Brusinky a péče o močové cesty

Brusinky a péče o močové cesty

Publikováno: 08.08.2023

Zobrazení: 1068

Ačkoliv s infekcemi močových cest se setkávají především ženy, nevyhýbá se ani mužům a dětem. Pokud se objeví časté nucení na močení a bolest nebo pálení při močení, zpozorněte! Díky včasné diagnostice si můžete ušetřit mnoho nepříjemných chvil. A protože s podporou zdraví močových cest jsou často spojovány brusinky, pojďme si jejich účinky představit, stejně jako řady Urinal a Uroval, které extrakty z brusinek obsahují.

Infekce močových cest mají tendenci se vracet!

Pokud se domníváte, že viníkem zánětů močových cest je hlavně chladné počasí, není to tak úplně pravda. Mezi rizikové faktory kromě prochladnutí patří také nedostatečný pitný režim, špatně prováděná intimní hygiena, časté střídání sexuálních partnerů a předchozí prodělané cystitidy. Bohužel u velké části těch, kteří infekce močových cest prodělali, může dojít k recidivě onemocnění. Většina infekcí je bakteriálního původu a nejčastějším původcem je bakterie Escherichia coli, která způsobuje asi 75-90 % akutní nekomplikované cystitidy. Pokud patříte mezi ty, kteří s tímto nepříjemným onemocněním opakovaně bojují, je vhodné zaměřit se na prevenci.
 

Pomoc prověřená tisíciletími

Brusinky (Vaccinium macrocarpon) jsou často spojovány s močovými cestami, jsou považovány za „superpotavinu“ a již před tisíci lety je používali severoameričtí Indiáni. Brusinky obsahují rostlinné aktivní látky třísloviny tzv. proanthokyanidiny, dále jsou bohatým zdrojem bioflavonoidů, fenolových sloučenin, antokyanů a jiných přírodních látek. . Brusinky jsou častou složkou doplňků stravy pro podporu zdraví močových cest.
 

Urinal, odborník na komplexní péči o Vaše močové cesty

Pokud hledáte kvalitní doplněk stravy s obsahem kanadských brusinek, navíc s dalšími látkami, které podpoří zdraví močových cest, objevte Urinal! Urinal obsahuje unikátní kombinaci složek, kterými jsou prášek ze sušené šťávy z kanadských brusinek (klikva velkoplodá) a Exocyan™, vysoce koncentrovaný extrakt z kanadských brusinek, dále extrakt ze zlatobýlu obecného a vitamin D. Zlatobýl obecný přispívá k správné funkci močového měchýře a dolních močových cest. Vitamin D přispívá ke správné funkci imunitního systému.
 
V portfoliu řady Urinal najdete celou řadu doplňků stravy, které jsou vhodné nejen v případě akutních obtíží, ale také jako dlouhodobá podpora zdraví močových cest. Vyzkoušejte např.

Urinal D-manosa FORTE

Rychlá úleva od akutních obtíží ve formě doplňku stravy Urinal D-manosa FORTE s D-manosou, sušenou šťávou z kanadských brusinek a extraktem z břízy, která přispívá k normální funkci močových cest. 

Urinal Express pH

Pohodlí bez nepříjemných pocitů ve formě rozpustného nápoje v teplé nebo studené formě. Příjemná chuť směsi malina, lesní plody a vanilka.
 

Uroval, poznejte sílu přírody!

Doplňky stravy řady Uroval představují sílu dvou přírodních látek D-manosy a kanadských brusinek, které se vstřebávají do krve a odkud jsou filtrovány do moči, která vyplachuje močový měchýř. Našimi tipy jsou např.

UROVAL manosa AKUT+

Jedinečná kombinace složek – extraktu kanadské brusinky, monosacharidu D-manosa a lyzátu bakterie Escherichia coli.

UROVAL Megabrusinka FORTE sirup

Chutný koncentrát s extraktem kanadské brusinky.
 


 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

Jak poznat ledvinové kameny?
06.03.2023

Jak poznat ledvinové kameny?

Na čtvrtek 11. března připadá Světový den ledvin a i my jsme si pro Vás připravili článek na téma LEDVINY A LEDVINOVÉ KAMENY. Ledvinové kameny jsou problém poměrně častý a také velmi bolestivý. I když mnohem častěji postihuje muže, nevyhýbá se ani ženám a dětem. U těch, kteří již onemocnění jednou prodělali je navíc pravděpodobné, že se bude opakovat. Co všechno vznik ledvinových kamenů ovlivňuje a jak zdraví ledvin podpořit, vám prozradíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 5813
Pitný režim s rozumem
20.07.2022

Pitný režim s rozumem

Člověk může přežít týdny bez jídla, ale bez vody přežije maximálně pár dnů. Pro organismus znamená zdravotní nebezpečí již ztráta 20 % objemu tělesné vody. Pitný režim je nutné dodržovat nejen v létě, kdy dochází k větším ztrátám tekutin, ale i v průběhu celého roku. Ani s pitným režimem bychom to ale neměli přehánět, protože tzv. aquaholismus je stejně nebezpečný jako nedostatečný pitný režim.

Přečtěte si více
Zobrazení: 323
Jak ovlivnit riziko vzniku zánětu močových cest?
27.03.2023

Jak ovlivnit riziko vzniku zánětu močových cest?

Přemnožení škodlivých bakterií v močových cestách, nedostatečná hygiena, potlačování nucení na močení, ale také oslabená imunita patří mezi časté příčiny zánětů močových cest. Ačkoliv jde o onemocnění postihující převážně ženy, nevyhýbá se ani mužům. Vzhledem k tomu, že infekce močových cest mají tendenci se opakovat, není od věci si připomenout, jak o zdraví močových cest a ledvin pečovat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1373
Letní koupání a zvýšené riziko vaginálních infekcí
09.07.2024

Letní koupání a zvýšené riziko vaginálních infekcí

Léto je časem, kdy mnoho lidí tráví více času ve vodě. Koupání v bazénech, jezerech, nebo moři však může zvýšit riziko vzniku vaginálních infekcí. Tipy a informace, jak si nejen v létě udržet intimní zdraví, ženám přinášíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1219
Téma, o kterém muži neradi hovoří? Prostata!
15.11.2022

Téma, o kterém muži neradi hovoří? Prostata!

Ať už jste muž či žena, pak jistě znáte to, když Vás během noci vzbudí pocit, že musíte na záchod. U žen může být na vině mnoho faktorů. Dnes se zaměříme ale spíše na muže! Na vině může být totiž zvětšená prostata! Problém, o kterém se zdráhají muži mluvit nejen se svými blízkými, ale dokonce i se svým lékařem. Prostatické obtíže se mohou objevovat již u mužů po 40. roce věku, a proto je důležité vědět, jak o zdraví prostaty pečovat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 474