Jak se připravit na návrat dětí do školy?

Publikováno: 23.08.2022

Přípravu do školy je vhodné zahájit nejen návštěvou papírnictví, ale také návštěvou e-shopu Klubu Zdraví. I když se děti svých vrstevníků už nemohou dočkat, dětský kolektiv znamená nejen zvýšenou nemocnost, ale s obdobím čepic s sebou přináší nevítaného kamaráda v podobě vši dětské. Přípravu na školu proto nepodceňujte a poohlédněte se nejen po sešitech, ale také po našich produktech!

Imunita na prvním místě

Každý rodič ví, že častá nemocnost dětí představuje zátěž nejen pro dětský organismus, ale odráží se také na prospěchu dítěte a absenci rodičů v zaměstnání. Se začátkem školního roku se proto poptávka po doplňcích stravy na podporu dětské imunity zvyšuje. Marťánci jsou řada vyrobená speciálně pro děti. Příznivé účinky vitaminů, minerálů a bylinných extraktů byly prokázány jako podpora imunity dětí a celkového zdraví. Marťánci pokrývají různé potřeby dětí různých věkových kategorií. Ohlídejte tak společně s Marťánky správný poměr vitamínů a klíčových látek v dětském jídelníčku.​

Podzim a nachlazení

S prvními sychravými dny přichází období nachlazení. Jde převážně o virové infekce horních cest dýchacích, nejčastěji způsobené rhinoviry. Nachlazení má většinou mírný průběh a netrvá déle než 10 dnů. Mezi typické projevy nachlazení patří otok nosní sliznice, sekrece z nosu, bolest a škrábání v krku, kašel, pocit únavy, bolesti hlavy, ale objevit se může i horečka. Léčba je pouze symptomatická. Doporučen je klid, dostatek tekutin a lehce stravitelná jídla.

Nedejte šanci respiračním infekcím

V rámci preventivních aktivit, a to nejen nachlazení, ale i dalších respiračních infekcí včetně covid-19, je vhodné posilovat imunitu a dodržovat zásady zdravého životního stylu. V době pandemie covid-19 je nutné důsledně dbát na hygienu rukou. A co by se začátkem školní docházky u vás doma nemělo chybět?

• Doplňky stravy na podporu imunity, např. oblíbení Marťánci.
  • ViruProtect STADA, sprej s přírodními enzymy, který se aplikuje na sliznici v ústní dutině, kde vytváří ochrannou bariéru proti virům způsobujícím nachlazení. Ochranná vrstva virové částice zachytí, deaktivuje a brání jejich šíření a množení.
  • Nezbytným pomocníkem je také respirátor, díky kterému ochráníte nejen sebe, ale také ostatní. Respirátor snižuje riziko přenosu virů a šíření onemocnění. Na našem e-shopu najdete komfortní a certifikovaný respirátor FFP2 splňující veškeré stanovené normy, jehož ergonomický tvar zajistí maximální přilnavost k obličeji.

Veš dětská, riziko dětských kolektivů

Jakmile se ve školách objeví vši, rodiče zpozorní. Výskyt vší u dítěte s sebou přináší řadu hygienických opatření, která se týkají celé rodiny. Bohužel bychom jen velmi těžko hledali dítě, v jehož kolektivu se tito nepříjemní parazité nikdy nevyskytli. V každé domácí lékárničce by proto neměl chybět kvalitní přípravek, který dítě tohoto nežádoucího kamaráda zbaví. Hedrin Once představuje rychlou a účinnou pomoc k odstranění vší a jejich vajíček, který funguje na principu fyzického zadušení. Pořídit si ale nezapomeňte také Hedrin Protect & Go chránící před rozmnožením vši dětské. Používejte Hedrin Protect & Go pravidelně v období výskytu vší, zejména při společenských aktivitách, např. společných hrách, oslavách, návštěvách a ve školních dnech.

STADA PHARMA přeje všem dětem úspěšný vstup do školních lavic!

Jaké nástrahy nás čekají v září? Návrat dětí do škol a školek se blíží!
23.08.2022

Jaké nástrahy nás čekají v září? Návrat dětí do škol a školek se blíží!

S blížícím se koncem prázdnin přemýšlí rodiče školkou a školou povinných dětí, jak podpořit jejich imunitu. Dětský kolektiv totiž představuje místo, kde se onemocnění velmi dobře šíří. Podzim a zima jsou období, kdy se ve zvýšené míře vyskytují nejen běžná dětská onemocnění, ale také obávané vši. Být připraven na možná úskalí, která s sebou pobyt v dětské kolektivu přináší, je proto víc než vhodné.

Zbavte děti vší snadno a rychle!
20.08.2021

Zbavte děti vší snadno a rychle!

Dětský kolektiv je ideální prostředí pro šíření parazita, který je postrachem snad všech rodičů školou a školkou povinných dětí. Jde o dobře známou vši dětskou. Jak zbavit dětské vlásky nepříjemných vší snadno a rychle, vám poradíme.