Jak připravit dětem nejhezčí Vánoce?

Jak připravit dětem nejhezčí Vánoce?

Publikováno: 13.11.2023

Zobrazení: 301

Které svátky děti nejvíce milují? Jednoznačně Vánoce! Vůně cukroví, vánočně vyzdobený dům a dlouho očekávaný příchod Ježíška je pro každé dítě zážitek, na který se těší celý rok. A v nás, dospělých, vánoční svátky oživují nezapomenutelné vzpomínky na to, jak jsme kdysi s maminkou pekli cukroví a s tatínkem kupovali kapra. Není se proto čemu divit, že každý rodič touží připravit svému dítěti co nejkrásnější vánoční svátky.  

Kouzlo Vánoc

Vánoce jsou pro děti dnem, kdy se plní i ta nejtajnější přání. Každý rodič se proto snaží darovat dítěti to, po čem touží. Pro dospělé opravdové kouzlo Vánoc spočívá v tom, strávit je v pohodě a ve zdraví s těmi, kteří jsou našemu srdci nejbližší.  Vánočně nasvícený a vyzdobený dům, vůně purpury a františka, pečení vánočního cukroví, adventní trhy a spousta vánočních oslav nám již od konce listopadu dávají vědět, že Vánoce, nejkrásnější svátky roku, přichází.  
 

S dárky to nepřehánějte

Jakými a kolika dárky děti obdarovat je otázka, kterou si klade spousta rodičů. I zde ale platí ono známé „všeho s mírou“. Není nutné, aby byl vánoční stromek dárky doslova zavalen. Sami určitě dobře víte, že dostane-li dítě spoustu dárků, ty poslední už ho ani nebaví rozbalovat. Menší děti si pak dárky ani neumí užít a mít z nich opravdovou radost. Dítě by mělo pod vánočním stromečkem najít kromě svého vysněného dárku i praktické dárky, které mu budou k užitku jako např. oblečení a knihy. Při výběru dárků je důležité brát ohled na naše finanční možnosti a v žádném případě není příliš chytré vzít si půjčku jen proto, abychom dítěti koupili dárek, kterého se za týden nabaží a my ho budeme rok splácet.
 

Dětská přání si v rodině rozdělte

Nejen rodiče, ale také prarodiče si často lámou hlavu nad tím, čím děti obdarovat. Inspirací tak může být dopis Ježíškovi, který starší dítě napíše samo a mladšímu s ním rodiče pomohou, případně může svá přání namalovat. Dopis poskytuje rodině cenné tipy, co by měl Ježíšek nadělit. Do nákupů je skvělé zapojit i prarodiče. Nejen, že jim ušetříme starosti s výběrem, ale vyhneme se spoustě nevhodně zvolených dárků, které po Štědrém dnu poběžíme vrátit či vyměnit zpět do obchodu. Dětská přání si proto v rodině rozdělte. Vyhnete se tak starostem, ušetříte, a navíc dítě nejen doma, ale také u prarodičů najdou pod vánočním stromečkem to, po čem opravdu touží.
 

Vánoční dárky podle „pravidla čtyř“

Podle psychologů je ideální, aby dítě dostalo čtyři dárky. Nejdůležitější je darovat dárek, který si dítě opravdu přeje. I když pro rodiče může jít o věc zbytečnou, pro dítě může mít neskutečný význam. Druhý dárek je v kategorii „co dítě potřebuje“. Může jít třeba o školní aktovku, lampičku na čtení, nebo nové kolo. Dítě by mělo dostat něco na sebe. Ačkoliv „měkké“ dárky nemají děti příliš v oblibě, parádní novou bundu určitě ocení. Ve čtvrté kategorii je „něco na čtení“, a to i v případě, že dítě není příliš velký čtenář. Lásku ke knihám bychom měli v dětech probouzet už od dětství a určitě se najde příležitost, kdy dítě knihu otevře.
 

Překvapte děti Marťánky, letos dokonce s Marťahodinkami!

Doplňky stravy na podporu zdraví patří každoročně mezi oblíbené vánoční dárky. Jde o dárky, které ocení nejen děti, ale také rodiče. Stálicí pod vánočním stromkem je produktová řada multivitaminů Marťánci, jako každý rok s dárkem navíc. Příznivé účinky různých vitaminů, minerálů a bylinných extraktů byly prokázány jako podpora imunity dětí a celkového zdraví. Tato značka určená dětem nabízí specifické produktové řady pro různé potřeby dětí různých věkových kategorií. Ohlídejte společně s Marťánky správný poměr vitamínů a klíčových látek v dětském jídelníčkuMarťánci MULTIVITAMIN MIX limitovaná edice 2023 s praktickým dárkem v podobě Marťahodinek s Marťánkem, které ukazují hodiny, minuty, datum a vteřiny, potěší pod vánočním stromečkem a podpoří zdraví Vašich dětí během celého roku.
 

Další limitované edice 2023 s TABLETAMI NAVÍC najdete na našem e-shopu. 

 

 
                                                                                        

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Biopron a Urinal slaví 20 let na trhu
30.10.2023

Biopron a Urinal slaví 20 let na trhu

Máme pro Vás krásnou zprávu. Naše významné značky z portfolia oddělení CHC Biopron a Urinal slaví tento rok 20 let na trhu.  Biopron se již 20 let stará o zdraví střev a Urinal již 20 let pečuje o zdraví močových cest našich zákazníků.  Zároveň jsou to značky, které se těší dlouhodobé oblibě a důvěryhodnosti. Opakovaně se umisťují jako vítězové ve své kategorii v anketě „Nejdůvěryhodnější značky roku“.

Přečtěte si více
Zobrazení: 180
Babské rady na škrábání v krku
24.10.2023

Babské rady na škrábání v krku

Škrábání v krku zná každý z nás. Nejčastějšími příčinami jsou virové a bakteriální infekce dýchacích cest. Škrábání v krku bývá ale spojeno také s alergiemi, nevhodným prostředím (přetopené místnosti), stresem a únavou. Zejména podzimní a zimní měsíce jsou období, kdy se se škrábáním v krku potýkáme nejčastěji. Osvědčené tipy na zmírnění obtíží, které lze vyzkoušet ještě před návštěvou lékaře, vám přinášíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 165366
Základní pravidla pro udržení zdraví v dětském kolektivu
09.10.2023

Základní pravidla pro udržení zdraví v dětském kolektivu

Pár dnů ve škole a vaše dítko je opět nemocné? Podobnou zkušenost má většina maminek dětí předškolního a školního věku, protože právě v dětských kolektivech se velmi dobře daří virovým infekcím. Co dělat pro to, aby vaše děti nebyly tak často nemocné? Máme pro vás tipy, které pomohou podpořit imunitu a udržet zdraví dětí v dětských kolektivech.  

Přečtěte si více
Zobrazení: 550
ROZHOVOR: Co všechno vás zajímá o gynekologii, ale bály jste se zeptat
20.06.2023

ROZHOVOR: Co všechno vás zajímá o gynekologii, ale bály jste se zeptat

Byly jste v ordinaci gynekologa a styděly jste se na něco zeptat? Ačkoliv oblast intimního a sexuálního zdraví je nedílnou součástí našich životů, existují otázky, na které se neptáme. Chceme-li najít odpověď, pátráme na internetu. Až budete příště hledat odpovědi na otázky, na které vám stud nedovolí ptát se, navštivte instagramový profil gynekoložky MUDr. Kamily Žižkové, která ve svých příspěvcích, vtipně a s lehkostí, řeší vše, co ženy zajímá, a na co se svého gynekologa často bojí zeptat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 343
Vánoce se blíží! Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké!
03.11.2023

Vánoce se blíží! Tipy na nejlepší dárky pro vaše blízké!

Už jste začali přemýšlet o vánočních dárcích? Pokud nevíte, čím letos svoji rodinu obdarovat, nechte se inspirovat našimi tipy. Vánoční svátky jsou časem, kdy si více než kdy jindy uvědomujeme, na jakých věcech v životě opravdu záleží. A právě zdraví je jednou z nich. Překvapte své blízké dárky, které potěší pod vánočním stromečkem a podpoří zdraví během celého roku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 709