Téma, o kterém muži neradi hovoří? Prostata!

Téma, o kterém muži neradi hovoří? Prostata!

Publikováno: 15.11.2022

Zobrazení: 474

Ať už jste muž či žena, pak jistě znáte to, když Vás během noci vzbudí pocit, že musíte na záchod. U žen může být na vině mnoho faktorů. Dnes se zaměříme ale spíše na muže! Na vině může být totiž zvětšená prostata! Problém, o kterém se zdráhají muži mluvit nejen se svými blízkými, ale dokonce i se svým lékařem. Prostatické obtíže se mohou objevovat již u mužů po 40. roce věku, a proto je důležité vědět, jak o zdraví prostaty pečovat.

Prostatické obtíže trápí nejednoho muže

Zdá se vám, že muži své zdravotní obtíže často podceňují? Může za to nejenom mýtus, že dokonalého muže nic nebolí, ale mnohdy také strach a stud. Prostatické obtíže přitom nejsou vůbec nic výjimečného, protože se týkají většiny mužů ve zralém věku. Prostata se u mužů začíná zvětšovat ve věku kolem padesáti let. Může jít o benigní hypertrofii prostaty, se kterou souvisí řada nepříjemných projevů negativně ovlivňujících kvalitu života. 
 

Jak poznat, že jde o prostatu?

Pokud se prostata zvětší natolik, že začne utlačovat močovou trubici, a brání tak průtoku moči, může se objevit např. přerušované močení, naléhavé nutkání na močení, časté noční močení, pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře a neschopnost udržet moč. Muži se mohou setkat také s tzv. postevakuačním dribblingem, což lze přeložit jako „ukapávání po vyprázdnění“. Jedná se o únik moči, který trápí muže bezprostředně po vymočení. Návštěvu lékaře se nevyplácí odkládat v případě, že se v moči objeví krev. Ačkoliv časté močení mohou muži mylně přikládat nachlazení, objeví-li se některý z výše uvedených příznaků, je třeba navštívit lékaře. Muži by si měli uvědomit, že obtíže s prostatou jsou po padesátém roce věku poměrně častou záležitostí a nejde o nic, za co by se měli stydět.

Jak udržet prostatu zdravou?

Pro udržení zdravé prostaty je důležitý především zdravý životní styl. Omezit je vhodné konzumaci červeného masa a tučných výrobků, vyhnout se kouření a nadměrné konzumaci alkoholu. Nejen pro zdraví prostaty, ale také pro celkové zdraví je zásadní pestrý a vyvážený jídelníček s vysokým obsahem vlákniny, vitaminů a minerálů. Vhodné je také obohatit jídelníček kvalitními doplňky stravy na podporu celkového zdraví a prostaty.
 

Saw Palmetto si s prostatou rozumí

Možná jste v souvislosti s prostatou slyšeli o rostlině zvané Saw palmetto. Jde o palmu, jejíž plody obsahují mastné kyseliny, sitosteroly, které přispívají ke zdraví prostaty a podporují normální proud moči. Standardizovaný extrakt ze Saw palmetto najdete i v oblíbeném doplňku stravy Prostenal CONTROL, který kombinuje zdokumentované a tradičně užívané rostlinné extrakty a živiny, které podporují celkové zdraví prostaty. Prostenal CONTROL udržuje nejen správnou funkci močových cest, ale má i příznivý vliv na vitalitu, což ocení každý muž.
 

Proč na podporu mužského zdraví zvolit Prostenal CONTROL?

Prostenal CONTROL představuje komplexní podporu mužského zdraví. Ve složení najdete kromě již zmíněného extraktu ze Saw palmetto také kotvičník zemní, známý přírodní stimulant dodávající tělu přirozenou vitalitu, a zároveň podporující normální průtok moči. Vitamin B6 přispívající nejen k normálnímu energetickému metabolismu, ale také ke snížení míry únavy a vyčerpání. Zapomenout nesmíme ani na vitamin D3, který přispívá k normální činnosti imunitního systému. A nyní můžete Prostenal CONTROL koupit ve výhodném balení, v limitované vánoční edici, s tabletami navíc!
 

Podpořte zdraví výhodně!

Přemýšlíte-li, čím obdarovat svého muže, prohlédněte si vánoční nabídku Klubu zdraví, kde najdete spoustu produktů určených pro podporu zdraví, nyní v podobě limitovaných edic za skvělé ceny!
 


 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 
Mgr. Denisa Salvová
Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.
Co je to prostata a jak funguje?
23.06.2016

Co je to prostata a jak funguje?

Potíže s prostatou jsou přirozenou součástí mužského stárnutí a jejich intenzita se stupňuje s věkem. Již muži kolem 40 let věku pociťují tyto komplikace.

Přečtěte si více
Zobrazení: 46150
Příznaky zánětu močových cest
03.06.2021

Příznaky zánětu močových cest

Mezi první příznaky zánětu močových cest patří bolest v podbřišku. Člověk má také nutnost častého močení, ale s produkcí jen malého množství moči. Dále při močení můžeme cítit nepříjemně řezavou a pálivou bolest, zejména ke konci močení.

Přečtěte si více
Zobrazení: 20837
Mužská inkontinence není tabu
02.11.2020

Mužská inkontinence není tabu

Samovolný únik moči bývá často mylně považován pouze za problém žen po menopauze. Inkontinence však postihuje i mužskou část populace, a to zejména v souvislosti se zbytnělou prostatou. Mnozí nemocní se zdráhají navštívit lékaře a o inkontinenci hovořit. Na vině bývá nejčastěji stud. Inkontinence je ale problém trápící až desetinu populace a jen díky včasné diagnóze a odpovídající léčbě je možné problémy s únikem moči léčit.
 

Přečtěte si více
Zobrazení: 721
Zvětšená prostata? Po padesátce problém mnoha mužů!
23.11.2023

Zvětšená prostata? Po padesátce problém mnoha mužů!

Benigní hyperplazie prostaty je téma, kterému se stále mnoho mužů vyhýbá. Časté nutkání na močení a nepříjemný únik moči nepředstavují jen závažný zdravotní problém, ale také problém sociální. Prostatické obtíže mohou výrazně zhoršovat kvalitu života zralých mužů, a proto se o zdraví prostaty vyplatí pečovat ještě dříve, než se objeví první varovné signály toho, že s prostatou nemusí být vše zcela v pořádku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1775
Ochablé pánevní dno se týká i mužů
27.02.2023

Ochablé pánevní dno se týká i mužů

Problematika ochablých svalů pánevního dna se netýká jen žen, ale komplikovat život může také mužům. Budete-li mít pánevní dno v kondici, nejen, že podpoříte své zdraví, ale podle odborníků můžete dokonce zažít i lepší sex!

Přečtěte si více
Zobrazení: 2047
Erektilní dysfunkce, pro muže citlivé téma
01.11.2020

Erektilní dysfunkce, pro muže citlivé téma

Erektilní dysfunkce jsou podle epidemiologických dat poměrně častým jevem. S poruchami erekce se potýká více než polovina mužů starších padesáti let, ale vzácností není ani u mužů mladších. Erektilní dysfunkce velmi negativně ovlivňuje mužské sebevědomí a dokáže napáchat mnoho škod v intimním životě. Informace, na které se muži často zdráhají zeptat, vám přinášíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1647