Zbavte děti vší snadno a rychle!

Zbavte děti vší snadno a rychle!

Publikováno: 20.08.2021

Zobrazení: 142

Dětský kolektiv je ideální prostředí pro šíření parazita, který je postrachem snad všech rodičů školou a školkou povinných dětí. Jde o dobře známou vši dětskou. Jak zbavit dětské vlásky nepříjemných vší snadno a rychle, vám poradíme.

Veš dětská (Pediculus capitis)

Veš dětská je 3 mm velký cizopasný hmyz žijící výhradně v lidských vlasech. Veš svá vajíčka, tzv. hnidy, přilepí na vlas a z nich se zhruba po 8 dnech stávají dospělí jedinci. Nenajde-li veš svého hostitele, po 18 hodinách ztrácí schopnost sání krve v důsledku dehydratace. Sání krve, kterou se vši a hnidy živí, způsobuje úporné svědění, a proto je dítě také neklidné a podrážděné. Hnidy jsou cca 1 mm velké váčky, které jsou k vlasu pevně přilepeny. Vši kladou hnidy nejčastěji do oblasti za uši, do týlu a nad čelo. I když veš nepatří mezi přenašeče závažných onemocnění, může způsobit tzv. dermatitidu, či alergickou reakci na vší trus.
 

Jak se zbavit vší

V minulost mnozí rodiče přítomnost vší řešili poněkud drasticky, a to ostříhám vlasů. Dnes namísto nůžek sahají po kvalitních přípravcích, které jsou schopny dítě vší rychle a šetrně zbavit.odstranění vší jsou používány šampóny obsahující insekticidy, avšak na některé z nich jsou vši rezistentní, a proto je někdy nutné léčbu opakovat. Používání šampónů je vhodné doplnit mechanickým vyčesáváním vší a odstraňováním hnid. Aby došlo k zahubení i nově vylíhlých hnid, je nutné aplikaci přípravků po 7-10 dnech opakovat. Na trhu jsou dnes šampóny a spreje, které zahubí nejen vši, ale také hnidy. Novinkou jsou přípravky, které působí jako prevence a chrání před přenosem těchto nepříjemných parazitů.
 

Hedrin Once, účinná a rychlá pomoc

Hedrin Once představují vysoce účinné přípravky, které hubí vši i jejich vajíčka. Fungují na spolehlivém principu zadušení vší. Hedrin Once Spray Gel je tekutý gel ve spreji, jehož mechanický rozprašovač pomáhá snadno nanést gel na hlavu včetně těžko dostupných míst. Gel lze opakovaně použít v libovolné frekvenci, aniž by si vši vytvořily odolnost. V době výskytu vší v kolektivu, ve kterém se vaše dítě pohybuje, doporučujeme používat Hedrin Protect & Go®, který chrání dětské vlásky při společenských aktivitách, např. společných hrách, oslavách, návštěvách a ve školních dnech. Připravte se na obávaného parazita dětských kolektivů a mějte Hedrin Once vždy po ruce. 
Jak se připravit na návrat dětí do školy?
23.08.2022

Jak se připravit na návrat dětí do školy?

Přípravu do školy je vhodné zahájit nejen návštěvou papírnictví, ale také návštěvou e-shopu Klubu Zdraví. I když se děti svých vrstevníků už nemohou dočkat, dětský kolektiv znamená nejen zvýšenou nemocnost, ale s obdobím čepic s sebou přináší nevítaného kamaráda v podobě vši dětské. Přípravu na školu proto nepodceňujte a poohlédněte se nejen po sešitech, ale také po našich produktech!

Přečtěte si více
Zobrazení: 95
Jaké nástrahy nás čekají v září? Návrat dětí do škol a školek se blíží!
23.08.2022

Jaké nástrahy nás čekají v září? Návrat dětí do škol a školek se blíží!

S blížícím se koncem prázdnin přemýšlí rodiče školkou a školou povinných dětí, jak podpořit jejich imunitu. Dětský kolektiv totiž představuje místo, kde se onemocnění velmi dobře šíří. Podzim a zima jsou období, kdy se ve zvýšené míře vyskytují nejen běžná dětská onemocnění, ale také obávané vši. Být připraven na možná úskalí, která s sebou pobyt v dětské kolektivu přináší, je proto víc než vhodné.

Přečtěte si více
Zobrazení: 191