Nenechte se trápit projevy stárnutí

Nenechte se trápit projevy stárnutí

Publikováno: 02.11.2020

Zobrazení: 708

Přibývající roky se nenávratně podepisují nejen na našem vzhledu, ale i na našem zdraví, vitalitě, výkonech a kondici. Snad ve všech kulturách se již od nepaměti mudrci zabývali tím, jak projevy stárnutí zastavit či oddálit. Stárnutí je však fyziologický proces, který je nedílnou součástí života. Na každém z nás se ale projevy stáří podepisují jinak. Záleží nejen na našich genetických dispozicích, ale i životním stylu. Prozradíme vám, jak je možné stárnout chytře, zdravě a aktivně.
 

Dopřejte tělu něco navíc

Existují živiny, které jsou v době stárnutí doporučované více než jiné. Jde především o biologicky aktivní látky, jejíchž koncentrace v organismu s věkem klesá. Je to například PQQ (pyrrolochinolin-chinonu), látka podobná vitamínům, jejíž nízká koncentrace v organismu může ovlivňovat funkci buněčných mitochondrií. Další biologicky významnou látkou je L – karnosin, vyskytující se v nejdůležitějších buněčných strukturách, jako jsou nervy, mozek či srdce, kterého však s věkem v organismu rovněž intenzivně ubývá. Významné jsou antioxidanty pomáhající tělu s přemírou škodlivých látek. Tzv. volné radikály vznikají přirozeně v těle jako odpadní látky metabolismu či životní prostředí, kouření, alkohol, užívání některých léčiv. Průmyslově znečištěné životní prostředí patří mezi největší zdroje škodlivin, ať už jde o znečištěné ovzduší nebo nekvalitní příměsi či přídavné látky v potravinách. Mezi silné antioxidanty patří některé vitamíny či minerály (zinek, vitamín C), nebo také některé látky z ovoce.
 

Proces stárnutí z pohledu vědy

Vědecké výzkumy potvrzují, že v organismu a buněčných tkáních starších osob, je významně snížená koncentrace PQQ (pyrrolochinolin-chinonu), který funguje jako enzymatický kofaktor a je velmi blízký vitamínům. PQQ aktivně vstupuje do životního cyklu mitochondrií, a jeho absence či snížená hladina může ovlivňovat mitochondriální funkci. Tělo si PQQ neumí vytvořit a ze stravy ho získává pouze v omezené míře (asi 0,5 mg denně). Jeho suplementace skýtá ohromný potenciál, jak doplnit významné látky, kterých s věkem rapidně ubývá. Pozornost vědců je v souvislosti s procesem stárnutí zaměřena také na L-karnosine, vyskytující se v životně důležitých tkáňových strukturách organismu. Rovněž se jedná o tkáně, které mají nejvyšší obsah mitochondrií a nejvyšší energetické požadavky (mozek, CNS, myokard). Narozdíl od PQQ, L-karnosine si tělo přirozeně syntetizuje, ale s věkem jeho produkce rapidně klesá. To je také jeden z důvodů, proč se stal vyhledávanou složkou anti-aging kosmetiky a suplementem doporučovaným pro všechny, kteří nechtějí stárnutí jen pasivně přihlížet.
 

Cell Shield koncept exkluzivně od Walmarku

Revoluční koncept Cell Shield představuje unikátní péči vyvinutou na základě nejnovějších vědeckých poznatků pro všechny, kteří chtějí udělat pro své tělo maximum, dodat mu něco navíc a stárnout zdravě. Speciální komplementární dvojice produktů se zaměřuje na požadavky organismu během stárnutí ve dne i v noci a je určena všem, kteří si uvědomují důležitost podpory zdravého stárnutí a chtějí pomoci svému tělu minimalizovat nevratné poškození buněk, které následně způsobuje projevy stárnutí. Produkty Cell Shield jsou určeny všem, kteří nechtějí, aby příznaky stárnutí omezovaly jejich současný životní styl. Cell Shield produkty přispívají k ochraně buněk v noci a dostatku energie přes den navzdory stárnutí
 
Cell Shield ENERGY je určen pro každodenní užívání a aktivní DEN. Kombinuje unikátní PQQ prémiové kvality se vzácným Delphinolem® - extraktem z rostliny Maqui Berry obohacené o antioxidační vitaminy C a B6, které podporují energii již na buněčné úrovni. Naproti tomu Cell Shield PROTECT je určen o péči o organismus přes NOC, když spíme a regenerujeme. Kombinuje v sobě rutin a L-karnosin s antioxidační kapacitou vitaminu C a zinku v citrátové formě. Navíc, obsahuje často opomíjený vitamin B2, který chybí až 60 % dospělé populace. Cell Shield koncept byl vyvinut pro všechny, kterým není lhostejná kvalita jejich života a chtějí bojovat s příčinami nadměrného stárnutí.