Kdy to ženy mají nejtěžší?

Publikováno: 08.03.2021

Někdy jsou ženy akční, odhodlané a nic je nezastaví. Jsou ale chvíle, kdy jsou ženy unavené, náladové a bez energie. Psychické rozpoložení závisí jak na aktuálním zdravotním stavu, tak na tom, ve které životní etapě se žena zrovna nachází. Každé období v životě ženy je jiné a těžko říct, které je pro ženy nejnáročnější. První menstruace, období porodu, menopauza? Jedno však mají tato období společné. V každém věku je možné podpořit zdraví a krásu, což se na psychice žen vždy projeví.

Puberta jako hormonální a citová bouře

Puberta a dospívání je náročné období po stránce fyzické i psychické. Puberta u dívek začíná mezi 10. a 13. rokem a prvním projevem je zvětšování prsů a vývoj pubického ochlupení. První menstruace se dostavuje mezi 11. a 14. rokem. Puberta je ale těžké období pro celou rodinu. Dochází ke změnám v chování, pro puberťáka je typické střídání nálad, kdy jsou vášnivé projevy střídány melancholickými myšlenkami. Časté jsou konflikty s rodiči a autoritami a rizikové chování. Podle odborníků je citová a hormonální bouře normálním projevem dospívání. Pro rodiče může být útěchou snad jen to, že z toho jejich děti vyrostou.

Těhotenství jako zlomové období

Pro ženy je naprosto zásadním obdobím těhotenství a narození dítěte. Těhotenství je nejen období příprav a očekávání, ale je to také období psychicky a fyzicky náročné. Na počátku těhotenství může žena prožívat pocity rozpolcenosti vůči nemožnosti žít starým způsobem života, může se obávat toho, jak dítě změní partnerský vztah a jak miminko přijme starší sourozenec. Žena může pociťovat obavy z možného potratu a prvorodičky se mohou obávat toho, jak péči o miminko a roli matky zvládnou. S tím, jak děťátko v bříšku roste, ale dochází u žen ke zklidnění a nastává harmonické období, kdy se žena těší na příchod miminka.

Šestinedělí plné obav

V období po porodu mohou být některé maminky nepříjemně překvapeny. Místo očekávaných pocitů štěstí může přijít pláč, úzkost a vyčerpání. Prvních šest týdnů po porodu však podobné pocity zažívá až 80 % žen. Jde o velmi citlivé období, kdy se jak matka, tak dítě adaptují na nový způsob života. Tělo ženy se regeneruje po těhotenství a porodu, maminka se sžívá s miminkem a učí se reagovat na jeho potřeby, díky kojení se upevňuje citová vazba. K tomu, aby si maminka i děťátko na sebe zvykli, však potřebují čas a klid. Prvních šest týdnů po porodu je proto potřeba, aby tatínek a rodina byli ženě nápomocni.

Nebojte se menopauzy

Menopauza patří mezi nejobávanější období v životě ženy. Ženy se obávají tzv. návalů, nočního pocení, náladovosti, plačtivosti, úzkostí, nespavosti, zhoršování fyzické i psychické výkonnosti. Všechny tyto projevy mají neblahý vliv na ženskou psychiku, především však trpí sebevědomí. Menopauza je navíc spojena se zdravotními problémy, které se objevují díky nedostatku estrogenu a kolísáním jeho hladiny. Strašákem je osteoporóza vedoucí ke zlomeninám kostí i při malém traumatu a zvýšené riziko kardiovaskulárních chorob. Estrogeny chrání srdce a cévy a mají vliv na metabolismus, a proto dochází v klimakteriu k přibývání na váze. Ženám může být lékařem doporučena hormonální substituční léčbu, ale oblíbené jsou také fytoestrogeny, přírodní látky s hormonálními účinky v doplňcích stravy.

Podpořte zdraví i krásu v každém věku!

V každém životním období žena potřebuje spoustu energie na objevování světa, nabývání zkušeností a hledání stability, zázemí a uskutečňování všech plánů, cílů a tužeb. Díky našim doplňkům stravy ženy podpoří nejen zdraví, ale také krásu, mládí a svěžest.

A jaké produkty by neměly chybět žádné ženě?

• Beliema od Idelyn, řada pro denní intimní hygienu. Intimní hygiena by neměla být cizí žádné ženě a jak pečovat o sebe samu by se měly učit už dívky.
  • Viaderm Beauty obsahující unikátní kombinaci vitaminů, minerálů a bylinných extraktů pro zdravé vlasy, krásnou pokožku a silné nehty.
  • Ženšen korejský, extrakt z korejského ženšenu pro duševní a fyzickou pohodu. Obohacený vitamínem E, antioxidantem chránícím buňky těla před oxidačním stresem.
  • Biotin 300 µg pro zdraví vlasů a pleti. Biotin patří do skupiny vitaminů B a někdy je označován také jako vitamin H, z německých výrazů Haar und Haut (pleť a vlasy).
  • Selezin ACE COMPLEX představuje unikátní kombinaci vitaminů a minerálů. Vylepšené antioxidační složení důležité pro krásu & ochranu buněk.
  • Minapent se šalvějí, nehormonální pomoc pro zajištění tělesné a psychické pohody v období klimakteria.
Šalvěj lékařská podporuje zdraví při kašli i ženských obtížích
17.09.2020

Šalvěj lékařská podporuje zdraví při kašli i ženských obtížích

Šalvěj lékařská, salvia officinalis, nese svůj název podle latinského slova „salvare“, což znamená spasit či vyléčit. Není proto divu, že šalvěj lékařská byla od nepaměti považována za lék na dlouhověkost a téměř všechny tělesné neduhy. Dnes je šalvěj oblíbenou léčivou bylinou zejména díky podpoře zdraví respiračního systému, imunity a trávicí soustavy. Proč patří šalvěj mezi nejoblíbenější léčivé byliny? Důvodů je mnoho, a proto by šalvěj neměla na vaší zahrádce chybět.

Vitaminy pro podporu ženského zdraví a krásy
28.07.2020

Vitaminy pro podporu ženského zdraví a krásy

Každé životní období, kterým ženy prochází, se vyznačuje specifickými potřebami na příjem vitaminů pro podporu zdraví. Někdy však není jednoduché ten správný a vyvážený poměr vitaminů tělu zajistit z kvalitních potravin, a právě v takových případech lze na podporu zdraví využít doplňky stravy. Pokud tápete v nepřeberném množství vitaminových doplňků, poradíme vám, které vitaminy jsou pro ženské zdraví a krásu ty pravé.