Jak se v chladných dnech správně starat o pleť, vlasy a nehty?

Jak se v chladných dnech správně starat o pleť, vlasy a nehty?

Publikováno: 15.01.2021

Zobrazení: 171

Možná to znáte i vy. S chladným počasím kvalita našich vlasů a nehtů slábne. Vlasy začnou vypadávat a mohou být suché díky studenému počasí a větru. Stejně tak v zimě trpí i pleť, může být suchá a zarudlá. Nehty, podobně jako vlasy, v chladných dnech nerostou tak rychle a jsou lámavější. Nechte se proto inspirovat našimi tipy a triky, jak se těmto nepříjemnostem vyhnout.

Péče o pleť

Během zimních a mrazivých dnů potřebuje naše pleť ochranu, výživu a hydrataci. Pleť při nízkých teplotách vlivem studeného vzduchu velmi trpí. Může být suchá, šupinatá, a dokonce se může i olupovat. Jak těmto nežádoucím účinkům chladného počasí předejít?  
 
S lehkým pleťovým krémem si v zimě nevystačíte. Pleť je třeba důkladně chránit a aplikovat na ni mastné a hutné krémy, které citlivou pokožku skutečně ochrání před mrazem a větrem. Kromě toho byste měli alespoň jednou za týden použít hydratační výživnou masku, která namáhanou pleť zregeneruje. Nezapomínejte ale ani na důkladné čištění pleti a správný výběr make-upu, pokud ho používáte. V zimě dejte přednost tekutému make-upu a nenanášejte na pleť příliš mnoho pudru. Pudr pleť vysušuje, což pro citlivou pleť znamená již zmíněné nepříjemné a nevzhledné olupování.
 
Myslete na to, že v zimě je třeba chránit každou část pokožky. Pokožka rtů může velmi rychle popraskat. Snažte se nemít vlhké rty, když vcházíte do studeného vzduchu a také si je zbytečně neolizujte. Používejte balzámy na rty, které rty dostatečně hydratují a dodají jim potřebné živiny.
 

Péče o nehty

Pokud jsou vaše nehty suché a lámavé se záděry, vyzkoušejte následující tipy. Nejlepší prevencí v zimě je opět hydratace. Na velmi suché nehty pomáhá, když alespoň pár minut necháte na vašich nehtech a rukou působit vazelínu nebo kokosový olej. Ruce si hlavně v tomto období nikdy nemyjte horkou vodou. Po každém umytí je důkladně natřete hydratačním krémem. Vybírejte si jen kvalitní laky na nehty a používejte odlakovače, které neobsahují alkohol.

V případě, že si nevíte rady, můžete sáhnout také po doplňcích stravy, které vašim nehtům dodají výživu zevnitř. Doporučuje se například keratin, zinek a selen.
 

Péče o vlasy

Vlasy jsou ozdobou každého z nás, především žen. Co ale s tím, pokud vypadají nezdravě?  V zimním období je třeba dodat vlasům výživu a péči, stejně jako kdykoliv jindy. Vhodné je používání kvalitních vlasových přípravků. Pokud si fénujete vlasy, doporučuje se vyhnout se vysoušení horkým vzduchem, zejména tehdy, přecházíte-li z vyhřáté místnosti ven do zimy, protože vlasům nedělá dobře náhlá změna teplot.
 
Doporučuje se také užívat vitamíny a minerály, ať už prostřednictvím stravy, anebo formou doplňků stravy. Vhodné jsou například vitaminy E, C, zinek, které přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem, mezi další biotin, selen a zinek, které přispívají k udržení normálního stavu vlasů, nebo také měď, která podporuje normální pigmentaci vlasů. Pokud jsou vlasy dobře mineralizované, méně se lámou a konečky se méně třepí. Pro zdravé vlasy bez lámání doporučujeme výtažek z přesličky rolní (equisetum arvense). Přeslička rolní a biotin přispívají k hustotě vlasů.
 

Doplňky stravy a kosmetické výrobky

Někdy to bez výživových doplňků a správných kosmetických produktů nejde. V naší nabídce naleznete kvalitní produkty na podporu vaší pleti, nehtů a vlasů. Mezi top produkty patří doplněk stravy Viaderm Beauty, nutrikosmetický výrobek, který obsahuje unikátní kombinaci vitaminů, minerálů a bylinných extraktů pro zdravou pokožku, vlasy a nehty.

Na vlasy doporučujeme Reghaar – balíček pro vlasovou péči. Tento balíček obsahuje vlasový aktivátor, vlasový stimulátor a šampón proti lupům obsahující vitamin E, biotin, zinek a výtažky z kopřivy dvoudomé, lopuchu obecného a octopiroxu. Všechny obsažené látky výrazně pomáhají snižovat vypadávání vlasů a tvorbu lupů, zamezují zvýšenému maštění vlasů, vyživují vlasovou pokožku, dodávají vlasům zdravý vzhled a přirozený lesk.

Z dalších doplňků stravy pak doporučujeme Vápník Hořčík Zinek Forte, který obsahuje vyváženou kombinaci minerálů a vitaminu D pro řadu důležitých funkcí v lidském organismu.

Lámavé nehty: co je na vině?
09.06.2021

Lámavé nehty: co je na vině?

Lámou se vám nehty? Příčin může být hned několik. Někdy může jít jen o špatnou péči, jindy je na vině nemoc. Lámavé nehty často postihují starší lidi, jde totiž o přirozený projev stárnutí.

Přečtěte si více
Zobrazení: 6889
Vlasy jsou zrcadlem našeho zdraví
09.05.2022

Vlasy jsou zrcadlem našeho zdraví

Všimla jste si, že vám poslední dobou zůstávají v hřebeni stále větší chomáče vlasů? To může mít celou řadu příčin – počínaje nešetrnou péčí přes různé hormonální změny a příliš častý stres až po nedostatek některých důležitých živin.

Přečtěte si více
Zobrazení: 465