vitamin C, který přispívá k tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí a chrupavek. ALAVIS™ Trau-MAX je kosmetický přípravek s obsahem mentolu vhodný při diskomfortu kloubů, vazů a šlach.  Určený pro aplikaci na pokožku v oblasti kloubů, šlach a svalů. Vhodný k doplňkům stravy pro podporu zdraví pohybového aparátu.
 

 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

Ať vás pohyb nebolí!
20.07.2018

Ať vás pohyb nebolí!

Letní období přímo vybízí ke sportovním aktivitám – cyklistice, pěším túrám, projížďce na in-linech, vodním radovánkám, ale také zábavě s pořádným nádechem adrenalinu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 12
Potíže s klouby a onemocnění pohybového aparátu
13.03.2020

Potíže s klouby a onemocnění pohybového aparátu

Nemůžete vstát ráno z postele? Bolí vás klouby při běžných denních činnostech? Bolesti kloubů berte vážně, protože může jít o příznak některého z onemocnění kloubů. Která onemocnění mohou nepříjemné bolesti kloubů způsobovat? Je jich mnoho, ale mezi ta nejčastější patří artróza, osteoporóza, revmatoidní artritida a Bechtěrevova nemoc. I když se uvedená onemocnění týkají kloubů, příznaky mají různé. Jaké jsou typické příznaky nejčastějších kloubních onemocnění se dozvíte v našem článku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 6991
Mládí, zdraví a síla na dosah s ALAVIS™ MAXIMA
16.12.2021

Mládí, zdraví a síla na dosah s ALAVIS™ MAXIMA

Žijete aktivním životním stylem a dosud jste na trhu nenašli doplněk stravy, který by podpořil nejen zdraví, ale také výkonnost a sílu, a navíc přispíval ke zpomalení projevů stárnutí? Tak právě pro vás tu jsou produkty značky ALAVIS™ MAXIMA!

Přečtěte si více
Zobrazení: 273
Bolesti kloubů netrápí jen seniory
27.06.2019

Bolesti kloubů netrápí jen seniory

Patříte mezi ty, kteří na jaře a v létě zvyšují svoji fyzickou aktivitu? Potom možná právě vy pociťujete bolesti kloubů v důsledku nadměrné fyzické zátěže, a navíc ani nemusíte být v seniorském věku. Za bolestmi kloubů se vždy nemusí skrývat osteoporóza, revmatoidní artritida a další onemocnění, ale také nadměrná fyzická zátěž a sportovní výkony. Pokud chceme být aktivní, měli bychom respektovat svůj zdravotní stav, znát své limity a o zdraví kloubů pečovat včas. 

Přečtěte si více
Zobrazení: 1101
Nenechte se trápit projevy stárnutí
02.11.2020

Nenechte se trápit projevy stárnutí

Přibývající roky se nenávratně podepisují nejen na našem vzhledu, ale i na našem zdraví, vitalitě, výkonech a kondici. Snad ve všech kulturách se již od nepaměti mudrci zabývali tím, jak projevy stárnutí zastavit či oddálit. Stárnutí je však fyziologický proces, který je nedílnou součástí života. Na každém z nás se ale projevy stáří podepisují jinak. Záleží nejen na našich genetických dispozicích, ale i životním stylu. Prozradíme vám, jak je možné stárnout chytře, zdravě a aktivně.
 

Přečtěte si více
Zobrazení: 709