Léto pomalu končí, příprava na podzim začíná!

Léto pomalu končí, příprava na podzim začíná!

Publikováno: 30.08.2022

Zobrazení: 89

Doba letních radovánek a odpočinku je za námi, a tak nezbývá než začít řešit přípravy na běžné školní a pracovní dny. Aby děti i dospělí přechod z prázdninového režimu zvládli co nejlépe, máme pro vás tipy, díky kterým si budete každodenní výzvy a blížící se podzim užívat s úsměvem!

Léto končí, příprava na podzim začíná!

Prázdniny a dovolené utekly jako voda a září je tu! Děti čeká škola a rodiče hektické pracovní tempo. I když se slunečními paprsky se vstává a žije mnohem lépe, i podzim může být slunečný a krásně barevný. Zatímco meteorologický podzim začíná 1. září, na ten astronomický si počkáme až do 23. září 2022. S prvními zářijovými dny už ale na vlastní kůži pocítíme, že rána a večery jsou chladnější a dny o něco kratší. Můžeme doufat, že nás čeká teplý a dlouhý podzim, ale přípravu na podzimní plískanice bychom měli raději zahájit co nejdříve.
 

Bez normálně fungující imunity to nepůjde

Pokud nevíte, na co se v podpoře zdraví zaměřit, podpořte imunitu! Normálně fungující imunitní systém usnadní školní dny dětem a pracovní dny dospělým. Školní a pracovní nepřítomnost v důsledku běžných nachlazení můžeme ovlivnit hlavně my sami, a sice pestrou a vyváženou stravou. Pokud však tušíme, že naši stravu poněkud zanedbáváme, je vhodné obohatit jídelníček doplňky stravy. A stejné je to u dětí, které často čerstvé zelenině a ovoci, kde je spousta vitaminů, příliš neholdují. Pokud se navíc obáváte zvýšené nemocnosti v dětských i dospělých kolektivech, máte o důvod navíc sáhnout po kvalitní podpoře imunity vás a vašich dětí. Těžko bychom zde uváděli kompletní nabídku produktů Klubu zdraví, které podpoří vaši imunitu. Za všechny tak jmenujme např. doplněk stravy prémiové kvality Herba-C RAPID, s vysokou dávkou vitaminu C a zinku pro podporu imunitního systému a obsahem 4 bylinných extraktů pro podporu dýchacích cest a Spektrum Imunita s komplexem Imunactiv®, který obsahuje beta-glukan, bioflavonoidy, vitamin C a zinek. Vitamin C a zinek přispívají ke správné funkci imunitního systému.
 

Jak na podzimní splín?

Podzim, to bohužel nejsou jen častá nachlazení, ale také podzimní únava a deprese. Ačkoliv jsme si léto užívali, i doba dovolených může být vyčerpávající a stresující. S přibývajícími zářijovými dny navíc ubývá teplých slunečních paprsků, zkracuje se světelný den a může docházet ke zvýšené produkci melatoninu, hormonu, který ovlivňuje bdělost. K tomu se ještě přidá pracovní únava, vyčerpání, vědomí dlouhé zimy, a podzimní splín je tu! Ale i nad ním můžeme vyzrát. Stačí jen upravit životosprávu, přidat aktivní pohyb, dostatek spánku, dobrou náladu a na doplnění energie zvolit ty správné produkty. Naším tipem jsou doplňky stravy Magnetrans s obsahem hořčíku, jehož dostatečný příjem je prospěšný pro celkovou fyzickou i psychickou kondici. Je-li v organismu hořčíku nedostatek, může se objevit právě zmiňovaná únava, pocity vyčerpání, deprese a podráždění. Magnetrans představuje prémiový produkt pro zajištění optimální hladiny hořčíku v době jeho zvýšené potřeby.
 

Nezapomeňte na imunitu vašich nejmenších!

Září je přelomovým obdobím hlavně pro děti školkou a školou povinné. Zatěžkávací zkouškou však neprochází jen děti, ale také jejich imunita. Ať už máte doma dítko jakéhokoliv věku, podpora imunity je to nejmenší, co pro jeho zdraví můžete udělat. Naším tipem jsou dětmi oblíbení Marťánci, vitaminy, minerály a bylinné extrakty pro podporu dětské imunity v podobě cucacích pastilek a želatinových tablet. Marťánci obsahují řadu produktů na podporu imunity, a tak záleží jen na vás a vašem dítěti, jakému složení, formě a chuti dáte přednost. Co třeba Marťánci Gummy Podzim–zima s příchutí marakuji, maliny jahody a pomeranče pro podporu imunity a vitality? Obsahují vitamin C, D3, zinek a rakytník pro podporu imunity a kyselinu listovou, která přispívá ke snížení únavy a vyčerpání. Nebo snad raději Marťánci Gummy echinacea, s vitaminem C, zinkem a echinaceou pro podporu imunity?
 

Jak zbavit děti vší snadno a rychle?

Ačkoliv v dětském kolektivu si děti užijí spoustu zábavy, objeví-li se veš dětská, rychle se šířící parazit, mají o zábavu postaráno zejména rodiče. Zbavit se vší totiž není vůbec snadné a může jimi trpět celá rodina. Vši se bohužel stávají čím dál odolnější vůči celé řadě prostředků na jejich hubení, a proto je důležité zaměřit se i na prevenci. Při výskytu vší vsaďte na zdravotnické prostředky Hedrin, které nejen, že pomohou s hubením vší i vajíček, ale také s ochranou proti samotné nákaze. Zatímco zdravotnický prostředek Hedrin Once odstraní vši z vlasů, Hedrin Protect & Go Spray chrání i před jejich rozmnožením. Hedrin Protect & Go můžete používat pravidelně v období výskytu vší, zejména při pobytu v dětských kolektivech, protože tak můžete ušetřit nepříjemné starosti dětem i sobě.
 

Nenechte se překvapit neštovicemi!

Svědivé puchýřky nalité tekutinou a zvýšená teplota patří mezi příznaky vysoce infekčního onemocnění, které je všem dobře známé jako plané neštovice. Varicella zooster, jak jsou plané neštovice odborně nazývány, se nejčastěji vyskytují na jaře a na podzim. Pokud vaše dítě ještě toto velmi nepříjemné onemocnění neprodělalo, je třeba se na něj připravit. Nemocný neštovicemi je infekční 1 až 2 dny před výsevem pupínků, a to až do doby zaschnutí posledního puchýřku naplněného tekutinou. K celkové úzdravě dochází obvykle do 20 dní od propuknutí prvních příznaků. U menších dětí bývá průběh neštovic mírný, u starších dětí, dospívajících a dospělých mohou být projevy výraznější a průběh komplikovanější. Většina z nás ale neštovice prodělá již mezi 3 a 10 rokem věku s následnou doživotní imunitou. Virus však v těle nadále zůstává v latentní podobě a v případě oslabení imunitního systému se může projevit ve formě pásového oparu. Účinnou formou, jak se onemocnění bránit, je očkování. Pokud chcete své děti ušetřit nepříjemných vzpomínek na období svědivých pupínků, mějte ve vaší lékárničce zdravotnické prostředky Virasoothe. Virasoothe gel a Virasoothe sprej díky obsahu účinných látek efektivně zmírňují projevy planých neštovic a malým pacientům usnadňují průběh onemocnění. Virasoothe Chladivý Gel příznivě ovlivňuje samotný proces hojení a přispívá k úspěšné rekonvalescenci bez vzniku sekundární infekce a tvorby jizev.
 
Doufáme, že tipy Klubu zdraví usnadní dětem i dospělým vstup do nového školního roku. Všem dětem i dospělým přejeme hodně zdraví, dětem pak úspěšný školní rok plný jedniček, skvělých učitelů a báječných kamarádů!

  

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

Zima na talíři? Zkuste pokrmy, které zahřejí a dodají energii!
24.01.2024

Zima na talíři? Zkuste pokrmy, které zahřejí a dodají energii!

Pokud si v zimním období namísto zeleninového salátu dáváte raději hutnou zeleninovou polévku, děláte dobře. Teplé pokrmy z dýně, batátů, červené řepy, hlívy ústřičné a jablek zahřejí zevnitř a dodají energii. Které pokrmy by určitě neměly na zimním talíři chybět?

Přečtěte si více
Zobrazení: 298
Jídelníček pro zahřátí těla
28.11.2023

Jídelníček pro zahřátí těla

Pokud ve Vašem podzimním a zimním jídelníčku převažují zeleninové saláty, není se čemu divit, že je Vám stále chladno. Pokrmy z čerstvé zeleniny je vhodné konzumovat v létě, protože mají schopnost organismus ochlazovat. V chladných měsících se vyplatí zařadit do jídelníčku potraviny, které organismus zahřejí, a navíc podpoří imunitu a dodají energii. Víte, co by ve Vašem podzimním a zimním jídelníčku nemělo chybět?

Přečtěte si více
Zobrazení: 451
Užijte si hygge podzim!
31.10.2022

Užijte si hygge podzim!

Podle zprávy World Happiness Report, kterou sestavuje Organizace spojených národů, patří Dánsko mezi nejšťastnější národy světa. Nebude proto žádným překvapením, že právě z Dánska pochází životní styl plný pohody a klidu, který je známý jako „hygge“. Česká republika se v žebříčku OSN umístila na 18. místě, tak proč se Dány neinspirovat? Díky našim hygge tipům si budete podzim, navzdory nevlídnému počasí, užívat!  

Přečtěte si více
Zobrazení: 1450
První měsíce školy, náročné období pro dětskou imunitu
31.08.2021

První měsíce školy, náročné období pro dětskou imunitu

Návrat dětí do školních lavic znamená kromě školních povinností, také zátěž pro dětskou imunitu. S příchodem podzimu dochází ke zvýšenému výskytu onemocnění, zejména respiračních infekcí, které se v dětských kolektivech velmi snadno šíří. Recidivující respirační infekce u dětí jsou tak v podzimních měsících jedním z nejčastějších důvodů návštěv pediatra. Tipy, jak posílit dětskou imunitu před návratem do škol a školek, vám přinášíme.

Přečtěte si více
Zobrazení: 385
Jak se připravit na návrat dětí do školy?
23.08.2022

Jak se připravit na návrat dětí do školy?

Přípravu do školy je vhodné zahájit nejen návštěvou papírnictví, ale také návštěvou e-shopu Klubu Zdraví. I když se děti svých vrstevníků už nemohou dočkat, dětský kolektiv znamená nejen zvýšenou nemocnost, ale s obdobím čepic s sebou přináší nevítaného kamaráda v podobě vši dětské. Přípravu na školu proto nepodceňujte a poohlédněte se nejen po sešitech, ale také po našich produktech!

Přečtěte si více
Zobrazení: 95