Jak připravit nejhezčí Vánoce pro děti?

Jak připravit nejhezčí Vánoce pro děti?

Publikováno: 12.12.2022

Zobrazení: 148

Vánoce jsou nejkrásnějšími svátky roku, i když nejvíc se na Štědrý den těší děti. Jako dospělým se nám pak s Vánocemi pojí ty nejkrásnější vzpomínky. I po letech si vzpomínáme na to, jak jsme mamince pomáhali péct vánoční cukroví a s tatínkem vybírali vánočního kapra. A přesto, že Vánoce nejsou jen o dárcích, každý rodič chce darovat dítěti to, po čem touží. Štěstí v dětských očích je totiž pro rodiče tím nejkrásnějším vánočním dárkem.  

Kouzlo Vánoc

Vánoce jsou pro děti dnem, kdy se plní přání. My dospělí ale už víme, že ty pravé Vánoce nejsou jen o dárcích, ale především o tom, být s těmi, které máme nejraději. To důležité, co děti i dospělé spojuje, je kouzlo Vánoc, které vánoční svátky obklopuje. Děti píšou dopis Ježíškovi a touží po tom, aby dostali to, co si z celého srdce přejí. Starší děti sice ví, že dárky nenaděluje Ježíšek, ale rodiče, přesto však doufají, že pod vánočním stromkem najdou přesně to, co si přejí. Vánočně nasvícený dům, vánoční dekorace, purpura a františek, vůně vánočního cukroví a oslava adventu je v prosinci všudypřítomná a děti i dospělí si uvědomují, že Vánoce, nejkrásnější období roku je tu.
 

S dárky to nepřehánějte

Jakými a kolika dárky děti obdarovat je otázka, kterou si klade spousta rodičů. I zde platí ono známé „všeho s mírou“ a věřte, že není nutné, aby byl vánoční stromek vánočními dárky doslova zavalen. Pokud dítě dostane velkou spoustu dárků, ty poslední už ho ani nebaví rozbalovat a menší děti si pak dárky ani neumí užít a mít z nich opravdovou radost. Pokud je to ve finančních možnostech rodičů, je určitě skvělé pořídit dítěti něco, po čem opravdu dlouho touží, protože nejhorší, co mohou rodiče pod vánočním stromkem vidět, je zklamání. Vhodné je ale darovat dítěti i nějaký praktický dárek, který mu bude k užitku, např. oblečení a pastelky.
 

Dětská přání si v rodině rozdělte

Nejen rodiče, ale také prarodiče si často lámou hlavu nad tím, čím děti obdarovat. Inspirací tak může být dopis Ježíškovi, který starší dítě napíše samo a mladšímu s ním rodiče pomohou, případně může svá přání namalovat. Dopis poskytuje cenné tipy, co by měl Ježíšek přinést. Do nákupů je skvělé zapojit i prarodiče. Nejen, že jim ušetříme starost s výběrem, ale vyhneme se spoustě nevhodně zvolených dárků, se kterými po Štědrém dnu poběžíme zpět do obchodu. Dětská přání si v rodině rozdělte, a dítě tak nejen doma, ale i u prarodičů dostane to, po čem touží.
 

Zdraví, které chutná

Doplňky stravy na podporu zdraví pro děti patří každoročně mezi oblíbené vánoční dárky. Jde o dárky, které ocení nejen děti, ale také rodiče. Stálicí pod vánočním stromkem je produktová řada Marťánci, protože jsou nejen zdraví, ale hlavně báječně chutnají. Příznivé účinky různých vitaminů, minerálů a bylinných extraktů byly prokázány jako podpora imunity dětí a celkového zdraví. Tato značka určená zejména dětem nabízí specifické produktové řady pro různé potřeby dětí různých věkových kategorií. Ohlídejte společně s Marťánky správný poměr vitamínů a klíčových látek v dětském jídelníčku.​ Speciálně na podporu imunitního systému jsou určeni Marťánci ProImun a ProImun Akut, které poskytují komplexní podporu imunitního systému. Pokud hledáte opravdu kvalitní dětské multivitaminy pro podporu zdraví v zimním období, je tu pro vás NOVINKA Marťánci Podzim Zima. Nová chuť a větší tvary děti určitě potěší, rodiče ocení široké spektrum důležitých vitaminů v doporučených denních dávkách, a navíc s oblíbeným rakytníkem.
 

Vánoční dárky plné zdraví pro děti i pro dospělé vybírejte na našem e-shopu, protože zdraví je to nejcennější, a to nejen o Vánocích!

                                                                                        

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Téma, o kterém muži neradi hovoří? Prostata!
15.11.2022

Téma, o kterém muži neradi hovoří? Prostata!

Ať už jste muž či žena, pak jistě znáte to, když Vás během noci vzbudí pocit, že musíte na záchod. U žen může být na vině mnoho faktorů. Dnes se zaměříme ale spíše na muže! Na vině může být totiž zvětšená prostata! Problém, o kterém se zdráhají muži mluvit nejen se svými blízkými, ale dokonce i se svým lékařem. Prostatické obtíže se mohou objevovat již u mužů po 40. roce věku, a proto je důležité vědět, jak o zdraví prostaty pečovat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 422
Matcha čaj osvěží a dodá energii
18.07.2023

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 839
Hlíva ústřičná – báječná chuť plná skvělých látek
18.06.2021

Hlíva ústřičná – báječná chuť plná skvělých látek

Z tradiční čínské medicíny do moderní gastronomie.

Přečtěte si více
Zobrazení: 655