Biopron a Urinal slaví 20 let na trhu

Biopron a Urinal slaví 20 let na trhu

Publikováno: 30.10.2023

Zobrazení: 178

Máme pro Vás krásnou zprávu. Naše významné značky z portfolia oddělení CHC Biopron a Urinal slaví tento rok 20 let na trhu.  Biopron se již 20 let stará o zdraví střev a Urinal již 20 let pečuje o zdraví močových cest našich zákazníků.  Zároveň jsou to značky, které se těší dlouhodobé oblibě a důvěryhodnosti. Opakovaně se umisťují jako vítězové ve své kategorii v anketě „Nejdůvěryhodnější značky roku“.

Slavilo se v Praze a v Brně

V rámci této jedinečné příležitosti proběhly v týdnu 12. 10.  v Brně a 13. 10.  v Praze odborné konference pořádané firmou STADA, určené pro lékárníky a akreditované ČLnK (Českou lékárnickou komorou). Lékárníci se dozvěděli detailní informace na téma Mikrobiota, laxativa a probiotika. Odborná přednáška na téma Přírodních látek a jejich vlivu na zdraví močových cest připomněla důležitost tradičních léčebných bylin v dnešním světě.
 

Biopron, v Čechách jednička na trhu

Biopron je originální česká značka probiotických komplexů původně vyvinutá českou společností Valosun. V roce 2015 značku Biopron odkoupila společnost Walmark a.s. a od roku 2020 je jejím vlastníkem společnost STADA Pharma CZ. Výrobky Biopron jsou vyráběny v původním, léty prověřeném složení a vysoké kvalitě. Obchodní značka Biopron byla zaregistrována v ČR v listopadu 2003, na trhu je tedy už 20 let! Po uvedení na trh v ČR byla značka Biopron uvedena též na Slovensku.
 

Biopron 9, stálice na trhu

Prvním probiotickým komplexem Biopron byl probiotický komplex Biopron 9, který je již 20 let v nezměněném složení stálicí v portfoliu Biopron. Obsahuje 9 léty prověřených probiotických kmenů a prebiotika v denní dávce 9 miliard CFU (počet živých mikroorganismů tvořících kolonie). Je vhodný pro každodenní péči o střevní mikrobiotu, a proto je u spotřebitelů tak oblíbený. Jak za léta rostlo povědomí o značce Biopron a důležitosti střevní mikrobioty pro naše celkové zdraví, rozšiřovala značka Biopron své portfolio o další významné probiotické komplexy. Je známo, že 70 % imunitních buněk se nachází ve střevech, střeva jsou tak naším největším imunitním orgánem, a proto je důležité se o ně správně starat. Doplnění probiotik a prebiotik je vhodnou péčí o rovnováhu naší střevní mikrobioty.
 

 

Nejprodávanější při užívání antibiotik

Nejprodávanějším probiotickým komplexem během a po užívání antibiotik je Biopron 9 Premium, nejsilnější z řady Biopron. Obsahuje 9 prověřených probiotických kmenů a prebiotika. Od Biopronu 9 se Biopron 9 Premium odlišuje vyšší dávkou probiotik, neboť obsahuje 20 miliard CFU v denní dávce dvou tobolek.

 

 

Cestujete? Nezapomeňte na Biopron!

Nejen na cestování je vhodné přibalit si s sebou do kufru Biopron Forte, který obsahuje probiotickou kvasinku Saccharomyces boulardii, laktobacily a prebiotika. To jsou tři aktivní složky vhodné pro podporu rovnováhy střevní mikrobioty nejen na cestách.
 

Který Biopron na podzim a zimu?

Pro podzimní a zimní sezónu doporučujeme novinku z října 2021, Biopron 9 Immunity. Obsahuje původních prověřených 9 probiotických kmenů v denní dávce 9 miliard CFU, prebiotika a vitamin D, kterého má mnoho z nás nedostatek. Biopron 9 Immunity doplní probiotika a prebiotika pro podporu rovnováhy střevní mikrobioty a vitamin D pro podporu funkce imunitního systému.

 
Biopron myslí i na děti

Značka Biopron vyvinula též široké portfolio probiotických komplexů pro miminka a malé děti (probiotické kapičky Biopron Baby a Biopron Baby+ a v tobolkové formě komplexy Biopron BabyBifi+ a Biopron Kids+).
 

Biopron vhodný i při dietních chybách a nadýmání

Při dietních chybách či nadýmání můžeme doporučit Biopron ProEnzymes, který obsahuje 9 probiotických kmenů, 5 trávicích enzymů a 4 bylinky. Díky extraktům z anýzu a koriandru přispívá k úlevě při střevních obtížích a udržení trávicích plynů v normálu.
 

 Co jste o Biopronu možná nevěděli

Biopron je pravidelně oceňovaný spotřebiteli jako Nejdůvěryhodnější značka roku v kategorii probiotik. Prvenství získává již 3 roky v řadě, tj.  od roku 2020. Značka Biopron je po dlouhá léta jedničkou na trhu živých probiotik v ČR v hodnotě (zdroj: IQVIA sell-in Value, MAT 08/2023). Za posledních 12 měsíců značka Biopron prodala téměř 1 milion kusů probiotických komplexů (přesně 927 230, IQVIA sell-in Volume, MAT 08/2023). Ročně se v posledních letech prodá téměř 1 milion krabiček!
 


 

Urinal, originál z Čech

Urinal je orginální České značka a výrobky Urinal jsou od počátku vyvíjeny v třineckém závodě Walmarku. Obchodní značka Urinal je chráněná v ČR již 20 let. V současné době je Urinal možné zakoupit ve 30 zemích nejen v Evropě, ale např. i v zemích Perského zálivu. Urinal vznikl jako produkt pro podporu zdraví močových cest založený na brusinkách, které ženy při problémech močového traktu tradičně používaly a stále používají ve formě čajů.  Původní produkt Urinal měl formu tobolek s brusinkovým extraktem. Portfolio se postupně rozšiřovalo, optimalizovalo a k brusinkám byly přidávány nové složky podle nejnovějších poznatků vědy a podle zpřísňujícího se legislativního rámce. Dnes portfolio zahrnuje 4 produkty v několik variantách velikosti balení. Urinal Akut s vysokým obsahem extraktu z kanadských brusinek a extraktem ze zlatobýlu pro akutní péči o močové cesty, původní tobolky Urinal pro dlouhodobou péči, Urinal D-manosu Forte, nejsilnější kombinaci brusinek a d-manosy na trhu a Urinal sirup, lahodný brusinkový sirup pro děti. V roce 2011 byl zaregistrován užitný vzor pro kombinaci brusinek a vitaminu D, který byl vyvinut ve spolupráci s odborníky na urologii Olomoucké univerzity. Tato kombinace je přítomna kromě sirupu ve všech produktech značky Urinal.

Spotřebitelé důvěřují Urinalu

Urinal je pravidelně oceňovaný spotřebiteli jako Nejdůvěryhodnější značka roku v oblasti močových cest. Urinal je v současné době jedničkou v počtu prodaných kusů s celkem 222 270 prodanými kusy za posledních 12 měsíců a dvojkou v prodané hodnotě vyjádřené v korunách (zdroj: IQVIA sell-in, MAT 8/2023). Urinal kontinuálně pracuje na vývoji nových produktů, tak aby vycházel vstříc neustále se zvyšujícím nárokům spotřebitelů na kvalitu i produktovou formu.
 
Všechny produkty Biopron a Urinal patří také mezi nejprodávanější produkty na e-shopu Klubu zdraví Wavita, kde je navíc najdete za skvělé ceny!
 
Brusinky a péče o močové cesty
08.08.2023

Brusinky a péče o močové cesty

Ačkoliv s infekcemi močových cest se setkávají především ženy, nevyhýbá se ani mužům a dětem. Pokud se objeví časté nucení na močení a bolest nebo pálení při močení, zpozorněte! Díky včasné diagnostice si můžete ušetřit mnoho nepříjemných chvil. A protože s podporou zdraví močových cest jsou často spojovány brusinky, pojďme si jejich účinky představit, stejně jako řady Urinal a Uroval, které extrakty z brusinek obsahují.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1065
Babské rady na škrábání v krku
24.10.2023

Babské rady na škrábání v krku

Škrábání v krku zná každý z nás. Nejčastějšími příčinami jsou virové a bakteriální infekce dýchacích cest. Škrábání v krku bývá ale spojeno také s alergiemi, nevhodným prostředím (přetopené místnosti), stresem a únavou. Zejména podzimní a zimní měsíce jsou období, kdy se se škrábáním v krku potýkáme nejčastěji. Osvědčené tipy na zmírnění obtíží, které lze vyzkoušet ještě před návštěvou lékaře, vám přinášíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 165097
Omega-3 mastné kyseliny pro zdravé srdce, mozek i zrak
10.10.2023

Omega-3 mastné kyseliny pro zdravé srdce, mozek i zrak

Určitě už jste se setkali s názorem, že tuky jsou zdraví škodlivé. Ale nejsou tuky jako tuky! Zatímco některé tuky mají na lidské zdraví negativní dopad, jiné jsou pro organismus nepostradatelné. Jsou nejen zdrojem energie, ale jsou důležité i pro zdravé srdce, mozek i zrak. A právě těmito zdravými tuky jsou omega-3 mastné kyseliny, se kterými vás blíže seznámíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 214
ROZHOVOR: Co všechno vás zajímá o gynekologii, ale bály jste se zeptat
20.06.2023

ROZHOVOR: Co všechno vás zajímá o gynekologii, ale bály jste se zeptat

Byly jste v ordinaci gynekologa a styděly jste se na něco zeptat? Ačkoliv oblast intimního a sexuálního zdraví je nedílnou součástí našich životů, existují otázky, na které se neptáme. Chceme-li najít odpověď, pátráme na internetu. Až budete příště hledat odpovědi na otázky, na které vám stud nedovolí ptát se, navštivte instagramový profil gynekoložky MUDr. Kamily Žižkové, která ve svých příspěvcích, vtipně a s lehkostí, řeší vše, co ženy zajímá, a na co se svého gynekologa často bojí zeptat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 319
ROZHOVOR: Návštěva psychologa už nemusí být tabu
25.10.2023

ROZHOVOR: Návštěva psychologa už nemusí být tabu

Nacházíte se zrovna v obtížné životní situaci, přemýšlíte o návštěvě psychologa, ale máte obavy, co by tomu řekli ostatní? Pokud ano, přinášíme vám rozhovor s psycholožkou Terezou Hruškovou, která se rozhodla prostřednictvím projektu @kpsychologovi bořit mýty související s návštěvou psychologa a se svým týmem pomáhá lidem na cestě za psychologem. Máte-li těžkosti a nevíte kudy kam, psycholog může být cestou, jak se opět cítit lépe. A jak říká Tereza, důležité je uvědomit si, že v tom nejste sami. 

Přečtěte si více
Zobrazení: 85