Bolesti kloubů netrápí jen seniory

Bolesti kloubů netrápí jen seniory

Publikováno: 27.06.2019

Zobrazení: 1101

Patříte mezi ty, kteří na jaře a v létě zvyšují svoji fyzickou aktivitu? Potom možná právě vy pociťujete bolesti kloubů v důsledku nadměrné fyzické zátěže, a navíc ani nemusíte být v seniorském věku. Za bolestmi kloubů se vždy nemusí skrývat osteoporóza, revmatoidní artritida a další onemocnění, ale také nadměrná fyzická zátěž a sportovní výkony. Pokud chceme být aktivní, měli bychom respektovat svůj zdravotní stav, znát své limity a o zdraví kloubů pečovat včas. 

Příčiny bolestí kloubů

Bolesti kloubů umí život pořádně znepříjemnit. Za pravdu nám dají nejen ti, kteří trpí artrózou a osteoporózou, ale i lidé mnohem mladšího věku. Bolesti kloubů jsou spojeny totiž také s nadměrnou fyzickou zátěží, sportem, obezitou a sedavým zaměstnáním. Přeceňování vlastních sil a fyzické kondice mohou vést k tomu, že se klouby hlásí o slovo. Péče o klouby se proto vyplatí nejen v seniorském věku, ale také u sportovců a všech aktivně žijících lidí, kterým není stav jejich kloubů lhostejný. V případě dlouhotrvající bolesti je ale důležité navštívit ortopeda a odhalit příčinu. 

Základem je prevence

Sedavé zaměstnání, obezita, nadváha a nedostatek aktivního pohybu se na zdraví našich kloubů podepisuje již v mladém věku. V rámci preventivních opatření se doporučuje dostatek přiměřeného pohybu, pestrý a vyvážený jídelníček bohatý na vitamíny a minerály a udržení normální tělesné hmotnosti. Vhodné je také zařadit do jídelníčku doplňky stravy na podporu zdraví kloubů

Dopřejte kloubům výživu 

Klouby jsou tím, co nás udržuje v pohybu a umožňuje nám aktivní životní styl. S přibývajícím věkem jsou však kloubní chrupavky stále více zatěžovány a dochází k jejich degradaci. Klouby ztrácí přirozenou pružnost a potřebují vhodnou výživu. Kompletní kloubní výživa pomáhá podporovat a udržovat zdraví kloubů a umožňuje nám zůstat aktivní a pohybliví i ve vyšším věku. Proenzi, expert na kloubní výživu, obsahuje jedinečnou kombinaci látek v přesně vyváženém množství, které pomáhají kloubům, aby správně fungovaly a umožňovaly zvládat i náročné každodenní úkoly.

Proč Proenzi 3 Plus? 

Proenzi 3 Plus obsahuje kombinaci 3 základních stavebních složek kloubní chrupavky a dalších pojivových tkání, které jsou lidskému tělu vlastní – glukosamin sulfát, chondroitin, Unique MSM. Kloubní výživa Proenzi 3 Plus je obohacena o ExPur complex, kombinaci kolagenu typu II a vitaminu C:

  • kolagen typu II je jednou ze základních stavebních součástí kloubní chrupavky

  • vitamin C přispívá k tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí a chrupavek.

Kombinace těchto 3 složek je odborníky příznivě hodnocena a upřednostňována před užitím kolagenu samostatně. Proenzi účinně působí ve všech kloubech – kolenních, kyčelních, kloubech rukou a páteře. Pozitivní efekt přetrvává i po ukončení užívání, a to 2-3 měsíce.
 

Proenzi poskytuje kompletní kloubní péči a nabízí široké portfolio zahrnující doplňky stravy a kosmetické přípravky, určené pro péči a výživu kloubů.

 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Připravte klouby na aktivní sezónu
01.03.2021

Připravte klouby na aktivní sezónu

Jaro se kvapem blíží a s ním i práce na zahrádce, procházky, vyjížďky na kole nebo také turistika. Připravte své klouby na aktivní sezónu a dopřejte jim tu správnou péči.

Přečtěte si více
Zobrazení: 808
Minerály pro zdravé a silné kosti
18.05.2018

Minerály pro zdravé a silné kosti

Kosti tvoří nedílnou součást našeho těla – chrání vnitřní orgány a společně s klouby nám umožňují pohyb. 

Přečtěte si více
Zobrazení: 2835
Jak přežít zimu s bolavými klouby?
05.01.2024

Jak přežít zimu s bolavými klouby?

Zima patří mezi období, ve kterém si na bolesti kloubů stěžují hlavně ti, kteří trpí onemocněním známým pod lidovým názvem „revma“. Nejen bolesti a ztuhlost, ale také otoky snižují pohyblivost kloubů, a negativně tak ovlivňují celkovou kvalitu života. Poradíme vám, jak bolavým kloubům ulevit a podpořit jejich zdraví.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1316
Ať vás pohyb nebolí!
20.07.2018

Ať vás pohyb nebolí!

Letní období přímo vybízí ke sportovním aktivitám – cyklistice, pěším túrám, projížďce na in-linech, vodním radovánkám, ale také zábavě s pořádným nádechem adrenalinu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 12
Aktivní a příjemný pohyb v každém věku
15.12.2017

Aktivní a příjemný pohyb v každém věku

Dodejtem kloubům správné vitaminy.

Přečtěte si více
Zobrazení: 168