Zima, Vánoce a domácí mazlíčci. Víte, na co se připravit?

Zima, Vánoce a domácí mazlíčci. Víte, na co se připravit?

Publikováno: 09.12.2022

Zobrazení: 232

Vánoce by měly být obdobím klidu a pohody, a to i pro naše domácí mazlíčky. Vánoční svátky s sebou ale přináší řadu nástrah v podobě mrazivého počasí, přejedení, jedovatých vánočních rostlin, nebezpečných a hlasitých petard a ohňostrojů. Tipy, jak našim čtyřnohým přátelům zajistit opravdu klidné Vánoce, vám přinášíme.

Podpořte imunitu vašich mazlíčků!

Nachlazení hrozí nejen lidem, ale i zvířatům, a proto je v zimě nutné přizpůsobit procházky venkovní teplotě. Prochladnutím jsou ohroženi zejména starší psi, štěňata a jinak oslabení jedinci. V mrazivém počasí nikdy nenechávejte psa delší dobu sedět, stát a odpočívat na sněhu. Malým a krátkosrstým plemenům je vhodné pořídit oblečky a pláštěnky. Pokud je váš pejsek milovníkem sněhu, nedovolte mu, aby ho lízal. Sníh může obsahovat posypovou sůl a kamínky, což může být příčinou podrážděného žaludku, nevolnosti, průjmu a zvracení. Pes může navíc trpět bolestí v krku. Podpora imunity a celkového zdraví je to nejmenší, co můžete během chladných měsíců pro vašeho zvířecího kamaráda udělat. Naším tipem pro podporu zdraví je enzymatický veterinární přípravek ALAVIS™ CURENZYM Enzymoterapie pro posílení imunity, podporu hojení tkání po úrazech a operacích, při léčbě antibiotiky a léčbě nádorů. Vhodný je také ALAVIS™ Sanicell 60 kapslí, určený psům a kočkám, a to nejen na podporu imunity, ale také na regeneraci jater, při léčbě nádorových onemocnění a močových kamenů.
 

Chraňte tlapky

Posypová sůl je pro městské psy nepřítelem číslo jedna, protože pokožku na tlapkách vysušuje a leptá. Než se vydáte s pejskem na procházku, promažte polštářky tlapek, po návratu je pečlivě umyjte, opět promažte a nenechte psa tlapky olizovat. V případě poraněné kůže a při ochraně tlapek použijte unikátní hydrofilní gel ALAVIS™ Hemagel 7 g, který až o polovinu zkracuje dobu hojení drobných poranění i větších chronických ran, snižuje riziko komplikovaného hojení a potlačuje bolestivost v ráně. Vytváří povrchovou vrstvu, která se chová jako druhá kůže, čímž napomáhá ochraně před vnějšími vlivy.
 

Klidný Silvestr

Silvestrovská noc je pro zvířata nesmírnou psychickou zátěží. Zábavní pyrotechnika a hluk spojený s oslavami dopadá na psychiku zvířat, která tak v důsledku nadměrného stresu zažívají paniku a úzkost, což jsou časté příčiny novoročních zaběhnutí. Jsou-li zvířata vystavena takové psychické zátěži, nejsou schopna poslouchat své vrozené instinkty a velmi snadno se zraní nebo vběhnou pod kola aut. Naštěstí existuje způsob, jak potlačit u psů a koček nadměrný stres a nervozitu. Řešením je ALAVIS™ Calming, čistě přírodní přípravek s rychlým nástupem účinku pomáhající zklidnit zvíře, aniž by měnil jeho osobnost nebo aktivitu. ALAVIS™ Calming je bezpečný způsob, jak uklidnit zvíře při stresu, a to nejen během silvestrovské noci.
 

Co nadělit pod vánoční stromeček čtyřnohým mazlíčkům?

Zdravý pohyb s ALAVIS™ 5

Pokud stále nevíte, co nadělit domácím mazlíčkům pod stromeček, doporučujeme ALAVIS™ 5 představující špičkovou komplexní péči o pohybový aparát psů a koček. Pohyb je totiž to, co mají zvířata nejraději. ALAVIS™ 5 vyživuje kloubní chrupavky, podporuje promazávací vlastnosti kloubní tekutiny a napomáhá při pohybových problémech.
 

Lepší kondice s ALAVIS™ Nutri 200 ml

Veterinární přípravek s obsahem 100 % přírodního lososového oleje obohaceného o vitamin A, D3, E, biotin a minerály selen a zinek pro lepší vitalitu, kondici a lesklou srst. Olej z lososa má pozitivní vliv na posílení imunity, mozkové činnosti, kardiovaskulárního systému a celkové zdravotní kondice. Vhodný i pro starší psy, kočky a fretky, ale také pro správný vývoj mláďat a lepší kvalitu srsti, kůže, drápků a celkovou vitalitu.
 

Nejen tyto, ale celou řadu dalších veterinárních přípravků ALAVIS™ zakoupíte na našem e-shopu. ALAVIS™ představuje široké portfolio přípravků pro specifické zdravotní potřeby vašich domácích mazlíčků.


  

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Jak ovlivňuje změna počasí naše klouby?
10.11.2021

Jak ovlivňuje změna počasí naše klouby?

Patříte mezi ty, kteří by podle bolestí kloubů mohli předpovídat počasí? Změny a výkyvy atmosférického tlaku ovlivňují zejména příznaky osob trpících revmatoidní artritidou. Díky chladnějšímu počasí může docházet ke stupňování bolestí, které onemocnění, lidově zvané „revma“, doprovází. Jak na podzim a v zimě proti bolestem kloubů bojovat?

Přečtěte si více
Zobrazení: 369
Vitamin C a zinek – spolehlivá podpora imunity u dětí (nejen) v zimě
22.09.2021

Vitamin C a zinek – spolehlivá podpora imunity u dětí (nejen) v zimě

Dětský organismus má v zimě napilno. Kromě náročného vývoje musí čelit častým nachlazením, zejména pokud navštěvují dětský kolektiv. Kolik ztratí energie a zda je jeho imunitní systém v dostatečné kondici aby odolal, mohou ovlivňovat i přijaté vitaminy a minerály.

Přečtěte si více
Zobrazení: 2047