Nenechte si znepříjemnit život bolesti kloubů

Nenechte si znepříjemnit život bolesti kloubů

Publikováno: 27.06.2019

Zobrazení: 1054

Osteoporóza, artritida a další onemocnění způsobující bolesti kloubů se netýkají pouze seniorů. Řada lidí je jimi ohrožena už v poměrně mladém věku. Starejme se proto o své klouby dříve, než nám nezbyde nic jiného než bolesti kloubů tlumit analgetiky.

Příčiny bolesti kloubů

Příčin je mnoho a nezáleží, zda nás bolí rameno, loket, záda, kyčel, koleno nebo jiný kloub. Bolesti kloubů dokáží život pořádně znepříjemnit. Mezi nejčastější příčiny bolesti kloubů patří artróza, dna, úrazy, nadváha, nadměrná fyzická zátěž, sedavé zaměstnání a sport. Je známé, že bolesti kloubů ovlivňuje i počasí. V případě dlouhotrvající bolesti je důležité se nechat odborně vyšetřit ortopedem a odhalit příčinu.
 

Základem je prevence

Současný životní styl bolestem kloubů velmi napomáhá. Sedavé zaměstnání, nadváha a nedostatek pohybu se na zdraví našich kloubů podepisuje již v mladém věku. V rámci preventivních opatření se doporučuje dostatek přiměřeného pohybu, správná strava bohatá na vitamíny (C, E, křemík, selen, zinek).

Dopřejte kloubům výživu

Kloubní výživa tělu dopřeje cenné minerální látky a kolagen. Doplňky stravy Proenzi 3 + a Proenzi Intensive poskytují kompletní kloubní péči díky. Proenzi 3 + s glukosaminem a chondroitinem, spolu s vitamínem c, který je důležitý pro vlastní tvorbu kolagenu a tím zdraví kostí, kloubů i chrupavek. Proenzi Intensive je intenzivní kombinací bylin, jako boswellia serrata, kurkuma longa či vrba bílá které přispívají ke zdraví a pružnosti kloubů. 

Proenzi-pecet.png
 

Užijte si pohyb s Proenzi: 

Připravte klouby na aktivní sezónu
01.03.2021

Připravte klouby na aktivní sezónu

Jaro se kvapem blíží a s ním i práce na zahrádce, procházky, vyjížďky na kole nebo také turistika. Připravte své klouby na aktivní sezónu a dopřejte jim tu správnou péči.

Přečtěte si více
Zobrazení: 731
Minerály pro zdravé a silné kosti
18.05.2018

Minerály pro zdravé a silné kosti

Kosti tvoří nedílnou součást našeho těla – chrání vnitřní orgány a společně s klouby nám umožňují pohyb. 

Přečtěte si více
Zobrazení: 2380
Jak přežít zimu s bolavými klouby
24.02.2018

Jak přežít zimu s bolavými klouby

Zima je obávaným obdobím pro ty, kteří trpí revmatoidní artritidou. Bolesti kloubů se totiž během chladných měsíců mohou výrazně zhoršovat. Na vině je hlavně chlad a nedostatek pohybu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 818
Ať vás pohyb nebolí!
20.07.2018

Ať vás pohyb nebolí!

Letní období přímo vybízí ke sportovním aktivitám – cyklistice, pěším túrám, projížďce na in-linech, vodním radovánkám, ale také zábavě s pořádným nádechem adrenalinu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 5
Aktivní a příjemný pohyb v každém věku
15.12.2017

Aktivní a příjemný pohyb v každém věku

Dodejtem kloubům správné vitaminy.

Přečtěte si více
Zobrazení: 158