Užijte si exotiku plnými doušky. Jak se na cestu připravit?

Užijte si exotiku plnými doušky. Jak se na cestu připravit?

Publikováno: 19.06.2019

Zobrazení: 8645

Léto je tady a s ním i cesty za teplem a mořem. Máte v plánu vyrazit do některé z exotických zemí? Pak jistě už předem přemýšlíte o tom, co všechno si s sebou zabalit, aby vás pak – tisíce mil od domova – něco nečekaně nezaskočilo. Jedním z nejobávanějších strašáků při výpravách za exotikou jsou průjmová onemocnění a různé střevní trable. Začněte s prevencí ještě před odjezdem.

Střevní mikroflóru narušuje celá řada vlivů, a to včetně stresu, který nás často postihne ještě několik dní předtím, než vyrazíme na letiště (ve stresu náš organismus preferuje zásobení životně důležitých orgánů a omezí přísun krve do střev).

Jaké jsou nejčastější příznaky cestovní horečky?

 • silná únava
 • pocit slabosti
 • neklidný spánek
 • zvýšená teplota, někdy i s kašlem a bolestí v krku
 • průjmy
 • bolestí břicha
 • zvracení
Ačkoli jde pouze o přechodnou, a navíc ryze psychosomatickou záležitost, našim střevům podobný „adrenalin“ ani v nejmenším neprospívá.

shutterstock_687392107.jpg

Příliš mnoho změn najednou

Změny klimatu, značný časový posun, jiný denní režim – z hektického pracovního kolotoče rovnou do ráje, kde vládne pohoda a sladké nicnedělání, odlišnou úroveň hygieny (zejména v zemích Středního Východu, jižní a jihovýchodní Asie, Afriky či Jižní a Střední Ameriky), a v neposlední řadě pokrmy, na které náš trávicí trakt není zvyklý. To vše mohou být příčiny toho, že vaše tělo zareaguje zažívacími potížemi. Nenechte si zkazit vytouženou dovolenou, na kterou jste se celý rok těšili. Podpořte svou střevní mikroflóru ještě dřív, než nastoupíte do letadla.

Nasaďte před odjezdem probiotika

 • Tyto živé mikroorganismy tvoří přirozenou součást mikrobiálního osídlení každého zdravého jedince
 • Obnovují narušenou střevní mikroflóru
shutterstock_1150983209.jpg

Chcete prožít léto, na které vám zůstanou jen ty nejhezčí vzpomínky? Nasaďte nejméně týden před plánovaným odjezdem přípravek Biopron Forte, který obsahuje unikátní probiotický komplex živých bakterií, prebiotik a probiotických kvasinek S. Boullardii a je vhodný pro dospělé a děti od ukončeného 6. měsíce. V užívání probiotik pokračujte také během dovolené a po návratu domů (tělo se tak rychleji navrátí k běžnému stravovacímu režimu).
 
Probiotika Biopron Forte

PROBIOTICKÝ KOMPLEX + S. BOULARDII
Pro náhlé situace nejen na cestách

 

 • Unikátní probiotický komplex na trhu s kombinací S. Boulardii, laktobacilu a prebiotik.
 • 3 složky = trojitá obnova střevní mikroflóry.
 • Pro dospělé a děti již od ukončeného 6. měsíce.
 • Doplněk stravy

Více informací >>

Znáte 6 potravin, které vám mohou ohrozit dovolenou?
19.06.2019

Znáte 6 potravin, které vám mohou ohrozit dovolenou?

Posedět si ve venkovní kavárně u sklenice výtečného frappé, ochutnat lahůdku z grilu, či s kornoutem točené vanilkové zmrzliny zavzpomínat na bezstarostné časy dětství – to vše neodmyslitelně patří k létu a době dovolených. Jen málokdo ale v takových chvílích zvažuje možná zdravotní rizika. Kvůli vyšším teplotám, které vytvářejí přímo ideální podmínky pro množení bakterií, se totiž některé potraviny rychleji kazí, a snadno se pak může stát, že se z příjemně stráveného odpoledne stane úplně jiné „povyražení“. A na které druhy potravin byste si měli dát největší pozor?

Přečtěte si více
Zobrazení: 18145
Exotika bez střevních potíží? 5 základních pravidel, jak na to!
19.06.2019

Exotika bez střevních potíží? 5 základních pravidel, jak na to!

Už se nemůžete dočkat, až ochutnáte autentické bun bo nam bo, indickou samosu, originál thajské kari nebo proslulou argentinskou salsu chimichurri? Faktem je, že z cest do exotických zemí si člověk odváží i spoustu kulinářských vzpomínek, které ještě několik let poté omamně voní koriandrem a pravou vanilkou. Pokud ovšem tuto zkušenost nepřebije zážitek v podobě průjmového onemocnění, které každý rok postihuje drtivou většinu cestovatelů. Zdravá střevní mikroflóra je schopna udržovat rovnováhu i v cizím prostředí.

Přečtěte si více
Zobrazení: 7390
Čas festivalů, grilování a koupališť přichází. Co na to naše střeva?
19.06.2019

Čas festivalů, grilování a koupališť přichází. Co na to naše střeva?

K tomu, abyste si během dovolené přivodili nepříjemné komplikace v podobě střevních potíží, nemusíte jezdit do Egypta, Thajska nebo jiné exotické země. Úplně stačí i málo propečený steak, nebo „odleželý“ párek v rohlíku, který si dáte ve stánku s rychlým občerstvením. Pokud přičtete ještě nevalnou hygienu, která bývá „běžným standardem“ na většině letních festivalů, případně i stres a únavu z celodenních veder, výsledkem je celkem vysoké riziko, že značnou část dovolené strávíte na záchodovém prkénku. Jak těmto trablům předejít?

Přečtěte si více
Zobrazení: 9295
Léto a stánky s rychlým občerstvením, hrozba pro naše zdraví
04.07.2023

Léto a stánky s rychlým občerstvením, hrozba pro naše zdraví

Léto, výlety a krásné počasí. Tak komu by se chtělo vysedávat v restauraci a zdlouhavě čekat na oběd? Zvlášť, když jsou stánky s rychlým občerstvením na každém rohu? Že vám to je povědomé? Není divu, takový hamburger, kebab nebo klobása s křenem chutnají o dovolené stejně dobře jako oběd v luxusním podniku. Má to ale jeden háček! Takový rychlý letní oběd umí dovolenou během pár hodin obrátit na ruby!

Přečtěte si více
Zobrazení: 7668