Zima, Vánoce a domácí mazlíčci. Víte, na co se připravit?

Zima, Vánoce a domácí mazlíčci. Víte, na co se připravit?

Publikováno: 12.12.2023

Zobrazení: 300

Možná právě Vy přemýšlíte, jak letos zařídit šťastné a pohodové vánoční svátky nejen pro Vaši rodinu, ale také pro Vašeho čtyřnohého přítele. Pokud stále nemáte ten správný dárek, máme pro Vás tipy z našeho e-shopu a praktické rady, díky kterým budou Vánoce obdobím klidu a pohody i pro Vaše domácí mazlíčky.

Rizika, která s sebou mohou Vánoce přinášet

Vánoční svátky mohou být pro zvířata, která s námi sdílí domácnost, poněkud rizikovým obdobím. Nejen samotná zima a chladné a mrazivé počasí, ale také přejídání a konzumace nevhodných potravin, vánoční jedovaté rostliny, a především hlasité petardy a ohňostroje mohou být pro naše domácí mazlíčky velkým nebezpečím.

Zabraňte vánočnímu přejídání

Obezita a nadváha jsou nebezpečnými faktory, které významně ovlivňují vznik a rozvoj onemocnění srdce a cév, a to nejen u člověka, ale také u zvířat. Nadměrná tělesná hmotnost navíc zatěžuje klouby a celý pohybový aparát. Někteří majitelé však právě na Vánoce dopřávají nejen svým psům a kočkám opravdu bohatou sváteční tabuli. I když to mohou myslet dobře, neuvědomují si, že zvířatům tím spíše ubližují. Strava, kterou konzumuje člověk, může být pro zvířata velmi nebezpečná, a proto nedávejte zvířatům nic, co z Vaší štědrovečerní večeře zbude. Psům a kočkám škodí nejen majonéza, ale také spousta dalších potravin, které se o Vánocích konzumují. Do misky nepatří rozinky, čokoláda, vánočka, cukroví, bramborový salát ani řízky. Pokud chcete domácím mazlíčkům „přilepšit“, zajděte raději do specializovaného obchodu, kde je nabídka zvířecích pochoutek nepřeberná.

Chraňte tlapky

Posypová sůl je pro městské psy nepřítelem číslo jedna, protože pokožku na tlapkách vysušuje a leptá. Než se vydáte s pejskem na procházku, promažte polštářky tlapek, po návratu je pečlivě umyjte, opět promažte a nenechte psa tlapky olizovat. V případě poraněné kůže a při ochraně tlapek použijte unikátní hydrofilní gel Alavis Hemagel, který až o polovinu zkracuje dobu hojení drobných poranění i větších chronických ran, snižuje riziko komplikovaného hojení a potlačuje bolestivost v ráně. Vytváří povrchovou vrstvu, která se chová jako druhá kůže, čímž napomáhá ochraně před vnějšími vlivy.

Podpořte zvířecí imunitu 

Nachlazení hrozí i zvířatům, a proto je v zimě nutné přizpůsobit procházky venkovní teplotě. Prochladnutím jsou ohroženi zejména starší psi, štěňata a jinak oslabení jedinci. V mrazivém počasí nikdy nenechávejte psa delší dobu sedět, stát a odpočívat na sněhu. Malým a krátkosrstým plemenům pořiďte oblečky a pláštěnky. Pokud je váš pejsek milovníkem sněhu, nedovolte mu, aby ho lízal. Sníh může obsahovat posypovou sůl a kamínky, což může být příčinou podrážděného žaludku, nevolnosti, průjmu a zvracení. Pes může navíc trpět bolestí v krku. Podpora imunity a celkového zdraví je to nejmenší, co můžete v zimě pro zvířecího kamaráda udělat. Naším tipem pro podporu zdraví je enzymatický veterinární přípravek Alavis CURENZYM Enzymoterapie pro podporu imunity, hojení tkání po úrazech a operacích, při léčbě antibiotiky a léčbě nádorů. Vhodný je také Alavis Sanicell určený psům a kočkám, a to nejen na podporu imunity, ale také na regeneraci jater, při léčbě nádorových onemocnění a výskytu močových kamenů.

Jak mít klidný Silvestr?

Silvestrovská noc je pro zvířata nesmírnou psychickou zátěží. Zábavní pyrotechnika a hluk spojený s oslavami dopadá na psychiku zvířat, která tak v důsledku nadměrného stresu zažívají paniku a úzkost, což jsou časté příčiny novoročních zaběhnutí. Jsou-li zvířata vystavena takové psychické zátěži, nejsou navíc schopna poslouchat své vrozené instinkty a velmi snadno se zraní nebo vběhnou pod kola aut. Naštěstí existuje způsob, jak potlačit u psů a koček nadměrný stres a nervozitu. Řešením je ALAVIS Calming Extra silný 96 g, čistě přírodní přípravek s rychlým nástupem účinku, který pomáhá zklidnit zvíře, aniž by měnil jeho osobnost nebo aktivitu. ALAVIS™ Calming je bezpečný způsob, jak uklidnit zvíře při stresu, a to nejen během silvestrovské noci.

Co nadělit pod vánoční stromeček mazlíčkům?

ALAVIS™ 5 představuje špičkovou komplexní péči o pohybový aparát psů a kočekPohyb je totiž to, co mají všechna zvířata nejraději. ALAVIS™ 5 vyživuje kloubní chrupavky, podporuje promazávací vlastnosti kloubní tekutiny a napomáhá při pohybových problémech. Bojujete u domácího mazlíčka s nepříjemným zápachem z tlamy? Doporučujeme ALAVIS PlaqueFree, unikátní kombinaci látek potlačující nepříjemný zápach z tlamy, redukující zubní kámen a odstraňující zubní plak. Pozorovatelné zlepšení můžete vidět již po 3-8 týdnech užívání. ALAVIS PlaqueFree je určen nejen psům, ale také kočkám. Chcete-li Vašemu zvířecímu příteli dopřát zdravou a krásnou srst, vyzkoušejte ALAVIS Extra šetrný šampon. Kvalitní šampon jedinečného složení s obsahem aloe vera a konopného oleje pro zdravou kůži a kvalitní srst. Příznivě ovlivňuje proces hojení, a proto je vhodný i při kožních obtížích. A pokud jste si vhodný dárek stále nevybrali, navštivte náš e-shop, kde je nabídka produktů pro Vaše domácí mazlíčky opravdu pestrá.

 


  

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
ROZHOVOR: Vyšetření na fyzioterapii by mělo být komplexní. Někdy je hledání příčiny téměř detektivní práce.
28.11.2023

ROZHOVOR: Vyšetření na fyzioterapii by mělo být komplexní. Někdy je hledání příčiny téměř detektivní práce.

Trápí vás bolesti zad, ale nevíte, zda je vhodnější navštívit lékaře, nebo fyzioterapeuta? Bolesti pohybového aparátu jsou v dnešní době poměrně časté a nutno podotknout, že mnohdy si za ně můžeme sami. Sedavý životní styl, nedostatek pohybu, nadváha a závislost na moderních komunikačních technologiích jsou jen některé z mnoha faktorů, díky kterým se tak málo hýbeme. Na to, jak řešit bolesti zad, jak jim předejít a jakého odborníka v případě obtíží vyhledat, jsme se zeptali fyzioterapeuta Jakuba Remera.

Přečtěte si více
Zobrazení: 54
ROZHOVOR: Co všechno vás zajímá o gynekologii, ale bály jste se zeptat
20.06.2023

ROZHOVOR: Co všechno vás zajímá o gynekologii, ale bály jste se zeptat

Byly jste v ordinaci gynekologa a styděly jste se na něco zeptat? Ačkoliv oblast intimního a sexuálního zdraví je nedílnou součástí našich životů, existují otázky, na které se neptáme. Chceme-li najít odpověď, pátráme na internetu. Až budete příště hledat odpovědi na otázky, na které vám stud nedovolí ptát se, navštivte instagramový profil gynekoložky MUDr. Kamily Žižkové, která ve svých příspěvcích, vtipně a s lehkostí, řeší vše, co ženy zajímá, a na co se svého gynekologa často bojí zeptat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 245
Vánoce se blíží! Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké!
03.11.2023

Vánoce se blíží! Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké!

Už jste začali přemýšlet o vánočních dárcích? Pokud nevíte, čím letos svoji rodinu obdarovat, nechte se inspirovat našimi tipy. Vánoční svátky jsou časem, kdy si více než kdy jindy uvědomujeme, na jakých věcech v životě opravdu záleží. A právě zdraví je jednou z nich. Překvapte své blízké dárky, které potěší pod vánočním stromečkem a podpoří zdraví během celého roku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 704
Jídelníček pro zahřátí těla
28.11.2023

Jídelníček pro zahřátí těla

Pokud ve Vašem podzimním a zimním jídelníčku převažují zeleninové saláty, není se čemu divit, že je Vám stále chladno. Pokrmy z čerstvé zeleniny je vhodné konzumovat v létě, protože mají schopnost organismus ochlazovat. V chladných měsících se vyplatí zařadit do jídelníčku potraviny, které organismus zahřejí, a navíc podpoří imunitu a dodají energii. Víte, co by ve Vašem podzimním a zimním jídelníčku nemělo chybět?

Přečtěte si více
Zobrazení: 449
Jak připravit dětem nejhezčí Vánoce?
13.11.2023

Jak připravit dětem nejhezčí Vánoce?

Které svátky děti nejvíce milují? Jednoznačně Vánoce! Vůně cukroví, vánočně vyzdobený dům a dlouho očekávaný příchod Ježíška je pro každé dítě zážitek, na který se těší celý rok. A v nás, dospělých, vánoční svátky oživují nezapomenutelné vzpomínky na to, jak jsme kdysi s maminkou pekli cukroví a s tatínkem kupovali kapra. Není se proto čemu divit, že každý rodič touží připravit svému dítěti co nejkrásnější vánoční svátky.  

Přečtěte si více
Zobrazení: 290