Jak se v chladných dnech správně starat o pleť, vlasy a nehty?

Jak se v chladných dnech správně starat o pleť, vlasy a nehty?

Publikováno: 30.01.2024

Zobrazení: 286

Máte pocit, že se během zimních měsíců zhoršuje nejen kvalita Vaší pleti, ale také vlasů a nehtů? Mrazivé počasí a vítr mohou stav pleti, vlasů a nehtů opravdu ovlivňovat. Vlasy mohou vypadávat, být slabší a sušší. Pleť může být suchá a zarudlá. Nehty, podobně jako vlasy, v chladných dnech nerostou tak rychle a mohou být křehké a lámavé. Nechte se inspirovat našimi tipy, díky kterým bude Vaše zdraví a krása zářit také v zimě.

Zimní péče o pleť 

Během zimních dnů potřebuje naše pleť ochranu, výživu a hydrataci. Pleť při nízkých teplotách vlivem studeného vzduchu velmi trpí. Mráz a vítr pleť vysušují, teplotní změny při přechodu z tepla do zimy mohou být příčinou ztráty elasticity a přispívají k předčasným projevům stárnutí. Pleť může být v zimě zašedlá, zarudlá, suchá a šupinatá. Jak těmto nežádoucím účinkům chladného počasí předejít? S lehkým pleťovým krémem si v zimě nevystačíte. Pleť je třeba důkladně chránit a aplikovat na ni výživné hutné krémy, které pokožce zajistí ochranu před mrazem a větrem. Kromě toho je vhodné alespoň jednou za týden aplikovat na pleť hydratační výživnou masku, která pleť zregeneruje. Důležité je důkladné každodenní čištění pleti a správný výběr make-upu. V zimě dejte přednost tekutému make-upu a nenanášejte na pleť příliš mnoho pudru. Pudr pleť vysušuje, což se projevuje olupováním a nevzhlednými šupinkami. Pokožce prospěje nejen v zimě dostatek vitaminu, minerálů a antioxidantů. Oblíbený je pro zdraví pleti nejen zinek, biotin, selen, ale také olej z pupalky dvouleté.

Péče o nehty

Jsou Vaše nehty v zimě křehké a lámavé s mnoha bolestivými záděry? Nejlepší prevencí v zimě je opět hydratace. Na velmi nekvalitní nehty pomáhá, když alespoň pár minut necháte na nehtech a rukou působit vazelínu nebo kokosový olej. Ruce si v mrazivých dnech nemyjte horkou vodou. Po každém umytí je důkladně natřete hydratačním krémem. Vybírejte si jen kvalitní laky na nehty a používejte odlakovače, které neobsahují alkohol. V případě, že si nevíte rady, můžete sáhnout také po doplňcích stravy, které vašim nehtům dodají výživu zevnitř. Vhodný je zejména selen a zinek, které mají spoustu zdravotních benefitů. Přispívají k normální funkci imunitního systému, což v zimě ocení každý. 

Péče o vlasy

Vlasy jsou korunou krásy, a proto se mnozí z nás v zimě trápí tím, jak podpořit jejich zdraví. V zimním období je třeba dodat vlasům výživu a péči. Vhodné je používání kvalitních vlasových přípravků, z nichž některé ve svém složení zohledňují právě chladné počasí. Pokud si fénujete vlasy, vyhněte se vysoušení horkým vzduchem, zejména tehdy, přecházíte-li z vyhřáté místnosti ven do zimy, protože vlasům nedělá dobře náhlá změna teplot. Jsou-li vlasy suché, lámavé a bez života, vyzkoušejte podpořit jejich zdraví zevnitř prostřednictvím doplňků stravy. Zásadní pro stav nejen vlasů, ale také pro stav pleti a nehtů je pestrý a vyvážený jídelníček s dostatkem vitaminů a minerálů. Není-li jich v naší stravě dostatek, na našem vzhledu to vždy poznáme. V jídelníčku by neměl chybět vitamin E, vitamin C a zinek. Vhodný je také biotin, selen a zinek, které přispívají k udržení normálního stavu vlasů. Zařadit do jídelníčku je vhodné také potraviny obsahující měď, která podporuje normální pigmentaci vlasů. Pokud jsou vlasy dobře mineralizované, méně se lámou a konečky se méně třepí. Obáváte se, že složení jídelníčku není odpovídající? Vyzkoušejte doplňky stravy ze žluté řady Walmark. V portfoliu Walmark najdete doplňky stravy pro zdraví a krásu pleti, vlasů i nehtů. 

Pro podporu krásy v zimním období Klub zdraví doporučuje:

Prvotřídní čistý olej z pupalky obohacený vitamínem E. Olej z pupalky pomáhá udržovat pružnost, jemnost a celkové zdraví pokožky, a navíc podporuje optimální komfort před a během menstruace. Vitamin E je antioxidant.

Vysoká dávka biotinu v jedné tabletě pro zdraví vlasů a pleti. Biotin má příznivý vliv na pokožku těla a pomáhá ji udržovat v dobrém stavu. Navíc přispívá také k udržení zdravých vlasů. Biotin bývá označován jako vitamin H, z německých výrazů pro vlasy a pokožku „Haar und Haut“.

Doplněk stravy představující unikátní kombinaci vitaminů a minerálů pro krásu & ochranu buněk. Jde o vysoce kvalitní produkt přinášející vylepšené antioxidační složení. Selen napomáhá k udržení normálního stavu vlasů, nehtů, podporuje imunitní systém a přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Vysoká dávka zinku prémiové kvality pro zdravé vlasy, kůži, nehty a funkci imunitního systému. Zinek podporuje normální plodnost a reprodukci a pomáhá zachovat normální hladinu testosteronu v krvi čímž podporuje zdraví mužského reprodukčního systému. Přispívá také k normálním kognitivním funkcím a zraku.

Vysoká dávka selenu s dobrou biologickou dostupností pro imunitu a zdraví vlasů a nehtů. Přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Nejen tyto, ale mnoho dalších doplňků stravy, které podpoří Vaši krásu a zdraví, najdete na našem e-shopu! 100 % kvalita, báječné ceny a široký výběr, to je žlutá řada Walmark!
 


 
    

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.


 
Zima na talíři? Zkuste pokrmy, které zahřejí a dodají energii!
24.01.2024

Zima na talíři? Zkuste pokrmy, které zahřejí a dodají energii!

Pokud si v zimním období namísto zeleninového salátu dáváte raději hutnou zeleninovou polévku, děláte dobře. Teplé pokrmy z dýně, batátů, červené řepy, hlívy ústřičné a jablek zahřejí zevnitř a dodají energii. Které pokrmy by určitě neměly na zimním talíři chybět?

Přečtěte si více
Zobrazení: 297
ROZHOVOR: Zdravá a naplněná žena je základem spokojené rodiny
21.08.2023

ROZHOVOR: Zdravá a naplněná žena je základem spokojené rodiny

Být zdravý, cítit se dobře, a navíc vypadat mladě a svěže, je snem snad každého z nás. Pokud máte pocit, že na to, věnovat se sami sobě, abyste se cítili v psychické i fyzické kondici, nemáte čas, přečtěte si náš článek s Mgr. Kamilou Černou, specialistkou na výživu a ženské zdraví, která svým klientkám předává funkční nastavení slučitelné s normálním životem a rodinnou pohodou. Chcete-li se naučit porozumět sami sobě, umět naplnit své potřeby a stravovat se intuitivně bez zbytečného stresu, vydejte se na cestu právě s Kamilou.

Přečtěte si více
Zobrazení: 18
ROZHOVOR: Co všechno vás zajímá o gynekologii, ale bály jste se zeptat
20.06.2023

ROZHOVOR: Co všechno vás zajímá o gynekologii, ale bály jste se zeptat

Byly jste v ordinaci gynekologa a styděly jste se na něco zeptat? Ačkoliv oblast intimního a sexuálního zdraví je nedílnou součástí našich životů, existují otázky, na které se neptáme. Chceme-li najít odpověď, pátráme na internetu. Až budete příště hledat odpovědi na otázky, na které vám stud nedovolí ptát se, navštivte instagramový profil gynekoložky MUDr. Kamily Žižkové, která ve svých příspěvcích, vtipně a s lehkostí, řeší vše, co ženy zajímá, a na co se svého gynekologa často bojí zeptat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 250
Aby děti v zimě nemarodily
14.12.2023

Aby děti v zimě nemarodily

Zimní počasí představuje riziko vyšší nemocnosti zejména pro děti mladšího školního věku. Respirační onemocnění se v dětských kolektivech šíří rychlostí blesku, a rodiče si tak často kladou otázku, co udělat proto, aby jejich děti v zimě nebyly tak často nachlazené. Základním doporučením je podpora imunity, ovšem ještě před tím, než se objeví první známky nachlazení.

Přečtěte si více
Zobrazení: 88
Podpořte zdraví svého děťátka už v těhotenství díky omega-3 mastným kyselinám
19.10.2023

Podpořte zdraví svého děťátka už v těhotenství díky omega-3 mastným kyselinám

Každá maminka chce pro svoje dítě to nejlepší. Podpora zdraví děťátka ale začíná již při samotném plánování těhotenství. Je důležité, aby žena měla dostatek zdraví prospěšných látek již před otěhotněním. Jedny z takových látek, na které by budoucí maminka neměla zapomínat, jsou omega-3 mastné kyseliny.

Přečtěte si více
Zobrazení: 26